Penhaligon's

08. března 2015 23:35
Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 20:40

Děkuji za rady, nakonec jsem to bohužel nestihla.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 09. srpna 2017 18:36
Reakce na wendulka:

To byl výborný tip.

Clandestine Clara je opravdu vamp skořice v kořenitém rumovém opojení. Je pichlavá, ale i vřelá, obmotaná vanilkovým luskem. Po rozvonění pižmově změkne a dopřeje si pohár ambrovanilkového pudinku. Zároveň si však díky zemitosti pačuli zachovává šlechtickou důstojnost.

To zní úžasně. Jako něco přímo pro mě.

Jen ta cena sakra. To je tak deset metrů hedvábí...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. srpna 2017 22:23
Reakce na Hoolinkah:

Jo, určitě. Ty jsi na tu skořici.

Což mi připomíná, což mi připomíná, že by se Ti nepochybně líbila i Arabesque (The Merchant of Venice). Jestli pořád platí adresa, pošlu Ti vzorek.

Ta je ale taky za deset metrů hedvábí, no. Ovšem tam už ta cena podle mě alespoň odpovídá.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 10. srpna 2017 08:51
Reakce na wendulka:

Skořice, švestka, tonka...ano, ano, to je ono. Jen ten tabák mě tam trochu straší. Kvůli němu mám třeba s Tabac Rouge pořád takovej love/hate vztah.

Adresa pořád platí. Deset metrů hedvábí, to už je pořádná róba, nicméně člověk by se měl minimálně neustále vzdělávat. Děkuji předem, dobrá vílo!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. srpna 2017 09:03
Reakce na Hoolinkah:

Ne, neboj. S Tabac Rouge nemá Arabesque vůbec co dělat.

"Deset metrů hedvábí, to už je pořádná róba, nicméně člověk by se měl minimálně neustále vzdělávat."

Moje řeč. O.K. Tak zrovna dneska tam mám cestu, tak to budeš mít akorát na víkend. Má bejt zima, to se bude na ni akorát hodit. I když samozřejmě ten plný potenciál ukaže až na podzim a v zimě.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 26. zaří 2017 09:34

Sartorial

Vůně klasického londýnského holičství. Se vstupujícím zákazníkem vklouzne dovnitř i závan studeného vlhkého povětří. Vzduch je vyplněn odérem vody po holení English Fern a vůní starého dřevěného obložení. Chladné ocelové nůžky se míhají ve vlasech. Vedle se brousí břitva o kůži. Tuhle někdo nechal otevřen vosk na kníry. Kožená pohovka, na níž zákazníci vyčkávají služeb holiče, pamatuje ještě královnu Viktorii. Chladné tóny vyvažují teplé a výsledkem je mimořádně elegantní parfém typu fougère. Jeho závěr voní velmi podobně jako závěr dámské Ostary od stejného parfuméra.

 

Quercus

Hořké, jemně mýdlové citrusy během několika minut odezní a objeví se krémové bílé květiny, které směřují k hladkému santalovo-pižmovému konci. Vůně je příjemná, ale její projekce je slabá i na kolínskou, kromě citrusů ji cítím jen těsně u kůže.

 

English Fern

Krásná fougère klasika. Směs sušené levandule a mechového větvičníku, doplněná větrovým až mentolovým akordem z hřebíčku a pačuli, evokuje mladou kapradinu na mechovém polštáři pod vzrostlou borovicí. S časem se zvolna uhlazuje a krémovatí. Výdrž kolem 4 hodin.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 20. října 2017 17:33

Eau sans Pareil

Úvod na mně vyšel syntetický, žvýkačkově ovocný. Zkrátka hrůza. Ovocná syntetika naštěstí postupně zapadla dřevěnými pilinami a vůně se stala snesitelnou. Závěr byl příjemný, zemitě mechový. Škoda toho žvýkačkového začátku.

Zizonia

Po hořkých, jemně mýdlových citrusech se sladkým kardamomem následuje sladký květinový akord s větrovým podtónem, který přechází do aromatického dřeva. Pěkná vůně, vhodná pro oboje pohlaví. Sladká, ale zajímavým způsobem (kardamom, muškátový oříšek). Výdrž kolem 4 hodin.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 31. října 2017 18:25

dám to aj sem...máte niekto odskúšané Endymion a Endymion Concentrée? A ak áno, ako je veľký rozdiel medzi nimi?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 19:18

Paithani

S nejnovějším přírůstkem z cestovatelské kolekce tentokrát zamíříme do Indie, kde vám v místní čajovně nabídnou jak šálek mléčného černého čaje, okořeněného kardamomem, chilli a muškátovým oříškem, tak pro tyto končiny poněkud netradiční šálek yerba maté, lehce vonící i po surové čokoládě. A není to ledasjaká zapadlá čajovna, její interiér vybavený nábytkem z cedrového dřeva, vykládaný kůží a vyzdobený růžemi a samozřejmě nechybí ani zapálené vonné tyčinky. Jen to syntetické ambrové dřevo v dojezdu nepatrně kazí dojem přesně, jak píše blackviolet.

