Tauer Perfumes

18. srpna 2014 20:47
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 26. března 2018 09:33

wendulka A nezkoušely jste i Attar AT?

alibi To se nedivím, je krásná.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. března 2018 10:39

ModestMourek Ano a je drsný a pánský podobně jako Lonestar Memories. Voňavě jsi ale podobné nejsou. Ten bys určitě měl taky vyzkoušet, budeš-li mít příležitost.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 23:59
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 00:28

slniecko Jj, paní Lucie taky dávala fotku na Instagram, že si ho jede do Prahy vyzvednout.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 01:49

wendulka to je možné, ja insta moc nepoužívam, toto niekto retweetol:)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 01:56

slniecko Je to i na facebooku. V Praze bylo jen krátké setkání s novináři - možná se ho opět neúčastnila i domenica ? - a pak hned pokračoval do Brna.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 17:34

Do poslední chvíle jsem myslela, že se pražského setkání s Andym zúčastním - ona ta setkání v Maharal Clubu mají vždycky velmi příjemnou, neformální a v podstatě intimní atmosféru, ne jako klasicé tiskovky... jako obvykle jsem měla jsem pozvání zároveň i  na brněnskou akci, s myšlenkou na výlet do Brna jsem si původně taky zahrávala, ale pak jsem věděla, že budu v Paříži... No a nakonec jsem do Paříže odletěla dřív, než jsem původně plánovala.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 08:40

domenica Škoda (ačkoliv tvůj pařížský program bude nepochybně také bohatý na podobné zážitky).

Brněnské setkání bylo moc příjemné, probíhalo v neformální atmosféře a Andy Tauer, bravurně přecházející mezi angličtinou, němčinou a francouzštinou (a zdůrazňující, že jeho mateřským jazykem je švýcarská němčina), vypadal, že si to nepředstíraně užívá spolu s námi (včetně cigarety před butikem ).

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 09:22

Fleur 

To zní jako super večírek. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 13:19

domenica to opravdu byl!

Hezky si užij Paříž!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 16:33
Reakce na Fleur:

Brněnské setkání bylo moc příjemné, probíhalo v neformální atmosféře a Andy Tauer, bravurně přecházející mezi angličtinou, němčinou a francouzštinou (a zdůrazňující, že jeho mateřským jazykem je švýcarská němčina), vypadal, že si to nepředstíraně užívá spolu s námi (včetně cigarety před butikem ).

​Ano, Andyho jazykové dovednosti jsou skutečně obdivuhodné! S kromě jiného má skvělý smysl pro humor. S tou mateřštinou mě dobře setřel.

domenica Tak to je škoda, že ti to nevyšlo. Ale jak už napsala Fleur, tvůj náhradní program ti to jistě vynahradí. Užij si Paříž! Já pevně doufám, že se mi tam v úterý snad též nějak povede odletět. Uf.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 18:55

wendulka Držíme palce, Wendy! A malá závist vykukuje zpoza rohu za tebou i za Monikou

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 11:27

Fleur wendulka 

Díky! V tuhle chvíli jsem už zase zpátky... abych se těšila na příště. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 21:29
Reakce na ModestMourek:

Lonestar Memories

Bylinné dusno noční stepi se valí ze všech stran na několik kovbojů sedících v dehtovaných kožených pláštích kolem ohně. Nejdřív cítím dehet z jejich plášťů, potom bylinnou svíravost stepi, která připomíná LP No. 9 for Men od Penhaligon's, a posléze po řadě hodin nasládlou semišovou pryskyřici, podobnou jako v L'Air du Désert Marocain. Celek vyznívá čistě pánsky a jeho výdrž přesahuje 10 hodin.

​Tak jsem měla v pátek příležitost očichat poprvé na pánské kůži - na manželovi paní Lucie - a normálně nádherná kožená vůně s tou nasládlou pryskyřicí, vůbec nic divokého. Kdybych to neviděla, jak si ji na sebe dává, vůbec bych nevěřila, že má na sobě Lonestar Memories.

Mimcohodem ta jeho nová oudovka, co na tebe čeká zatím ještě v Brně, je taky dost dobrá. Jsem zvědavá, jak na tobě vyzní.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 00:05

No. 14 Noontide Petals - Aldehydy + ruža + ylang = Chanel No. 22. Aspoň teda na mne. Trochu menej prísna. Trochu opulentnejšia. Ale je to tam.
Ťažká, prísna, mierne staromódna aldehydovka, ktorá by robila česť ako vlajková loď - čo vlajková loď, rovno torpédoborec - akémukoľvek veľkému klasickému domu.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 02. května 2018 21:38

L'Oud

Andy Tauer si pro svůj L'Oudh vybral laoský oud (Aquilaria crassna), jehož vůni popisuje jako dřevitou a živočišnou s podtóny bylin, tlejícího dřeva, hub a vlhké lesní půdy. Nejprve se této vůni přiblížil spojením cistu, šáchoru, kastorea, jávského vetiveru, maisúrského santalu, pižma a extraktu ze smrže obecného (Morchella esculenta) a následně do směsi přidal tolik přírodního oudového oleje z plantáží, aby jeho konečná koncentrace dosáhla 1 %. Tolik teorie vyčtená z časopisu Tauer MAG.

