Roja Parfums

07. zaří 2014 13:47
dusty
Avatar
12. srpna 2016 20:16
Reakce na wendulka:

S tými aldehydmi /vyšperkované, bez debaty/ sa mi pri Beguiled hneď vybavila Miriam, ale keď zapátram v čuchovej pamäti, môžbyť aj No. 5 Eau Premiere. A hoci maliny nie sú mojou preferovanou zložkou, toto je niečo úplne iné - čerstvý plod na letnom slnku blízko záhradného jazierka s divými nemeckými kosatcami - a chanelovský chlad je zažehnaný. Je to veľmi zvodná vôňa. Avšak cena - príšerná.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. srpna 2016 21:58
Reakce na dusty:

Miriam měla na mojí kůži blíž ke klasické pětce - živelná aldehydovka. Rojova Beguiled mi přijde už hodně moderní a elegantní, ale vřelá, proto jsem schválně použila tu Premiere, ale jinak samozřejmě tu základní genetickou informaci mají všechny tyhle vůně včetně Miriam stejnou, to bez debaty.

No kdyby Roja v budoucnu uspořádal zase nějaký výprodej a Beguiled tam zařadil, to už bych si dala říct, ale jinak jo, její současná prodejní cena je strašná.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 06. zaří 2016 21:24

Profumi d'Amore - Amore Mio

Zaplaví nás květiny, sladké a krémové, ve kterých se dá tušit slunečný ylang-ylang, pudrová fialka, vanilkově mandlový otočník, pomerančový květ,  jasmín .... Postupně nabývají na intenzitě gurmánské a kořenité tóny - tonka, vanilka, kakao, zázvor, likér ....

Tak ne. Takhle to nejde.

Ta vůně je jako kaleidoskop, obraz se před očima mění, každou chvíli je jiný a nakonec přestanete rozlišovat a vnímáte jenom bohatost tvarů a barev. Nebo jako zamilovat se. Nedovedete racionálně pojmenovat důvody, proč milujete. A přesto je to tady. A to možná chtěl i Roja Dove říct touto vůní - přihrne se to na vás jako záplava a najednou jste uprostřed ní a necháte se jenom nést.

Amore Mio je taková záplava květin se sladkými gurmánskými tóny a krásným krémově santalovým, semišově koženým, pudrově kosatcovým a něžným vanilkově pižmovým drydownem. 

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 07. zaří 2016 22:33

Profumi d'Amore - Ti Amo

Ti Amo není o něžném, i když intenzivním začátku nového vztahu, tady jsme dál. Tady je vášeň, touha, erotika.

Hned na začátku to vybalí koření, skořice, římský kmín, špetka zázvoru a velká porce kvalitního kakaa. Pod ním se ukrývá kytice z růží, jasmínu a pomerančového květu s nádechem čerstvého ananasu. Spolu s tonkou a vanilkou pak vznikne něco jemně gurmánského, ale taky teple smyslného živočišného, možná je to díky ambergris, možná svoji roli sehraje santal. Gurmánský tón je držen v pozadí pomocí pačuli a pak přijde ta pro mě nejkrásnější fáze s pudrovým kosatcem a koženým labdanem.

Ti Amo je možná ze všech tří vůní Profumi d'Amore ta nejméně líbivá, ale pro mě asi ta nejzajímavější. Kosatec s výrazným koženým tónem, santalem, pižmem a vanilkou splynou v kouzelný elixír, který signalizuje jediné: Chci tě.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 08. zaří 2016 22:41

Profumi d'Amore - Un Amore Eterno

Také Věčná láska začíná kakaem, ale květiny jsou tentokrát hodně v pozadí a zato se objeví kůže a pačuli, začátek typický spíš pro pánské vůně, protože kůže není semišová, ale je to masivní kožená bunda. Z květin vnímám pudrovou fialku, vanilkový otočník a hlavně zemitý kosatec, který je společný všem třem vůním o lásce, ale to teprve, když kožený tón po čase zjemní. Pak vykouknou dokonce na chvíli i bílé květiny. A i tady se objeví lehký gurmánský tón se sladkou krémově mandlovou tonkou, nahořklým šafránem a hřebíčkem. V drydownu pak opět dominuje kůže s kakaem a tentokrát má u sebe kořenitý dřevitý tón.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. zaří 2016 23:29
Reakce na blackviolet:

Profumi d'Amore - Ti Amo

Ti Amo není o něžném, i když intenzivním začátku nového vztahu, tady jsme dál. Tady je vášeň, touha, erotika.

Hned na začátku to vybalí koření, skořice, římský kmín, špetka zázvoru a velká porce kvalitního kakaa. Pod ním se ukrývá kytice z růží, jasmínu a pomerančového květu s nádechem čerstvého ananasu. Spolu s tonkou a vanilkou pak vznikne něco jemně gurmánského, ale taky teple smyslného živočišného, možná je to díky ambergris, možná svoji roli sehraje santal. Gurmánský tón je držen v pozadí pomocí pačuli a pak přijde ta pro mě nejkrásnější fáze s pudrovým kosatcem a koženým labdanem.

