Aedes de Venustas

23. listopadu 2014 23:46
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 07. března 2017 17:54

Grenadille d'Afrique

Grenadille je u mě především dřevitá vetiverovka. Bergamot a zajímavé sladké fialkové dřevo se brzy vytratí a jejich místo zaujme levandule s mentolovým podtónem. Potom už dominuje hlavně zelený a dřevitý vetiver, který je ohlazený hladkým, jemně koženým labdanem a pižmem.

Interesantní počin, ale myslím, že pánům bude slušet víc.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. března 2017 23:44
Reakce na blackviolet:

To máš pravdu, že pánům asi bude slušet víc. Nicméně taková Copal Azur, která se taky kloní spíš do pánska, se mi líbí víc.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 12. března 2017 11:07
Reakce na wendulka:

To mně taky.

A čekám, kdy se objeví něco, co sesadí z trůnu moji jedničku Iris Nazarena.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 12. března 2017 15:09

Já mám od nich nejraději Oeillet Bengale, Iris Nazarena a také Palissandre d´Or (líbí se mi i v té druhé fázi, kdy to ve zdejším testování prohrála). A kdybych si měla nějakou z těch tří vybrat, tak to bude asi Palissandre d´Or, protože Iris Nazarena je na mně ještě melancholičtější než L´Heure Bleue. Copal d´Azur je už pro mě spíš vůně k meditaci než k dennímu nošení, Cierge de Lune až moc hutně sladká. Grenadille d´Afrique se povedla, ale souhlasím s tím, že na muži vyzní určitě lépe než na ženě.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. dubna 2017 17:56

Mám nového favorita - Pélargonium aneb Óda na hořkost.

Hořká vůně evokující bylinnou zahradu u lékárny z počátku minulého století. Svěží začátek je prosycen bergamotem a čerstvými bylinkami, mezi jejichž ostrou zelení dominuje šalvěj s mátou. A na lékárenské táře se vrší další ingredience: rozdrcené zelené tobolky kardamomu, černý pepř, kadidlo, to vše se mísí s vůní dřeva. Chladná hořká vůně vyplňuje prostor, je zapotřebí otevřít dveře a vyjít do zahrady. Tam se hořký oblak promísí se štiplavou vůní muškátových listů a karotky, v jednu chvíli zavoní hlínou z čerstvě zrytého záhonu a zjemní se okvětními plátky růže. Z chladivě svěží se vůně stává hřejivou. Kdo to rád hořké, měl by vyzkoušet!

Červený flakón má nádhernou barvu, vizuálně mi vůni propojuje s Campari.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 22. května 2017 21:08

Pélargonium

Krásně pikantní úvod s pepřem, který svou štiplavostí připomíná suché čili papričky čerstvě rozdrcené v hmoždíři, s bylinkami, hlavně hořkou šalvějí a meduňkou, která voní po citrónech, zelených lístcích a dřevitých stoncích, asi tak, jako když se snažím jejich nekontrolovaně se rozrůstající se trsy vytrhávat i s kořínky, aby mi nezadusily sousední bylinky.

Samotná pelargónie se objeví nejdříve se svěžím zeleným kardamomem, aby po nějaké chvíli ukázala svou příbuznost s růží. Připadá mi jako šípková růže, jejíž okvětní lístky jsou už usušené, a taky jako samotné šípky, rozmačkané, s dužinou plnou malých zrníček, vonící ovocně, ale vůbec ne sladce. Začínám rozumět tomu, proč má tato vůně znázorňovat egyptskou geránii, je suchá a teplá jako z pouště. Suchý a zaprášený je i kosatec, suché a teplé je i dřevo se zakouřeným kadidlem a pryskyřicí, a vetiver je tady taky jako usušená tráva.

Pélargonium se Nathalii opravdu hodně povedlo, souhlasím s Fleur.

U mě druhá příčka hned za oblíbenou Iris Nazarena.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 27. května 2017 20:25
Reakce na Fleur:

Ahoj Fleur! Potkaly jsme se na vernisáži J+M v Brně a nezačaly příliš šťastně. Ale máme některé stejné srdcovky:)

Jsi asi 1. na svétě, kdo koupil Fugit Amor. Já prý druhá:))) A teď Pélargonium... Moc se mi ve vzorku před uvedením do prodeje ve Vavavoom líbila, ale teď mi přijde dost podobná Signature, kterou jsem si pořídila. Jak to vidíš ty?