Pokud jste na základě uvedeného popisu čekali originální parfém, musím vás zklamat. Oud je zde zpracován velmi podobně jako v jiných dřevitých oudových parfémech. V první fázi odhalí olejovitý závan krásné suché dřevo doplněné větrovou pryskyřicí a ve druhé fázi, která následuje po několika hodinách, se pryskyřice doprovázející dřevo změní na živočišně nasládlou. Ve výsledku se L'Oudh podobá rozvoněnému oleji Dehn Al Oud (Al Rehab) za šestinovou cenu, jen s tím rozdílem, že jeho vůně je bohatší, závěr živočišnější a výdrž delší – přes 10 hodin. Ovšem otevřeně se přiznávám, že při jejich porovnání vedle sebe v nich necítím takový rozdíl, aby mi ospravedlnil rozdíl v cenách. Obě to jsou snadno nositelné suše dřevité oudové vůně, byť jedna obsahuje přírodní plantážový oud a druhá pravděpodobně syntetický.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. května 2018 14:25

ModestMourek Díky za zajímavé srovnání. Dehn Al Oud bohužel neznám, ale jinak se mi ten Tauerův zatím ze zkoušení líbí, i když tu cenu bych za něj nejspíš taky nedala. Tak třeba bude někdy příležitost.

Cervanek
Avatar
03. května 2018 18:29

L´Oudh

Jako oudofil jsem na L´Oudh od Andyho byla hodně zvědavá. A upřímně, jsem čekala víc za tak vysokou cenu za pouhých 50 ml. I jsem si myslela, že L´Oudh půjde ve stopách 03 Lonestar Memories. Ani toto se mi "nesplnilo". L´Oudh je věrná kopie Attar AT akorát v jiné formě, kdy AAT mohu brát jako jeho miniaturu, byť je v cpo formě. Díky tomu mě ATTAR AT zaujala, je i lépe propracovaná.L´Oudh má oudový akorát začátek, který trvá poměrně chvilku, ale jinak vše sklouzne do "ATTAR AT". Dvě stejné vůně nepotřebuji.

Cervanek
Avatar
03. května 2018 18:32

ATTAR AT/TAUER ATTAR

Nikdy bych nevěřila, že dehet může tak krásně vonět. Voní.Mám v ATTARU AT silnou vůni páleného dřeva silně fermentovaného se zbytky fosilních paliv. Dále vyšisovaná kůže silné tloušťky s patinou. Tím, že je vůně v oleji, tak mi připomíná dílny Údržby ve firmách s mísícími se různými oleji s kousky železa, ale také i silně dřevitou vůní dřevěných srubů, chat, verand, horských châlets, které už leccos mají za sebou,jejich stavební materiál - dřevo uzrálo a je cítit všude, což je pro někoho pach, pro jiného vůně. Sem tam vykukuje i jasmín, který přijde však za hodnou chvíli. Je to fakt attar, pořád mě přitahuje. Původně jsem si myslela, že má něco společného s 03 Lonestar Memories. Není to však pravda, spíš mi ladí s L´Oudh bez počáteční štiplavosti oudu.

Cervanek
Avatar
03. května 2018 18:37

03 Lonestar Memories

Po letech jsem 03 LM přišla na chuť a jsem poměrně překvapena krásou "Lonestárek" - dříve jsem zde vnímala jen ten dehet jako z fa DEZA. Dnes (05/2018) po pár letech, je vše jinak. Má překrásný a dlouhý vývoj. Nutno aplikovat malinko - 1 MAXIMÁLNĚ 2 kapky. Hned po nástřiku na mě vykoukne zakouřená kůže a něco z Une Rose de Kandahar či spíše z No 08 Une Rose Chyprée, za což mohu zřejmě poděkovat pelargónii, tonce s mrkvovými semínky a hodně jistě dělá i jasmín v kombinaci s ryze technickými surovinami - dehet, cistus. Vanilková tonka s mrkví mi vůni zjemňují a lehoulince přislazují. Hodně se mi čím dál víc líbí kůže s až skoro popelovým kouřem jako v Great Britain od Roja Parfums a "mou kandaharskou růží", to vše zde cítím.  A najednou už Lonestar nevnímám jako ryze pánskou, ale zdařilý unisex pro milovníky vůní s dobře propracovanou kůží tipu ruské, zakouřené, popelavé. Koncentrace edt je pro kompozici akorát. Silnější by tu krásu asi už přebila.