Tauer Perfumes

18. srpna 2014 20:47
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 04. května 2018 16:44
Reakce na Cervanek:

A upřímně, jsem čekala víc za tak vysokou cenu za pouhých 50 ml.

​Tak to jsme dva. Nějak jsem myslel, že to bude zemitá a houbovitá vůně. Jestli Attar voní podobně, nemusím s jeho zkoušením spěchat. 

Cervanek
Avatar
04. května 2018 18:30

ModestMourek Myslím, že není kam spěchat, kdyby to šlo, tak bych Ti jako Tauer-kolegovi poslala nějakou tu kapku, ale nemám žádný tak tenký nástroj, abych tekutinu bez dotyku prstu dostala.

musím ale říct, že že Attar AT je lepší než L´Oudh díky tomu oleji.

Já jsem v L´Oudh čekala oud, ale skoro tam žádný není.

Ale jinak Andy je již léta mou velkou srdeční záležitostí - má mnoho nádherných pokladů. (takže jedno šlápnutí vedle mu odpustím a stejně se jedná pouze o subjektivní názor, třeba se jinak hodně lidem L´Oudh líbí)

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 05. května 2018 15:46

Cervanek Díky za ochotu.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 05. května 2018 15:48

Vetiver Dance

Ač se to někomu může zdát zvláštní, vetiver je svým původem letní parfémovou složkou. Indové za letních veder zavěšují vodou pokropené kořeny vetiverie do oken, aby z nich stoupající chladivá dřevitá vůně zmírnila horko v domě. A stejný osvěžující letní vetiver se objeví zde po olejovitém grepu a kapce březového dehtu. Voní jako dřevnaté kořínky právě vytažené z vlhké půdy a zároveň větrově svěže, zřejmě díky růži. Postupně se jím ovšem prokousává nasládlá kouřová pryskyřice, která jeho vyznění posouvá do podzimu. Výdrž přesahuje 7 hodin. Vetiver Dance je spolu s Cuir Vetiver (Yves Rocher) a Vetiver (Guerlain) můj neoblíbenější vetiverový parfém.

Cervanek
Avatar
05. května 2018 20:49

ModestMourek Vetiver Dance od Andyho take miluji. Rikam teto vuni “Vesely Vetiver” - je to jedna z prvnich vuni z mych zacatku s AT

Jinak  ve francouzskem Grenoblu v Premiere Avenue Shopping  ( i zde je link ve vlakne Obchody) je moznost  koupit i 5 ml odstriky z Andyho vuni do “lekovek”, samozrejme i plna baleni ( nemaji sice vsechny, ale ty hlavni jo)

Posilaji pres DPD a od 59€ se neplati postovne.

Mohu obchod doporucit. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 07. května 2018 19:17
Reakce na Cervanek:

L´Oudh

Jako oudofil jsem na L´Oudh od Andyho byla hodně zvědavá. A upřímně, jsem čekala víc za tak vysokou cenu za pouhých 50 ml. I jsem si myslela, že L´Oudh půjde ve stopách 03 Lonestar Memories. Ani toto se mi "nesplnilo". L´Oudh je věrná kopie Attar AT akorát v jiné formě, kdy AAT mohu brát jako jeho miniaturu, byť je v cpo formě. Díky tomu mě ATTAR AT zaujala, je i lépe propracovaná.L´Oudh má oudový akorát začátek, který trvá poměrně chvilku, ale jinak vše sklouzne do "ATTAR AT". Dvě stejné vůně nepotřebuji.

Na mně Attar při zkoušení dost drhnul, zatímco L´Oudh se na mně rozvoněl a líbil se mi hned. Nutno ale podotknout, že na mně dost drhne i Lonestar Memories a Vetiver Dance.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 07. května 2018 19:28

Andy tento víkend v Kanadě představil další svou vůni, nazvanou Les Années 25. Tentokrát se jedná o limitovanou edici v počtu 500 kusů společně s 5. vydáním svého časopisu Tauer MAG, která by měla do obchodů dorazit na přelomu května a června. A jeden z prvních komentářů zní: "Voní jako krásná vintage klasika, aniž by přitom voněla staře."

