Aedes de Venustas

23. listopadu 2014 23:46
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. srpna 2022 22:54

wendulka Tak vída, na mně byl o několik tříd lepší Copal Azur se slaným kadidlem než Encens Japonais s tou kyselou ostrostí. A zkoušela jsem několikrát v různém počasí. Ale nakonec jsem vlastně ráda, alespoň je o pokušení méně.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 15. března 2023 08:31

Amnesia Rose

Pohádka Slavík a růže naruby. 

Je to růže, kdo dává slavíkovi transfuzi, a zatímco on s padajícím soumrakem odlétá, aby mohl prozpívat celou noc, vybledlé růži zůstalo jen metalicky pepřové žilkování v průsvitných okvětních plátcích a vůně. 

Jiskřivě natrpklá vůně suchého šampaňského (toho ze Champagne, které je pro nezvyklé konzumenty až příliš kyselé), minerální vůně kamene po dešti, svíravá vůně šafránově rezavějícího kovu, temná vůně vlhké hlíny a vůně růže z doby, kdy ještě byla poupětem: oblá, sladká, svěží, pikantní, hluboká. 

Vůně příslib. Až se slavík nad ránem k růži vrátí, najde ji právě podle ní.

Konečně zase vůně od Aedes (a ještě k tomu s růží!), co mě okouzlila a přála bych si ji nosit. Spojení růže s pačuli mi trošku připomnělo Perles de Lalique, i tahle růže je taková perlově opalizující pobledlá kráska s kořeny v mokré hlíně. Kadidlo tu růži zprůsvitňuje, takže to není žádná těžkotonážní orientálně opulentní vůně. 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 15. března 2023 11:04

Fleur To je krásný příměr se slavíkem . Zní to zajímavě, určitě půjdu vyzkoušet, jen se trochu bojím syntetiky.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 15. března 2023 18:23

blackviolet nejspíš to, co uvádějí ve složení jako oxid růžového pepře, dělá ten trošku nepatřičný kovový tón, ale tady mi to vlastně vůbec nevadí. Jenže jakmile jde o zajímavou růži, tak nejsem objektivní .

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. března 2024 11:09

Café Tabac

Je to vůně vskutku opulentní, výrazově bohatá, ale gurmánský tabák v ní hraje prim, takže někdo by si ji mohl klidně přejmenovat na Cacao Tabac, Cardamomme Tabac, ba dokonce i na Rhum Tabac.
Připadá mi spíše jako interiérový parfém. Takhle by to mohlo vonět v pánském klubu, kde se dým z kvalitních doutníků mísí s vůní z kubánských rumů, zakouřenou whisky, koktejlů... a kam si pánové navzdory pravidlům potají propašovali Carmen a teď ji hostí kávou s kardamomem, sladkými likéry a kandovaným ovocem, zatímco atmosféra houstne.
Začátek je sladký jako vláčné sušené švestky macerované v rumu. Tabák, tmavý a vlhký, funguje jako nosič pro další ingredience, které se střídají jako vzorky v kufříku podomního obchodníka: oblý rum, svěže štiplavý kardamom, holandské kakao, čestvě mletá káva, napěněné capuccino, sušená šalvěj... Kdo má rád v tabáku květinově slámovou vůni sena, moc si jí neužije, možná až v závěru, který je cítit jako dřevěná dóza na doutníky a cigára.
Nosit bych ji nedokázala, můj domov si s tou vůní také neumím spojit, ale moc ráda bych chodila do kavárny na ristretto a dlouhé řeči, kde by to vonělo právě takhle...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. března 2024 11:10

Zjišťuji, že od téhle značky bych užila většinu jejich produkce. Když ne pro sebe, tak pro partnera, nebo jako interiérovou vůni... Café Tabac na papírku provoněla náš obývák (27 metrů čtverečních) na dlouhé dva dny...

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 17. března 2024 11:47

Fleur podle me se jim Cafe Tabac hodne povedla. Vnimam ji jako neco mezi (rovnez Duchaufourovou) Or du Serail pro Naomi Goodsir, ktera je ale sladsi, a starsimi sarzemi Fordovy Tobacco Vanille.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. března 2024 12:15

andry Já pro ni nejsem cílová skupina, ale objektivně musím uznat, že je dobře udělaná a její testování si opravdu užívám (bez ambicí nosit ji trvaleji).