Aedes de Venustas

23. listopadu 2014 23:46
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. července 2017 21:42
Reakce na mirajo:

Tak vyraž do Brna, tam je mají

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 17. července 2017 21:47
Reakce na Korsičanka:

Posledni vylet do Brna byl na balet a uz je to skoro rok, chtelo by to repete, to je pravda 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. července 2017 21:50
Reakce na mirajo:

 A budeš nadmíru spokojená, i bez baletu:); uvidíš!

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 17. července 2017 21:52
Reakce na Korsičanka:

Bojim. Ze by to mohl byt pekne drahej vylet Vypadek pameti, vzdyt ja tam jedu v zari pracovne, cas na Vavavoom se proste musi najit. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 17:48
Reakce na wendulka:

Aedes de Venustas

Jakkoliv jsem u takové Perle Mousse jásala, že si Bertrand Duchaufour umí poradit i s moderně pojatou vůní chypre, tohle už je na mě asi moc moderní. Na začátku je to díky rebarboře a rybízu kyselkavě svěží až štiplavé, chvilku dokonce až chladně kovové, jak to má Bertrand často v oblibě. Našla by se tu i vůně pečených jablek a rebarbory, která touto úpravou nepatrně zesládla.

Ten kontrast svěží x kyselé x chladné x nasládlé je opravdu zajímavý, ale opravdu bylo nutné ze všech druhů zeleně použít zrovna skleníkové rajčatové listí? A proč musel ty oříšky polít olejem? Aby to na mně v kombinaci se slaným tónem, který tady mohutně vydává vetiver, vyznělo co nejvíc hřejivě pižmovitě místo chyprově? To už potom nemůže zachránit ani ta trocha kadidla, nesměle doutnajícího v pozadí.

Aedes de Venustats je třetí vůní značky, kterou jsem blíže poznala. Podle Tvé recenze soudím, že Tě moc neokouzlila. 

Mně zaujala velmi! Líbí se mi její mnohovstenvnatost, jistá ambivalentnost složek, které se nakonec slijí v jedno a celková průzračnost, která mi navozuje pocit volnosti. V AdV takřka fyzicky vímám přijemný vánek letící prostorem ... krásná kompozice!

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 21:24
Reakce na Dalia:

Jj, právě jsem si Tvoji krásnou recenzi konečně přečetla. Tvojí kůži evidentně sedla mnohem lépe, to je poznat. Možná bych ji při další návštěvě Vavavoom měla přezkoušet znovu. Třeba bych ji teď vnímala jinak než tehdy.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 21:29
Reakce na wendulka:

Ještě ji párkrát prozkouším, ale zatím je vážným adeptem na pořízení.  Nemusím ji mít hned, ovšem na příští jaro o ní budu přemýšlet.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 22:41
Reakce na Dalia:

Popsalas ji krásněji, Dali, než skutečně je:) Ale proti touze není pomoci

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 06. října 2017 09:50

Palissandre d´Or. Nedělní ráno po propršené podzimní noci na verandě. Dřevěný stůl a židle už nejsou vysloveně mokré, ale ještě vydechují studenou vlhkost, takže ten mrkvový koláč se skořicí bude lepší sníst si uvnitř. Pod verandou voní naštípané dříví a deštěm nasáklá hlína. Klid přeruší dupot dětí, které se ještě nesmířily s podzimem: usazují se kolem stolu, prstem po něm rozmazávají osamělé dešťové kapky, vybryndaný čaj a skořicové drobky. Z bot jim opadávají kusy černého bláta a na dřevěné podlaze se mísí s barevnými spirálkami od pastelek, které děti ořezávají. Šedou oblohu právě prorazily první sluneční paprsky.
Dřevitá a kořeněná stránka vůně se mi velmi zamlouvá, ale jenom do okamžiku, než se ušpiní zemitým pačuli. Budu tedy patřit k těm výjimkám, pro něž má vůně větší kouzlo až ve své závěrečné fázi, která je prosvětlená cedrem a ambrovou medovostí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 22. května 2018 14:56

Copal Azur

studené kousky vánočního františka naházené do kyblíku rozkrájených citronů, příjemné
během chvíle se to zvrhne, se solí vznikne nefalšovaná sardelová pasta.. prostě do kbelíku někdo přihodil nasolenou rybku. kyblík je kovový. a lup tam ještě borovou větev!
co tak říci pozitivního... jo, moc ale vážně hodně moc se mi líbí flakon.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 24. května 2018 14:05

viktorka_od splavu  "MISTŘE, TEN PODSTAVEC JE ÚŽASNÝ!" 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 24. května 2018 14:08

alibi 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 24. května 2018 14:47

alibi 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. května 2018 23:29

viktorka_od splavu Koukám, že na tobě se Copal Azur zvrhla ještě víc než na mně. Já tam mám jenom gumový medvídky z Aliena.

alibi 

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 14. června 2018 16:29

Pélargonium

Krásná hladká bylinná vůně. Začíná kořeněným kardamomem, jehož sladkost zmírňuje hořký bergamot se šalvějí. Pokračuje vzdušnou růžovou pelargonií a suše dřevitým krémovým vetiverem. A končí hřejivou bylinně nahořklou pryskyřicí s kouřovou kadidlovou stoupou, která se uhlazuje pižmem. Výdrž přesahuje 10 hodin.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 14. června 2018 18:35

ModestMourek Taky se mi moc líbí. Až spotřebuji zásoby Mandragore, tak v Pélargonium naleznu důstojného nástupce (s větší výdrží).

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 14. června 2018 19:46

ModestMourek "...a suše dřevitým krémovým vetiverem.." - aha, tak tohle přesně mně tam nevoní, vadí a vyznívá pánsky.

wendulka  Copal Azuz mám vzorek, musím vyzkoušt a porovnat s vámi.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 15. června 2018 14:46

Já jsem okouzlena novinkou Musc Encense. Vůně postavené na pižmu se mi většinou nelíbí - buď jsou příliš živočišné, nebo naopak krotce kosmetické, ale tahle je pro mě ideálně vybalancovaná: pižmo je provzdušněné lehce zakouřeným kadidlem, je tam svazek čerstvých bylinek a pryskyřice. Od kosmetičky zkratkou do lesa!

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. června 2018 23:34

Fleur Taky se mi líbila, když mi ji paní Lucie dala v dubnu prvně zkusit. Těším se, až budu moct otestovat víc.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 04. července 2018 20:28

Oeillet Bengale

krásná, jemná, kořeněná květinová vůně. hřebíček, umně opepřený. růžové lístky ve vanilkovo-cukrové krustě. kousek suchého dřívka. všechno je to dohladka vymíchané, nic nevystupuje příliš do popředí

ano, ano, ano!

tuhletu růži převlečenou za karafiát bych nosit mohla, ba chtěla. konečně:-)