Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 20:00

slniecko 

To je dobré... nadšenec byl evidentně inspirovaný flakóny a jinými výrobky, které Guerlain připravil pro čínský nový rok. Takový flakón by mohl docela dobře existovat. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 20:03

domenica Asi vidí u Guerlaina Číňany rudě... Ale mně se ty červené včely taky líbí

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 20:20

Korsičanka 

To se nedá vyloučit , rozhodně ale přicházejí s červenou jako s barvou, která v Číně symbolizuje štěstí a radost a je barvou oslav Nového roku.

Podobně laděné limitované kolekce pro čínský trh nabízely i jiné značky, např. Givenchy, Yves Saint Laurent, Estée Lauder, Serge Lutens atd...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 20:25

domenica  Velmi zdařilé. Asi se zas vrátím ke své rudé ikonce

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 23:29
Reakce na domenica:

slniecko 

To je dobré... nadšenec byl evidentně inspirovaný flakóny a jinými výrobky, které Guerlain připravil pro čínský nový rok. Takový flakón by mohl docela dobře existovat. 

​V tom všetkom som sa hrabala, keď som to hľadala (ešte sa mi to aj rýmuje) .

Korsičanka Červená je spojená s čínskym novým rokom, lebo sa jej bojí obluda Nian, ktorá by mohla práve na nový rok prísť, preto je s ním spojená. Čo sa človek nenaučí kvôli parfémom .

Ale proste je kultúrne spojená s ich novým rokom tak, ako u nás Vianoce s červeno-zelenou, veľká noc s pastelovými jarnými farbami a pod.

Cervanek
Avatar
23. dubna 2018 08:11

Červená barva má v Číně  velký význam,  jak již zmínila Monika, znamená štěstí.

Je neodmyslitelnou barvou při slavnostních událostech,

např.

nevěsta, která má na svatbě šatů několik, na obřadě jsou samozřejmě bílé

a poté, když je s hosty, se převleče do dlouhých slavnostních červených šatů, aby své hosty u kulatých stolů - kde sedí po 10 lidech - je přivítala na hostině.

krom toho, nevěsta obdarovává děti, kdy jim dává v červených obálkách symbolicky 1 CNY -rozdá takto i 100 až 200 obálek 

Červené obálky - podlouhlé a trochu jiné slouží k tomu, že se do nich vkládá finanční obnos jako svatební dar, každý dá tolik, kolik uzná za vhodné.

I nový Čínský rok (letos rok  zemského Psa od 16.2.2018) má v sobě něco červeného

zn. Guerlain se snaží hodně prosadit se na čínském trhu, v loni otevřeli butik v Šangaji,

daří se jim v tomto ohledu  velmi dobře a do reklamy si vybrali mladého Čínana

některé e-shopy, např. Escentual v UK mívá před  novým čínským rokem  slevové akce

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:32

byla jsem trochu napnutá, přece jen, naslepo... ale úplně mě ohromil, a napoprvé oslovil takto

Mon Précieux Nectar

krásný letní den, cestou na koupaliště... svěží dopoledne s modrou oblohou a předzvěstí nádherného slunečného dne plného vody, vzduchu a odpočinku, ležení na čistě vyprané dece, otírání do složeného pečlivě vyžehleného ručníku, vystavování tváře s přivřenýma očima slunci... ano - je to přírodní koupaliště s dřevěnými moly a převlékacími kabinkami, pečlivě vydrhnutá, sluncem vybělená prkna, správcová vydává nažehlená naškrobená prostěradla a čisté vyprané a vyžehlené ručníky
a v bufetu se spolu se studenou šťávou ochutnávám mandle obalované v cukru
to je lahoda, krásný den s krásnou vůní


já věděla že to s tím pomerančovým květem nemám vzdávat! že se mi v nějaké formě určitě zalíbí. a toto je dokonalé

