Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. dubna 2018 22:44

domenica Aha, tak to mi úplně uteklo, že byly dva. Já si pamatuju jen ten původní, když jsem tam byla v srpnu 2015. Ten vím, že byl jinde, než je ten současný.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 20:34

domenica Jenom mě tak napadlo ... myslíš, že je nějaká reálná šance na znovuzrození Mahory? 

Pěkně se mi po ní zastesklo. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 20:40

Dalia Mahoru jsem měla tu čest vyzkoušet a teda velký 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 20:49

Dalia 

Těžko říct, Dali. Mahora byla uvedená v roce 2000. Po pár letech skončila, aby se znovuzrodila (v roce 2006) v řadě Les Parisiennes jako Mayotte, lehce upravená, s větším důrazem na ylang-ylang než na tuberózu. No a s koncem roku 2015 byla její výroba ukončena. Teď je několi variant - už se neobjeví - objeví se jako ultradrahá limitka pro vybraný trh/butik - objeví se jako jednorázová edice v baccaratu - objeví se jako nová Aqua Allegorie... 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 20:57

domenica Budu pevně doufat, že se zase objeví. Mayotte mám ještě asi 5 ml a šetřím si je. Mám tento zbyteček spíš na přičichávání, než že bych se jím navoněla. Děkuji za odpověď! 

viktorka_od splavu Ano, i u mě to byla láska na první přičichnutí. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 05. května 2018 14:40

Tak jasně... 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 05. května 2018 15:07
Reakce na cinkja:

domenica 

Je také ještě ve hře Musc Noble? Na tu se těším nejvíce.

Tak ta je na spadnutí, už mám vzorek a začinám zkoušet.

A zatím jsem docela nadšená. Měkkost pižma se tady velmi povedeně proplétá s arabskou parfémovou nekompromisností koření a dřev, přičemž se zdá, že pižmová něžnost a ženskost může mít chvílemi i navrch. Zřetelně cítím šafrán a růži, a představuji si bílé květy (jasmín/gardénii), santal, možná malinko vetiveru... vlastně, tak trochu Cruel Gardenia v arabském provedení. Cítím i záblesky White od Puredistance. Musc Noble voní bíle a smetanově, podobně jako obě jmenované vůně, ale o tom, že to je arabka, nenechává nikoho na pochybách.. Vypadá to moc dobře. (složení jsem zatím nikde nenašla, o to mě to baví víc).

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 05. května 2018 15:09

domenica 

...jůůů!

A bude, prosím, možnost nějak vyzkoušet, koupit vzoreček.?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 05. května 2018 15:17

Já mám zatím jen ten ručně vyrobený vzorek, ale určitě bude časem možné vyzkoušet. 

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 05. května 2018 15:21

domenica Tak to zní moc dobře. Měkké pižmo s dotykem orientu, vypadá to na univerzálně nositelnou vůni .

Bude článek na blogu? Docela mi to už chybí.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. května 2018 23:55
Reakce na domenica:

Tak ta je na spadnutí, už mám vzorek a začinám zkoušet.

A zatím jsem docela nadšená. Měkkost pižma se tady velmi povedeně proplétá s arabskou nekompromisností koření a dřev, přičemž se zdá, že pižmová něžnost a ženskost může mít navrch. Cítím zřetelně šafrán a růži, a představuji si bílé květy (jasním/gardénii), santal, možná malinko vetiveru... vlastně, tak trochu Cruel Gardenia v arabském provedení. Cítím i záblesky White od Puredistance. Musc Noble voní bíle a smetanově, podobně jako obě jmenované vůně. Vypadá to moc dobře. (složení jsem zatím nikde nenašla, o to mě to baví víc)

​Tak to zní vážně hodně dobře. Těším se.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. května 2018 21:38
Reakce na blackviolet:

Tak to zní moc dobře. Měkké pižmo s dotykem orientu, vypadá to na univerzálně nositelnou vůni 

Bude článek na blogu? Docela mi to už chybí.

Moc děkuji, to je od tebe milé.  

K blogu se zase ráda vrátím. Psala jsem teď, v posledních měsících, celkové míň, to je fakt. Dílem kvůli různým projektům, jak studijním (to už je zdárně za mnou), tak novým pracovním výzvám, a dílem z jakéhosi (a dobře vím, že dočasného) rozpoložení, kdy - jednoduše řečeno - preferuji prožívání na úkor sdílení. K tomu pak pocit, že v některých případech je přenos olfaktorického zážitku v podstatě téměř nemožný a především pocit, že rozkládat vůni na mikročástečky je zbytečné a vůni, resp. pocitu z vůně, vlastně může i svým způsobem ublížít. A marginálně kvůli dalším pár věcem, jako třeba fenoménu inspirace na hranici plagiátorství v textech i fotografii v blogerském rybníčku atd. Tak se to všechno sešlo a jak říkám, soustředila jsem se víc na prožívání "dovnitř", pokud jde o parfémy a různé akce s nimi spojené.

Ale to jsou takové vlny a já se už začínám na psaní těšit. 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 06. května 2018 21:57
Reakce na domenica:

Ale to jsou takové vlny a já se už začínám na psaní těšit. 

 ​taky se těším na tvé články

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. května 2018 22:00

alibi 

Děkuji! 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 06. května 2018 22:06

domenica A alibi  není v tom těšení dozajista sama!  Takže neděkuj, Moni, počteme si a poděkujeme my - já už začínám s díky za Météorites Le Parfum

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. května 2018 22:14
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 19. května 2018 19:04

Vega

kouzelná vůně. a držák. rýpala jsem se v zahrádce a několikrát si drhla ruce kartáčem, přesto je pořád na hřbetu ruky cítit:-O

V začátku pryskyřičně květinová, "starosvětská", ale dost rychle se odlehčí, zjemní, vznikne obláček prádlově-květinové vůně, jemný a nadýchaný. Napodruhé, když je vlhko, déle vydrží prvotní kyselá pryskyřičnost podobná Chamade.

Jako otevřít dřevěnou truhlu natřenou fermeží...Nejprve naspod truhlice pokládám usušené čtvrtky rozkrájeného bergamotového plodu, Pak do ní pomalu skládám jemné krajky, krajkové přehozy a závoje, které jsem zrovna pěkně vyprala, v čerstvém povětří vítr vyfoukal, v zahradě plné květin nabraly ty nejkrásnější vůně a teď je naposled proti oknu prohlížím, natřásám, prokládám hedvábným papírem, novými kousky různých voňavých mýdel.. a pěkně uložím zase na příště, abych se s nimi mohla těšit a kochat v dalším krásném slunečném dni. Nahoru položím jemně pudrově vonící větvičku mimózy. 

Po tradičním, "drsnějším" začátku je vůně sladká a pudrová, úžasně složená kytice s vanilkou a složkami, které k sobě zdánlivě vůbec neladí, ve skutečnosti ale stvoří dokonalou krásu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. května 2018 20:03

viktorka_od splavu Krása! 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 19. května 2018 20:14

viktorka_od splavu Píšeš moc pěkně, ale slova jako úžasná a kouzelná mě v textu o vůni, jež už není k mání, netěší

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 19. května 2018 20:18

Korsičanka to je asi nějaké pravidlo, že takové se přestávají vyrábět, se mi zdá