Ti Amo je možná ze všech tří vůní Profumi d'Amore ta nejméně líbivá, ale pro mě asi ta nejzajímavější. Kosatec s výrazným koženým tónem, santalem, pižmem a vanilkou splynou v kouzelný elixír, který signalizuje jediné: Chci tě.

Úvodní koření, zastoupené živočišným kmínem, teplou skořicí a zázvorem společně s bergamotem, neroli a kakaem má k líbivosti opravdu daleko. Já kromě růže, jasmínu a pomerančového květu s ananasem postřehla i tu konvalinku s nahořkle zeleným galbanem. Jinak si ale myslím, že za tu příjemnou teplou živočišnost je zodpovědné jen to koření (po rozvonění cítím i najemno namletý šafrán), přímo ambergris jsem si nevšimla, jen pryskyřičnatého labdana s koženým podtónem, i když jsem četla, že se snad Roja měl inspirovat samotným Casanovou, který si prý ambru do čokolády pro zvýšení afrodiziakálních účinků. Ovšem potvrzuji tu tonku s vanilkou, která společně s již zmiňovaným kakaem posunou vůni lehce gurmánským směrem. No a ten pudrový kosatec se santalem a pižmem, který se přidá v základu taky nemá chybu. Způsobem zpracování mi tak trochu připomíná skončenou Unspoken. To jsou taky body k dobru.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. října 2016 23:07
Reakce na blackviolet:

Profumi d'Amore - Amore Mio

Zaplaví nás květiny, sladké a krémové, ve kterých se dá tušit slunečný ylang-ylang, pudrová fialka, vanilkově mandlový otočník, pomerančový květ,  jasmín .... Postupně nabývají na intenzitě gurmánské a kořenité tóny - tonka, vanilka, kakao, zázvor, likér ....

Tak ne. Takhle to nejde.

Ta vůně je jako kaleidoskop, obraz se před očima mění, každou chvíli je jiný a nakonec přestanete rozlišovat a vnímáte jenom bohatost tvarů a barev. Nebo jako zamilovat se. Nedovedete racionálně pojmenovat důvody, proč milujete. A přesto je to tady. A to možná chtěl i Roja Dove říct touto vůní - přihrne se to na vás jako záplava a najednou jste uprostřed ní a necháte se jenom nést.

Amore Mio je taková záplava květin se sladkými gurmánskými tóny a krásným krémově santalovým, semišově koženým, pudrově kosatcovým a něžným vanilkově pižmovým drydownem. 

S tím kaleidoskopem jsi to vystihla naprosto přesně. Je to záplava koření (růžový pepř, zázvor, teplá skořice, palčivě dřevitý hřebíček, jímž se prolínají květiny (růže, pomerančový květ, ylang s vůní zralých banánů a fialka). Do toho se vměšuje kakao se smetanovou vanilkou a bíločokoládovou tonkou. Akorát já mám základ spíše dřevitý právě s těmi gurmánskými tóny a doznívajícím kořením a doplněný koženým labdanem se vzdušným kosatcem. Ano, tohle je vůně, u níž se nedá úplně přesně říct, čím přesně se člověku líbí a miluje ji, prostě je to tam.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 22:03

Rose

Co se nepovedlo Francois Demachymu v letošní La Colle Noire, zvládl Roja Dove s tímto čistým parfémem. Rose po bergamotově svěžím úvodu skutečně přináší věrohodnou, jemně kořenitou vůni májové růže, zdůrazněnou citrusovými tóny pelargónie. Zásluhou tropického ylangu a sladce pikantní skořice, která se přidá po delším rozvonění působí vřele.

Proti ní v další fázi kontrastuje hořce zelené galbanum s muškátovým oříškem, špetkou pepře a březové drhnutí. Díky šikovně zapracovanému pačuli je růže i příjemně sametová. Bílé pižmo s pudrovou vanilkou jí zase dodává lehkost. Vůně jde hezky do prostoru a na kůži vydrží bezmála 6 hodin. Milovnice přírodních růží by měly určitě zkusit.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. ledna 2017 23:41

Britannia

Opulentní královská vůně? Ano, to Britannia nepochybně je. Otevírá se kysele svěžím cedrátem, sladkou tangerinkou s kapkou trpkého bergamotu, palčivě dřevitým hřebíčkem a teplou, najemno namletou skořicí. Po rozvonění vás potom v nose polechtají perlivé coca-colové tóny otočníku se sladkou masitou broskví a fialkou.

A právě od chlupaté broskve přejde vůně s pomocí mimózy do pudrova. V hřejivém ambrově-dřevitém základu se k nim přidá podobně laděný kosatec a pudrové vyznění vůně zdůrazní ještě kakao s vanilkou a hebkým bílým pižmem. Britannia je tak znovu velmi povedený kousek, i když mám-li být hodně přísná, tak vysokých kvalit jako Diaghilev podle mě nedosahuje.