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 27. května 2017 20:33
Reakce na Korsičanka:

Jestli jsi ta tmavovláska, se kterou jsem se potkala hned ve výtahu, tak se omlouvám .

Signature nemám, takže to nedokážu zodpovědně posoudit. Ale Pélargonium se mi stále moc líbí.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 27. května 2017 20:41
Reakce na Fleur:

Jsem. Nic se neděje:)Tak až ji někdy vyzkoušíš, písneš mi prosím svůj názor, ano?

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 27. května 2017 20:45
Reakce na Korsičanka:

Ráda!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. června 2017 19:41
Reakce na Fleur:

Korsičanka 

Dámy, prosím o radu. Ve Vavavoom mi slečna dávala přivonět k jedné z vůní značky AdV, která mi silně asociovala kostelní atmosféru. Byla taková chladná a mám dojem, že lehce kadidlová (i když to mohl být skutečně jen subjektivní dojem) ... každopádně se mi moc líbila a stále na ni myslím. Netušíte, která by to mohla být? A mám dojem, že flakon byl buď modrý nebo šedivý.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 04. června 2017 19:49
Reakce na Dalia:

Kadidlová vůně je jednoznačně Copal Azur (a odpovídala by i barva flakónu).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. června 2017 20:10
Reakce na Fleur:

Děkuji, Fleur.

Kdybych si tak dokázala vzpoemnout, jestli slečna nemluvila něco o kosatci. Mám takový nejasný pocit, že ano, a tak mě napadlo, zda by tou vůní nemohl být třeba i Iris Nazarena. Prostě budu muset tuto značku pečlivě prozkoumat.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 04. června 2017 20:17
Reakce na Dalia:

Jestli mluvila o kosatci, tak to by mohla být ta Iris. Copal Azur jsem shodou okolností znovu testovala vcera vecer, jestli se náhodou nestane zázrak a nebude vonět na kůži stejně jako na papirku. Zázrak se bohužel nekoná. Po nástřiku na papír ale voní nádhernou borovicovou pryskyřicí.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 04. června 2017 20:17
Reakce na Dalia:

Iris Nazarena je fialový, myslím. Ale kadidlo tam nebude:(

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 04. června 2017 20:25
Reakce na Dalia:

Jinak pokud tam budeš (vava voom) a jde ti o kostelní atmosféru, vyzkoušej Ex voto od Wienerblut.

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 04. června 2017 20:28
Reakce na Dalia:

https://www.fragrantica.com/perfume/Aedes-de-Venustas/Iris-Nazarena-18451.html

Vypadá to, že je "šedivý" a i kadidlo tam asi bude... :-) Měla jsem kdysi vzorek - krásný kosatec 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. června 2017 20:29
Reakce na Krehutka:

Korsičanka 

Bohužel si fakt nevybavím, co všechno jsme si se slečnou řekly. Zkoušela jsem toho ten den hodně a v hlavě měla hlavně značku Jul et Mad. Ale skutečně mám dojem, že o kosatci řeč byla, protože mě upozorňovala i na L'Attesu a jsem si jistá, že to nebyla jediná kosatcovka, o které jsme mluvily. Když nad tím tak přemýšlím, začínám být přesvědčená, že tou "neznámou" bude asi Iris Nazarena.

Nezkoušela jsem bohužel na sobě, pouze na papírku a vím, že jsem slečně říkala, že se mi moc líbí a připomíná mi kostelní atmosféru. A také si vzpomínám, že se slečna smála a odpověděla, že tato značka má ještě vůni, která je "kostelní" mnohem víc.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 04. června 2017 20:34
Reakce na Dalia:

Asi máš pravdu, mně Copal Azur připadal hodně balzamický. A psala jsem ti SZ v chatu:)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. června 2017 20:39
Reakce na Korsičanka:

... právě jsem Ti odeslala odpověď.