Tauer Perfumes

18. srpna 2014 20:47
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. června 2018 16:09

cinkja paní Lucie ji má (tester) v butiku Vavavoom, v úterý jsem ji tam ovoněla

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 14. června 2018 16:34

Na mně Les Années 25 nevyznívá nejlépe:

Kyselý citrón nakrájený na plátky a hromady rozdrcených zelených lístků v plastové nádobě jako dvoudruhový biologický odpad z bistra, kde servírují čerstvou citronádu. Tauerovy vůně mi v první desetiminutovce vždycky připadají trošku kompostové.
Počáteční ostrost ustupuje, mizí i ten "igelitový" tón a do centra pozornosti se dostává mírně trpká růže. Vůně se začne zaoblovat pudrem, jenomže v mém případě z pudrového obláčku tu a tam nasládle zavane něco zvláštního: voní to jako vzduch, který se se vrací a uniká při nafukování gumových hraček. Navzdory dřevitému závěru si vůně ponechává svěží charakter.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 14. června 2018 17:33

Fleur A to jsem si říkal, že tohle je vůně, s kterou nemůže mít nikdo potíže... Zajímavé, že v ní zatím nikdo z vás necítil zázvor, Andy si pochvaloval, jaký kvalitní indický zázvorový olej použil a že parfém kolem něho vystavěl.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. června 2018 17:52

Fleur No kdyby to napsal kdokoliv jiný, tak bych se docela bála, ale když uvážím, jak na Incense rosé voní na Tobě a jak na mně, tak se ještě nevzdávám naděje.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 14. června 2018 18:13

ModestMourek Možná je to tím, že zázvorový olej neznám. Zázvor mám spojený s vůní čerstvě oloupaného a nastrouhaného (takhle ho cítím v Mandragore).

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 14. června 2018 18:36

wendulka To jsem si presne taky po precteni Fleurina popisu rekla. Tak zkusime, bude-li moznost.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 14. června 2018 21:57

alibi Fleur 

Moc děkuji za informaci .

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 15. června 2018 15:21

Našla jsem další vůni, kterou bych ráda vlastnila ve flakónu, Orange Star:

Kandovaný pomeranč, kůra oloupaná z mandarinky na ústředním topení, teplá sprcha se spoustou citrusových mydlinek. Vůně houstne, ztrácí jiskřivost spojovanou s citrusy a vzbuzuje dojem oleje do aromalampy. Na okrajích její misky jsou hnědé usazeniny a s odpařováním vody stoupá koncentrace vůně, citrusová kůra se rozpustila ve slané pryskyřici, miska je prázdná a z rozpálené keramiky je cítit lehce štiplavé kadidlo.
Jako každá Tauerova vůně je velmi proměnlivá, takže jsou okamžiky, kdy v ní cítím lesní jahody díky pomerančovému květu, ale také chvíle, v nichž mi připomíná manželův citrónový čistič na řetěz u kola. Jenomže citrusové kadidlo je tak čisté a relaxační, že se přes cyklistickou epizodu ráda přenesu. Ostatně cyklistická vyjížďka, při níž tlačím kolo do kopce pod záminkou sbírání jahůdek při cestě, k té relaxaci také patří.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 15. června 2018 15:28

Fleur to zní moc pěkně

Cervanek
Avatar
19. června 2018 10:24

Povedená vintage a moderna se starosvětským šmrncem. Bergamot s pomerančovým olejem se starají o svěžest, větvičník o vintage. Zázvor dává náboj svou lehounkou kořeněnou štiplavostí. Tonka a santal vůni zase uhlazují.Pižmo jako fixátor hladí po duši. To je vůně pro milovníky prosluněných verand s dřevěnou podlahou, kdy se po dřevěných sloupech pnou letité liány s květy, ale i jen se zelenými listy. Vládne pohoda u dobrého moku.

(flakón na cestě)

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 19. června 2018 15:52

Cervanek Takže si tě nakonec získala, když ses rozhodla pro celý flakón. Přiznám se, že ti občas koukám na poličku: před časem jsi měla v poznámce, že si vystačíš s miniaturou, pokud se nepletu.

Cervanek
Avatar
19. června 2018 16:12

ModestMourek JJ, miniatura mi přišla před časem ještě s jinými vůněmi, zkoušela jsem ji jen letmo a odložila.

O víkendu  jsem si na ni znovu vzpomněla a nastal velký obrat. U nás je teď  horko jako v pekle a je naprosto úžasná - je zde něco i z AT ale sladší a výraznější. (není to poprvé, co se mi to u Andyho stalo) 500 ks v první rundě limitky není zase moc, tak nač čekat, druhá runda už být nemusí..

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. června 2018 14:37

Když jsem před dvěma lety zkusila Au Coeur du Désert prvně, říkala jsem si, že tohle se asi Turinovi bude líbit a taky že jo.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 08. července 2018 22:37

L'Eau

L'Eau po tauerovsku, takže úplně něco jiného, než by člověk čekal a to je dobře, kolínských jsou tisíce. Jenom čistě aldehydově citrusový úvod by se dal nazvat l'eau, pak už tu je citroník vonící hebce po sametových květech a dřevitém kmínku s proudící pryskyřicí. Pudrový kosatec a suchý teplý santal dodají ještě víc hebkosti a vzdušnosti.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. července 2018 19:52

blackviolet Ano, do typické kolínnské má fakt daleko, ale paradoxně jako ony funguje jen v tom teple.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 11:23

Prosím o názor - dá se vzít "kandahárská růže" naslepo?

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 11:44

Dalia Naslepo opravdu raději ne.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 12:00

wendulka Děkuji, Vendulko. Ještě nedávno bych nevěřila, že budu po Tauerovi pokukovat.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 12:22

Dalia Tak ty jeho růže za vyzkoušení rozhodně stojí, ale naslepo ani jednu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 12:34

wendulka Možná se ve středu dostanu do Vava, tak zkusím všechno, co tam bude.  Kandahárská růže mě podle recenzí láká nejvíce.