Luna

O svitu luny se říká, že je smutný a chladný. Tady vás ale osvěží paprsky citronového světla, které dopadají na vzrostlé jehličnany kolem. Polechtá vás okvětními plátky růží, svůdně na vás zamrká svými jasmínovými očky a nakonec vás pohladí svými bělostně pižmovými ručkami a zahřeje vaše ambrové srdce. Škoda, že je noc s ní vždy tak krátká!

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 22:24

The Uncompromising Sohan (Portraits)

V edici ze života britské aristokracie se objevuje další zajímavá postava. Jde o mladého muže, který je popsán jako ctižádostivý a odhodlaný se prosadit ve vyšší společnosti.

Obrázek na krabičce napoví, že tento mladý muž je spíše lev salonů v svém manšestrovém saku s malebně přehozenou šálou kolem krku než seriózní gentleman v obleku.

Jeho vůně může být rozhodně unisex, za předpokladu, že máte rádi orientální oudovky. Oud je krotký, ale určitou animálnost mu nelze upřít, nakonec Sohan má přece velké ambice uspět u žen. Sladká ambra a růže se šafránem oud ideálně doplňuje, kůže evokuje křesla anglických klubů. Krémový santal odhalí Sohanovu něžnou stránku. Takovému svůdci je těžké nepodlehnout.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. února 2018 22:58

Agarbathi

I s Agarbathi se znovu vydáváme do Indie. Tentokrát ale osvěženi limonádovým růžovým pepřem vcházíme do jednoho z místních chrámů, vyzdobených jasmínem, kde se mísí vůně meditativního kadidla, páleného dřeva a dalších pryskyřic opět s mléčným černým čajem, který popíjejí tamější mniši, usazení na semišových poduškách.

(www.itsjustlight.com)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. března 2018 23:44

The Ruthless Countess Dorothea

Vévodkyně Dorothea je výborná hostitelka. Jako každá správná britská lady si pro vás nachystala šálek čaje. Tenhle je zázvorový se špetkou skořice. Ale nezůstane jenom u čaje. Během posezení u praskajícího krbu vám nabídne i sklenku sherry a vanilkové suflé.        

Endymion

Je pánskou bylinkovou kolínskou s výraznou šalvějí, levandulí a trpkým bergamotem, k níž se posléze přidá mátově svěží pelargónie se zemitými podtóny a mletá káva. V základu je potom suše dřevitá díky muškátovému oříšku, jemně kořeněná pepřem, prohřátá kadidlem a sametová od poprašku bílého pižma.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 13. března 2018 09:33

wendulka Je možné někde v ČR ty Portréty vyzkoušet?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. března 2018 09:45

ModestMourek Bohužel. Chce to do Vídně.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 13. března 2018 11:42

ModestMourek na esenza nobile majú vzorky ale pekelne drahé. V najbližších dňoch (dnes, zajtra) odtiaľ  budem objednávať, tak ak by si predsa len chcel, daj vedieť.

wendulka Endymion si skúšala Cologne predpokladám?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. března 2018 11:57

slniecko Ano.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 13. března 2018 15:42
Reakce na slniecko:

ModestMourek na esenza nobile majú vzorky ale pekelne drahé. V najbližších dňoch (dnes, zajtra) odtiaľ  budem objednávať, tak ak by si predsa len chcel, daj vedieť.

wendulka Endymion si skúšala Cologne predpokladám?

slniecko Děkuji za nabídku, ale jsou zbyteně velké (3 ml), a tudíž drahé.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 14. března 2018 22:20

LP No. 9 for Men

Drsná pánská vůně s celodenní výdrží. Kdybych nevěděl, že vznikla na přelomu tisíciletí, hádal bych jí o několik desítek let víc. První fázi představuje palčivý, na samém začátku mírně mýdlový hřebíček se suchými zelnými bylinami, který se postupně uhlazuje do nasládlé kořeněné směsi vzdáleně připomínající parfém Pasha de Cartier. Druhou fázi tvoří krémově hladká ambra, jejíž sladkost zprvu zmírňuje prašné pačuli. Tváří tohoto parfému je pro mě Clint Eastwood v roli inspektora Harryho Callahana, kravaťáka ze sedmdesátých let střílejícího .44 Magnum.

(https://pbs.twimg.com/media/)

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 15. května 2018 13:21

Opus 1870

Krásná pánská vůně. Čerstvě rozemletý pepř rychle ustoupil směsi aromatického koriandru, nasládlé skořice a krémového santalového dřeva, která následně přešla na suché zakouřené cedrové dřevo. Výdrž přesáhla 5 hodin, ovšem projekce byla od začátku kožní.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 16. července 2018 20:35

Luna

Luna zazáří jasným světlem z citronu, bergamotu a hořké pomerančové kůry. Vůně je chladná a svěží jako letní ráno na kraji lesa před rozedněním. Měkké ranní světlo v sobě nese přes něžné dotyky růže a jasmínu ještě trochu citrusové svěžesti. A pak se s východem slunce rozvoní mladé borovice a vzduch se zahřeje ambrou a růžovým pižmem.