Tauer Perfumes

18. srpna 2014 20:47
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 21:48

Orange Star

Patří podle mě k těm nositelným Tauerovkám. Po citrusovém úvodu, který navozuje dojem sklenky jiskřivého šampaňského, v němž plave měsíček slaďoučké klementinky, začne vykazovat příbuzenství se svou vzdálenou sestřenicí Une Rose Vermeille, za což může jednak fialkový pudr a jednak jahůdkové podtóny samotného pomerančového květu (v URV jsou to maliny).

Ve srovnání s její červenou kolegyní však působí Orange Star jako méně sladká a mnohem víc pižmová a přitom méně dusivá, což je asi to nejvíc překvapující. Druh použité ambry v základu bych však označila spíš za minerální, než že by šlo přímo o ambergris. Osobně mi evokuje mramorem vykládanou koupelnu s luxusními pudřenkami. Druhou alternativou je potom pomerančové lipo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. července 2017 23:03

L´Eau

Jestli něco Andymu doopravdy umí, jdou to aldehydovky. Zatímco Miriam a Noontide Petals jsou z větší části stále klasické, L´Eau už je čistokrevně moderní, ovšem tentokrát se pan Tauer vysloveně překonal. Jásavé lehoučké aldehydy tu tančí jako svěží ranní vánek mezi rozkvetlými citroníky a pomerančovníky. Některé z nich už mají zralé sladké plody, takže neodoláte a utrhnete je. Když je rozříznete na jednotlivé plátky, dužina uvnitř přímo zajiskří.

Na andělskou úroveň ji po rozvonění pozvedá nadýchaný obláček bílého pižma s něžným pudrovým kosatcem, do něhož se vůně zahalí. Mléčný santal svou smyslnou hřejivostí společně s balzamickou ambrou v základu pak vzdáleně připomene starší sestřenici Noontide Petals. L´Eau je naprosto dokonalá Andyho svěženka, která by mohla být odpovědí pro ty, pro něž je Shalimar Cologne na léto už příliš sladký a málo svěží a zároveň jim dochází Eau de Shalimar.

Cervanek
Avatar
25. července 2017 07:52
Reakce na wendulka:

Vendulko, díky za krásnou recenzi. Zrovna jsem si říkala, jak L´Eau asi voní.

Momentálně zase zkouším vzorek No 14 Noontide Petals a moc se mi líbí.

Jojo, Andy umí nejen aldehydovky, ale i růže a i levanduli (no 04)

(dlouho jsem ho teď zanedbávala, asi se k němu zase vrátim)

Jsem zvědavá, jak to s ním bude na Vava-Voomu - na podzim by ho měli už mít

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. července 2017 08:18
Reakce na Cervanek:

No já právě minulý týden ve Vavoom holkám říkala, že Tauer mě teď nějak přestal brát - můžou potvrdit - a najednou bum ho. To má člověk za to, když se rouhá.

Jj, paní Lucie říkala, že by ho asi vzala. Takový prodejní hit jako Jul et Mad to asi nebude, nicméně paní Lucie říkala, že Andy umožňuje vzít si jen vybrané vůně, což by zase fungovat mohlo. L´Eau bych do užšího výběru určitě zařadila.

Cervanek
Avatar
25. července 2017 09:02
Reakce na wendulka:

Je se zase na co těšit. Milovníků Andyho se nasbírá celkem dost.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. července 2017 11:31
Reakce na wendulka:

Tauer mě nikdy nezajímal, ale po Tvé recenzi na L'Eau jsem se o značku začala zajímat. No a kdyby byl k mání u paní Lucie, tak o to lépe!

Cervanek
Avatar
25. července 2017 13:06
Reakce na wendulka:

To já dobře znám, v jeho nabídce je hodně vůní, co se mi líbí, měla jsem, prodala jsem a zase se vracím.

Hned jsem koukala na jeho stránky a má novinky, nějaké oleje i v roll-onku a něco zcela nového pod názvem AT - jsem zvědavá.

I jeho mýdla mohou být dobrá, z L´Eau mám na cestě vzorek, tak porovnám s No 14

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. července 2017 13:47
Reakce na Cervanek:

Jo, docela se rozjel.

Mně v Noontide vadí ten jasmín, proto mi víc vyhovovala Miriam. Jsem zvědavá, jestli ty aldehydy a ten ambrově santalový základ budeš taky vnímat podobně, jinak si jde každá svou cestou.

Pro mě je to každopádně potěšující zpráva, že až mi Eau de Shalimar dojde, budu mít nejen adekvátní, ale dokonce vylepšenou náhradu. Já si právě říkala, že andělské aldehydy by EdS náramně slušely, tak mě to docela potěšilo, že mě někdo poslechl.

Cervanek
Avatar
25. července 2017 14:52
Reakce na wendulka:

Jasmin v Noontide ani moc nemam. Tuto vuni vnimam jako vanilkovou aldehydovku, coz je dost neobvykla kombinace. Ani ji nemam spojenou s Miriam. Podobnost s Miriam u Andyho mam v jeho levanduli No 04 Reverie au Jardin anebo s Angel' s Dust od Francescy Bianchi  ( ted jsem OT ale Francesca Bianchi bude na letosni Pitti Fragrance uvadet novou vuni, vyroba bude v rijnu a jako prvni ji budou mit na Neosu1911.) 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. července 2017 15:24
Reakce na Cervanek:

Jj, o Francesce a Pitti vím a moc se těším, co si připravila.

