Tauer Perfumes

18. srpna 2014 20:47
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. března 2019 23:18
Reakce na blackviolet:

alibi Díky. Je to jedna z jeho nejlepších. Dělám trochu pořádek ve vzorcích a našla jsem k ní poznámky z prvního zkoušení někdy před šesti lety. A líbí se mi pořád.

​To je a vystihla jsi ji výborně.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. března 2019 09:51

wendulka Díky, Andy mě baví.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. března 2019 10:25

blackviolet Nemáš prosím taky vzorek Le Maroc pour elle??? Potřebuji porovnávat a budu muset někdy přihodit k objednávce, neb ho u nás nikdo nemá, jen cizina:(

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. března 2019 10:31

Korsičanka Bohužel nemám . Už jsem ho hledala, jak se tady psalo o té reformulaci. Ale vypadá to, že jsem Le Maroc pour Elle ani nikdy nezkoušela. 

Cervanek
Avatar
10. března 2019 10:33

Le Maroc pour Elle je hutná pomerančová vůně či vůně pomerančového květu, která se rozvoňuje velmi pomalu. (Je však naprosto odlišná od 09 Orange Star).

Četla jsem ale na FB, že LMPE má mít recepturu teď lehce změněnou.

Kdysi šla LMPE ruku v ruce s jinou vůní Andyho - Ingrid - prodávala se v řadě spolu s Miriam

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. března 2019 10:35

blackviolet Tak až někam vyrazíš a někde na ni narazíš, prosím vyzkoušej. Zajímá mě hlavně její dojezd, u toho zbytku, jenž jsem dostala, je boží!

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. března 2019 10:45

Korsičanka Půjdu ji vyzkoušet .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. března 2019 10:51

blackviolet Děkuji

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 15. března 2019 17:10

Korsičanka Vyzkoušela jsem dnes pro tebe Le Maroc Pour Elle. A opravdu . Na začátku citrusy s levandulí, skoro jako začátek pánské vůně, ale pak se uhlazuje. Jasmín v ní není vůbec výrazný, splyne úplně s růží a ani tak ta květinová stránka není nijak nápadná. Zato když se usadí, je to nádhera, nasládlá orientálka s převládajícím santalem.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 15. března 2019 18:16

blackviolet Jsi zlatá! Myslila jsem, že je to sladší santal, ale vůni na jednotlivé složky stále nerozeberu:) Každopádně voní v pozdním drydownu báječně!

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 15. března 2019 18:25

Korsičanka Drydown je nádherný. Kvůli němu bych si Maroc pořídila, uvidíme. V každém případě ale toho jasmínu Andy hodně ubral, kdybych ho tam cíleně nehledala, ani bych si ho nevšimla. Půjdu znovu vyzkoušet, až bude tepleji.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 15. března 2019 19:40

blackviolet A vzorek ti asi nedají, viď? Já bych to furt chtěla porovnat s tím, co mám...

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 15. března 2019 19:52

Korsičanka Nedávají. Budeš muset přijet .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 15. března 2019 20:02

blackviolet Že by s wendulka v dubnu?

Edit: Právě dorazila nabídka vzorečku z nedaleka

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 14:11

Les Années 25

Přičichnutí k rozprašovači napovídá, že bude vůně citrusová, jako klasická kolínská staršího ročníku. Po nástřiku opravdu zavoní citrusy, ale krásně čerstvé, jako když zlomíme kousek kůry nad skleničkou s koktejlem. Po chvíli se vůně usadí, je  zvláštně matná, s umělohmotným nádechem. A vtom se z ní zhmotní poupě růže z umělé hmoty a začne se pomalu rozevírat a vydávat tu vůni, o kterou doopravdy jde. Předtím to byl jen malý úvod, teď přichází Vůně: líčidla, pudr a rtěnka, kytička fialek, rukavičky. Pořád bohužel cítím náznak umělé hmoty. Vůně působí jako vintage, přitom nijak nostalgicky nebo smutně, je moderní a optimistická.

No. 08 Une Rose Chyprée

Hladká nasládlá růže je na začátku zahalená vlhkou, zemitou vůní, jako nějaké listy nebo bylinky. Vzpomněla jsem si na komentář, který jsem kdysi četla u vůně Jardins de Bagatelle - pisatelka si postěžovala, že místo dámy provoněné růžemi si připadá jako bedýnka celeru. Une Rose chyprée mi totiž připadá jako bedýnka petrželové nati (nebo je to libeček? ten bobkový list ve složení?) položená na pískem vysypané cestě v zámeckém parku, vedle růžového keře s pár květy, pnoucí se na kovové konstrukci. V té podobě drží velmi dlouho, až po pár hodinách si uvědomím, že se vůně proměnila: jedlové chvojí a pryskyřice, sladké cukroví s anýzem, skořicí, vanilkou, je to dobré a je mi to povědomé. Už vím: Aqua Allegoria Winter Délice!

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 21. června 2019 21:23

Au Coeur du Désert 

Severoafrická poušť s pískem vyhřátým sluncem, suché pačuli,  koření a med na stáncích bazaru, zlatá balzamická ambra a kouř vznášející se nad nádobkami s pryskyřicemi. Tauerovská cesta do srdce orientu.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46041 příspěvků moje polička 21. června 2019 21:33

daniela ta une rose chypree se mi hrozně připomenula, když jsem tuhle holýma rukama otrhala na zahradě konečky větviček břečťanu, prsty mi voněly přesně tou hořce zelenou zemitou vůní, jako v jejím úvodu. a co je zvláštní - v zimě přešla do té sladké fáze tak po dvou hodinách, na jaře to bylo rychlý a sladkost (strašně moc dobrá) převládala, a teď v týdnu jak bylo 30+ tak byla intenzivně "břečťanová" skoro celý den, až odpoledne konečně zesládla. 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 21. června 2019 23:18

viktorka_od splavu možná lepší než bedýnka petržele... břečťan ani nevím jak voní, budu muset zkusit otrhat

Je ale zajímavé, jak jsou vůně různé v různých ročních obdobích. V létě a horku nemám Tauery vyzkoušené vůbec (zatím) 

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 22. června 2019 07:14

viktorka_od splavu Prečo ulamuješ končeky na brečtane? Aby sa lepšie rozrástol? Pýtam sa preto, lebo máme pri altánku brečtan už asi tretí rok a má len asi 4-5 výhonkov. Zdá sa mi, že rastie hrozne pomaly.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46041 příspěvků moje polička 22. června 2019 08:16

Biely kvet tam kde chci aby rostl, tak samozrejme neroste-ulamuju/striham kde prorusta do cesty a k sousedum, tam buji jak divej