To dává tušit, že by možná mohla tématicky navazovat na vůně Tableau de Parfums, které tomuto popisu dost odpovídaly...

složení: citrusové tóny, koření, muškátový oříšek, zázvor, růže, kosatec, ylang ylang, tonka, dřeva, benzoin

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. května 2018 20:38

wendulka To vypadá dobře!

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 07. května 2018 21:08

wendulka složení zní hodně dobře

Cervanek
Avatar
07. května 2018 23:41
Reakce na wendulka:

Na mně Attar při zkoušení dost drhnul, zatímco L´Oudh se na mně rozvoněl a líbil se mi hned. Nutno ale podotknout, že na mně dost drhne i Lonestar Memories a Vetiver Dance.

​Máme to každá a každý jinak a s Andym zvlášť.

Celkem vzato není ani přehršel lidí, kteří by jeho vůně unesli - ať už je to řada Hommage, nebo Tableau de Parfums,  Collectibles či Classics, PentaChords či Sotto La Luna, nebo z Tauerville.

Mně velmi chybí z řady Classics jeho No 12 Eau d´Epices, což byla krásná vůně koření. A i No 04 Reverie au Jardin (jeho levandule) se prodává již na velmi málo místech.

Ale třeba se zase vrátí na trh. U Andyho není nic nemožné.

Ta limitka - výroční - by mě také zajímala. Lze zde očekávat nasbírané zkušenosti.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 09. května 2018 10:02

Cervanek Děkuji za tip. To určitě využiji, mají dobré ceny.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. května 2018 15:05

L´Oudh

V úvodu vás podobně jako Oud Palao naláká do vyhřívané, čistě poklizené koňské stáje, vystlané zeleným, vlhce zemitým šáchorem, provoněné chladivým kardamomem a hořkoslanou balzámovou ambrou. Kdyby v tomhle stylu pokračovala dál, neváhám nad jejím pořízením, jenže už půl hodiny po rozvonění do hry vstoupí trocha březového dehtu, suchého vetiveru se slaným podtónem, sladce kořenitého santalu a cedrového jehličí a vytvoří efekt odložených pneumatik na lesní skládce, což je jednou stranou zajímavé, avšak s ohledem na Andyho dřívější počiny už skutečně zase ne až tak výjimečné, aby to ospravedlnilo vysokou cenu.

Tauerville: When We Cuddle and I Can Smell your Perfume on My Clothes

Když jsme se k sobě tulili, tvůj dech voněl koňakově. Byla jsem navoněná PHI Une Rose de Kandahar, jejíž pižmově ambrová vůně s lehkým dotekem pačuliově kořenité růže se na mém oblíbeném kašmírovém svetru smísila s tvojí Vanilla Flash.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 11. května 2018 15:18

wendulka 

...ta Tauerville - ta se Ti moc povedla!

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. května 2018 17:07

Miru Díky, i když ono to při názvu vůně ani nešlo pojmout jinak.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 12. května 2018 06:13

wendulka 

...no, vždyť ano. Člověk přivoní a 

píše...

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 17. května 2018 09:19

Už je možné objednat si Tauer MAG 05 se vzorkem nebo miniaturou Les Années 25. Objednal jsem si Tauer MAG 05 s 5 ml miniaturou Les Années 25, tak jsem na ni zvědavý. Do ČR Tauer neposílá, ale do Německa naštěstí ano, a zadarmo.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 19. května 2018 13:42

ModestMourek Tak to máš dobrý, že máš tuhle možnost. Jsem zvědavá na první dojmy, jestli bude zajímavější než L´Oudh.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 19. května 2018 15:02

wendulka Ta možnost je přes www.nakupynemecko.cz a zkouším ji poprvé. Samozřejmě to stojí ještě něco navíc, ale při té frekvenci, s kterou Tauer MAG vyhchází, se to snese. Flakóny ovšem neposílá ani do Německa, pokud vím.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 19. května 2018 15:43

ModestMourek A máš ověřeno, že ti to fakt přepošlou? V záložce Časté dotazy mají psáno, že zboží ze zemí mimo EU, což Švýcarsko je, nepřijímají kvůli clu a DPH. Jako je fakt, že časopis a miniatura by limit pro DPH určitě překročit neměly, ale nevím, jak z hlediska legislativních předpisů vůči Německu berou to Švýcarsko.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 22. května 2018 15:01

wendulka Tauer MAG je jeho časopis? Zajímala by mě ta Les Années .