Aedes de Venustas

23. listopadu 2014 23:46
Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 22. ledna 2022 19:51

Fleur Jsem moc rada, ze dva starsi flakony mam, barevnost byla podle meho gusta. Novinky by me moc  zajimaly obe, kadidlo taky vic. Jsem zvedava!

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2022 14:07

Och, kdyby se porcovalo japonske kadidlo rád se přidám. K tomu účelu bych i poskytnul vavavoom kupon sleváč na éterických tři sta ká čé

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 14:41

Woody Zkusím co nejdříve vyzkoušet .

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 16:54
Reakce na Korsičanka:

Fleur Až vyzkoušíš, dej sem vědět, ju?

Fleur 

​taky me zajima info k Encens Japonais prosim. Pokud by kadidlo bylo studene, bude mi stacit jen strucne oznameni

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 26. ledna 2022 08:21

Encens Japonais se mi dost líbí

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 13:27

Encens Japonais

Toto bude jedna z mých nejstručnějších recenzí.

Pozor, spoiler!

Nechápu, jak je to možné, ale navzdory naprosto odlišnému složení voní toto japonské kadidlo badyánovou svěžestí úplně jako kdysi AA Anisia Bella.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 13:38

Ve výsledku zkoušení obou novinek od Aedes de Venustas dopadlo zklamáním. 

Encens Japonais mi okamžitě vyvolalo asociaci s vůní, kterou jsem měla před 15 lety, AA Anisia Bella. Netuším, kde se tam ten anýzový a badyánový tón vzal, ale v mém případě přehlušil naprosto všechno. Měla jsem úplně jiná očekávání, takže v tomto případě nebudu potřebovat ani odstřik.

16a Orchard je líbezná a líbivá vůně. Tečka. Prostě harmonicky vyvážený mix pižma, koření, květin, ovoce. Slušně a poslušně vydrží několik hodin, aniž by měla ambice vyvádět nějaká alotria a překvapivé výstupy. A evidentně dbá i na GDPR, poněvadž neprozradí tvář žádné ingredience. Všechno je tak nějak uhlazené a trošku neosobní jako ženský hlas, oznamující číslo patra z reproduktoru ve výtahu.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 13:56

Fleur 

Encens Japonais jsem původně vyhodnotila tak, že na mě samý pepř a kyselé kadidlo. nakonec musím pořád vonět k papírku a vidím kostel,  cítím kadidlo a dřevitost podbarvenou kořením a květinovým potpouri

16a Orchard jsem doufala, že bude pro mne, a nakonec pro můj nos jenom a jenom cedr (kdesevzal?)... a nějaké meruňkové pižmo až po vyvonění na papírku

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 15:18

alibi Kyselé kadidlo, ty jsi na to kápla !

Já totiž časem v té AA Anisia Bella cítila trošku okurkový lák, kyselý anýzový nálev, a to přesně mám i v Encens Japonais, jen jsem to nechtěla napsat tak explicitně, aby to třeba někoho předem neodradilo od zkoušení. Protože za vyzkoušení samozřejmě stojí obě dvě a už se těším, jak se budou dojmy různit...

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 16:19

Fleur takze nic, diky

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 18:06

andry Tak třeba by to na tobě vyznělo jinak , až budeš mít cestu do města, tak vyzkoušej...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. března 2022 23:12
Reakce na alibi:

Encens Japonais se mi dost líbí

​Zatím jsem očichala jen na papírku, ale zaujalo mě to hodně.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. března 2022 12:38

Encens Japonais

Les se všemi vůněmi, kterými dýchá. Větve obrostlé zeleným jehličím a země pokrytá jehličím zrzavě hnědým, suchým, které tichounce šustí pod nohama. Hrubá kůra mohutných kmenů, z níž místy vytékají pryskyřičné slzy. Chladné kameny z části obrostlé nadýchaným mechem. Lesní potok, který jde lehce přeskočit, trsy kapradí lemující úzkou stezku vedoucí k polorozpadlé kamenné zdi, za kterou je možná zatím neobjevený svět. A u ní keře zplaněných růží, ke kterým přivoní snad jen nějaký tulák nebo lesní víla. Šlahouny maliní šplhající se přes zídku do cizího světa, z něhož lehký vánek přináší vůni kadidla a tajemství. Může tajemství vonět?

Encens Japonais je kadidlová vůně udělaná jako na míru pro můj nos. Je něžná, jemně květinová a tajemná.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. března 2022 12:41

alibi Fleur Kyselost v EJ vůbec necítím. Naopak tam vnímám jemnou sladkost a určitý ton, který cítím v Beloved. Mně se líbí moc. Umím si představit, že bych tuto kadidlovku nosila.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 20. března 2022 15:37

Dalia Kdybych ji opakovaně nezkoušela, tak mě tvoje recenze naláká ke koupi naslepo. Ale v mém případě, lituji, opravdu jen zředěná AA Anisia Bella a kyselý okurkový lák. To nechci.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. března 2022 16:14

Fleur Tu AA neznám.

Která/které vůně od značky Aedes... se Ti líbí? 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 20. března 2022 18:27

Dalia Téměř všechny, takže jednodušší bude napsat, která mě moc neoslovila.

Cierge de Lune je pro mě příliš plastelínově sladká; Grenadille d´Afrique je hezká, ale spíš pánská. Copal Azur je nádherná kadidlovka, ale už roky si vystačím s malým odstřikem - není to vůně na každý den.

Nejoblíbenější je pro mě Pélargonium, a to jak samostatně, tak v kombinaci s jinými vůněmi, kde je růže. Mrzí mě, že Musc Encensé, krásné spojení kadidla s hebkým pižmem, se v obnovené kolekci už neobjevuje; zdá se že tato vůně se již vyrábět nebude. A obdobně lituji i ztráty Oeillet Bengale, protože karafiát prorostlý s růží byl naprosto geniální.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. března 2022 18:47

Fleur Děkuji za výčet. Pélargonium si budu muset připomenout. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 21. března 2022 01:08

Dalia krásný popis. Škoda, že na mně dělá v úvodu neplechu 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. srpna 2022 22:40
Reakce na Fleur:

Dalia Kdybych ji opakovaně nezkoušela, tak mě tvoje recenze naláká ke koupi naslepo. Ale v mém případě, lituji, opravdu jen zředěná AA Anisia Bella a kyselý okurkový lák. To nechci.

​Taky mě nalákala. Na mně tedy Encens Japonais není pohádkově lesní jako na Dali, ale ani se na mně nezvrhla do toho, co popisuješ, co ji zkouším teď v teplém počasí.

Ve srovnání s Copal Azur mi Encens Japonais přijde jako kultivovanější a líbivější pojetí kadidla od Bertranda Duchaufoura. Je znovu studené, zaprášené od štiplavého drceného pepře, ten však brzy osvěží sladkost růžového pepře. Nicméně s klasickým kostelem nemá co dočinění, spíš jen kaplička z mramoru někde u moře, u níž někdo zapomněl a nechal ležet kožené rukavice. Tomu alespoň napovídá mihnuvší se lehounký závan cypřišového jehličí, který ovšem odvane příjemný vánek bílého pižma, přinášející něžnou vůni pudrového kosatce s podtóny vanilkového benzoinu. Akorát by mohla mít lepší intenzitu a výdrž.