Online michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 24. února 2017 13:11

Nadišiel čas, že by som sa rada zoznámila s vôňami Roja Parfums.

Mali by ste radu, ako sa vhodne dopracovať k vzorkám?

Discovery atomisers na webe Roja Parfums majú 7,5 ml.

Luckyscent bude tiež prijateľný zdroj.

Iné možnosti vás napadajú? Je v Prahe?

Ktoré vôňe potrebujem skúsiť, a ktoré môžem vynechať?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. února 2017 23:31
Reakce na michaela:

Ne, v Praze tuhle značku nevedou. Jedině, že by sis udělala výlet do Berlína a navštívila Quartier 206 anebo do Vídně do Le Parfum. Tam to asi budeš mít blíž.

A zkusit chceš Diaghilev, A Goodnight Kiss, Amore Mio, Ti Amo, Enigma pour Homme, Fétish, Rose a kolekci Parfum de la Nuit - hlavně trojku. Jenom nevím, jestli tu mají i ve Vídni, v Berlíně ano.

Dobré byly i Unspoken, Enslaved a Amber, ale ty už se přestaly vyrábět.

A co se týče toho, kde objednat vzorky, tak bych si asi vybrala buď ten luckyscent nebo oficiální stránky. ALZD má ty vzorky dost předražené. Ještě se dají objednat i na polské Missale, kde je cena vzorků cenově přijatelná podobně jako na tom luckyscentu, ale ti nemají ze sortimentu značky zdaleka všechno. Nicméně zrovna u nich ještě vzorky těch dvou skončených Unspoken a Enslaved seženeš.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 25. února 2017 15:26
Reakce na wendulka:

Ve Vídni nemají kompletní sortiment, jen tu základní řadu, koncentraci EdP.

Diaghilev, Profumi d'Amore a Parfum de la Nuit nemají.

Online michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 25. února 2017 16:24

Ďakujem vám

Vyberám, študujem. Najbližšie som objednávke Discovery Atomisers. V počte 7 - 11 kusov, ešte to vylaďujem.

Online michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 03. března 2017 21:37

Takýto spôsob balenia - rozbaľovania - balíka som už dlho nezažila

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 03. března 2017 21:54
Reakce na michaela:

Obsah je ovšem parádní .

Online michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 03. března 2017 21:58
Reakce na cinkja:

Prvé dojmy: nadšenie!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. března 2017 23:25
Reakce na cinkja:

Přesně to samé napadlo i mě.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 04. března 2017 11:01
Reakce na michaela:

ale zas lepšie ako šupnúť do bublinkovej obálky s tým, že nejako to dopadne, nie ?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. března 2017 21:53

Sultanate of Oman

Už z názvu je asi jasné, že tady půjde o orientální oudovku, samozřejmě evropského střihu. Oud je tu patrný už od svrchních svěžích pomerančových a nahořklých grepových tónů s chladivým pikantním kardamomem a je znovu ze stejné kategorie jako Oud Palao (Diptyque) nebo Solitaire (Top Perfumer), jemuž já osobně přezdívám koňský.

V tomhle případě je zkombinovaný z růží, fialkou a malinou, které společně vytváří vůni líčidel. Blíž k Orientu ji po delším rozvonění zase posune směs pryskyřic, dřeva a šafránu, jehož zásluhou oud přejde do kožené až semišové polohy. Třešničkou na dortu je potom mrkvový kosatec v základu, prohřátý kadidlem a poprášený bílým pižmem. Tohle je zatím jednoznačně Rojova nejlepší oudovka.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 27. května 2017 20:44

A Midsummer Dream

I know a bank where the wild thyme blows,

Where oxlips and the nodding violet grows

Quite over-canopied with luscious woodbine,

With sweet musk-roses, and with eglantine.

There sleeps Titania some time of the night,

Lulled in these flowers with dances and delight.

A Midsummer Dream je vůně z lesa, hemžícího se  pohádkovými bytostmi za tajuplné svatojánské noci. Tady můžete potkat Oberona se svou suitou, tady odpočívá v mechu zamilovaná královna víl Titania a za stromem na vás může vykouknout Puk. Všechno je možné, tento les je čarovný, voní po stromech a pryskyřici, především po té zelené elemi, voní po mechu, po svěžím kardamomu a suché trávě. Taky vůni pomerančových květů, růží a zemitých kosatců sem přivane odkudsi něžný letní vánek a pak, s blížícím se ránem, zůstane po vílách mezi stromy závan vanilky s jemně sladkým benzoinem a čistým pižmem.

Letní sen je pro mě vůně shakespearovského blankversu v A Midsummer Night's Dream a já si říkám spolu s Titanií:

Out of this wood do not desire to go,

thou shalt remain here, whether thou wilt or no.