Cervanek
Avatar
27. října 2017 20:43

Ani "One Man Show"  Andy nezahálí o slunečném víkendu, byť mu skoro upadlo rameno.

dává dohromady 5 ml miniatury formou attaru (tedy oleje) pro online prodej od 5. listopadu 2017.

Prodávají se již v Itálii (allaviolettaboutique.com), kde jsou momentálně vyprodané - zde se jednalo o "Marockou poušť - tedy No 02 (dost by mě zajímalo, kdy bude Tauer ve Vava-Voomu, když jsem mluvila naposledy s  Lucií, byla informace do konce října) Zda to stále platí, nevím  

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 15. února 2018 15:58

Incense extrême

Nádherná hřejivá kadidlová vůně, která jde od začátku výrazně do prostoru. Kadidlo je nejprve trochu olejovité a dýmá neochotně, ovšem záhy se rozvoní do podoby kadidlovým dýmem vyplněného gotického kostela a vydrží tak řadu hodin. Je rozhodně západního stylu. Nakonec se unaveně schoulí do zakouřené dřevěné lavice.

Incense rosé

Dvě nádherné vůně v jedné. Nejdřív mandarinka geniálně uhlazená růží, posléze surové dýmající kadidlo z Incense extrême podbarvené zbytkem mandarinky a v závěru doplněné myrhou. Žádné zvířátko se v ní na mé kůži neobjevuje, což je pro mě spíše škoda. Výdrž přesahuje 8 hodin.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. února 2018 18:42
Reakce na ModestMourek:

Incense rosé

Dvě nádherné vůně v jedné. Nejdřív mandarinka geniálně uhlazená růží, posléze surové dýmající kadidlo z Incense extrême podbarvené zbytkem mandarinky a v závěru doplněné myrhou. Žádné zvířátko se v ní na mé kůži neobjevuje, což je pro mě spíše škoda. Výdrž přesahuje 8 hodin.

​Si to s tebou klidně vyměním. Zvířátko i ty spálené pneumatiky.

Ale zase je pravda, že dokud jsem nezkusila Incense rosé, tak jsem pořád nechápala, co mají někteří s tou spálenou gumou v Shalimaru v souvislosti s kadidlem. Nic moc teda.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 22. února 2018 10:36

wendulka Odlišná kůže dělá někdy divy. 

Cervanek
Avatar
01. března 2018 18:09

https://mailchi.mp/23948eb15d68/tauer-perfumes-ve-vavavoom?e=0c170260e8

Andy konečně ve Vava-Voomu - zatím jen 6 vůní včetně Attaru, za to krásná nabídka mýdel 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 03. března 2018 09:49

wendulka Incense Rosé je zatím můj favorit v nabídce Vavavoom, na druhém místě stojí L´Eau, ale tu musím podrobněji prozkoumat v teplejším počasí.

Ovšem neměla jsem číst o tom zvířátku, co v Incense Rosé uteklo ze skládky s pálícími se pneumatikami. Já tam mám na začátku sice trošku kompostu a okurkových slupek, ale to se dá kvůli té následující nádheře blahosklonně ignorovat. Jenomže teď budu pořád ostražitá, jestli v mé hromádce kompostu také nebydlí nějaký živočich a nevyleze na mně při mé smůle týden poté, co si koupím flakón .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. března 2018 10:09

Fleur To jsi teda dobrá. Já bych asi nevydržela ignorovat ani ten kompost, ale je fakt, že za své zvířátko bych ji vyměnila okamžitě.

Jj, L´Eau určitě potřebuje teplejší počasí.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 25. března 2018 15:47

L'Air du Désert Marocain

Oáza v poušti. Karavany přivážejí citrusy, lampový olej, dehet (podobnost s Lonestar Memories), jemně štiplavé koření, nasládlou pryskyřici (podobnost s Ambre Fétiche) a kadidlo. Vůně bojují o můj nos. Chvílemi cítím sladkou ambru, chvílemi citrusové kadidlo. Nakonec zvítězí krásná nasládlá krémová pryskyřice. Celková výdrž přesahuje 10 hodin.

Lonestar Memories

Bylinné dusno noční stepi se valí ze všech stran na několik kovbojů sedících v dehtovaných kožených pláštích kolem ohně. Nejdřív cítím dehet z jejich plášťů, potom bylinnou svíravost stepi, která připomíná LP No. 9 for Men od Penhaligon's, a posléze po řadě hodin nasládlou semišovou pryskyřici, podobnou jako v L'Air du Désert Marocain. Celek vyznívá čistě pánsky a jeho výdrž přesahuje 10 hodin.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. března 2018 23:07

ModestMourek Jo, zatím co s Incense rosé mám smolíka, tak L´Air du Désert Marocain, prosím, voní dobře už i na mně - zrovna před pár dny jsem děvčatům z Brna obojí názorně demonstrovala.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 26. března 2018 00:58

ModestMourek wendulka do L´Air du Désert Marocain jsem aktuálně zamilovaná