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:49

viktorka_od splavu ... úplně jsi mě vtáhla do své představy. Krásné! 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 15:25

viktorka_od splavu  Moc pěkné. Zkoušela jsem ji už hodně dávno, ale putovala hned o dům dál. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 15:44

viktorka_od splavu Máš kliku, že se ti zalíbil hned napoprvé - já k němu našla cestu až po roce - prodala a...znovu koupila

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 17:38

viktorka_od splavu Jako fakt koupaliště? Já mám MPN spojenou s něčím luxusním a výjimečným - možná proto, že poprvé jsem vůni zkoušela v butiku Guerlain na Champs-Elysées, v oblaku vůně jsem potom bezstarostně plula ulicí a připadala jsem si naprosto úžasně.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 20:49

Fleur no já ji vidím dost podobně jako obě svatební - velmi optimistické, takové radostné a "mladé" vůně, prostě mladá dívka, pravděpodobně má prázdniny, která tanečním krokem pospíchá na plovárnu.. nemám tam vodu, ale to brzké dopolední slunce a cestu k vodě, radostné očekávání a pak ta vyschlá dřevěná mola, ale nic starého nebo nahnilého, rozmočeného - je to slunné a čisté, vymydlené a vyžehlené, složená prostěradla jako v sauně:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 20:55

Korsičanka cha, já si právě myslela, jak píšu Fleur o té podobnosti s Le plus beau jour de ma vie/Bouquet de la mariée, že je to vůně pro mladou dívku, tož jsem ji pořídila pro dcerku a pak jsem jí ji vypotřebovala nepřipadala jsem si v ní až tak nepatřičně jak jsem se obávala:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:27

viktorka_od splavu MPN nosí různověké ženy a dívky a já v ní teda souvislost s věkem neshledávám:), takže o nepatřičnosti nemůže být ani řeč

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 25. dubna 2018 14:20

Korsičanka s věkem jako takovým určitě ne, spíš s tím mladistvým optimismem:-) který já teda už dávno nemám.. ale nevadí, můžu si ho dodat parfémem

mno a jak jsem se nakonec neskamarádila s Angelique Noire, tak jsem ji naslepo vyměnila za... překvapení!

Encens Mythique D'Orient

šťavnatá mitsouko - orient v babiččině skříni - aziyadé!
aziyadé se špetkou něčeho provokativního, tohle není ta esenciální ženská oddanost až odevzdanost, toto je žena vzdorovitá, svá, pořád ale čistě ženská.
orientální ovoce a balzámy a pepř nebo snad šafrán..ahaa, obojí:-) tato krásná Eva už nejde odevzdaně krok za mužem, ta převzala život do svých rukou. orientálním trhem prochází sama, a sebevědomě rozráží dav. sebejistě ukazuje na ovoce a koření a nechá si je skládat do košíku.

ale přeci jen, je to žena... prochází uličkami řezaných květin, sklání se a čichá ke kyticím rudých růží.. zavítá taky do části s látkami a šperky a vybírá si hedvábí na šaty. přitom se zasní... v těch se bude tančit v jeho náruči! zatočí se dokola a blankytně modrá látka protkaná zlatou nitkou vlaje a třpytí se ve slunci..

krásná neznámá potřese hlavou, aby srovnala rozevláté vlasy spadající až k pasu, popadne balíček a pospíchá domů, za svým milovaným mužem

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. dubna 2018 14:54

viktorka_od splavu Encens Mythique d´Orient je úúúúžasná! No bohužel mi jako jedna z mála vůní spouští migrénu, na které normálně vůbec netrpím, takže musela z domu.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 25. dubna 2018 15:03

viktorka_od splavu A tvůj popis se úžasně vyvinulUž jsem se bála, že z něj vyjde Bářina  traktoristka Nebo moje managerka

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 25. dubna 2018 15:04

wendulka ježiš nestraš, víš že jsem snadno ovlivnitelná;-) ne fakt, to mě mrzí, a doufám že mě to teda nepotká, brr

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. dubna 2018 11:08

Mademoiselle Guerlain

Když dostanu chuť na růžovou …

Pár okamžiků v duchu nahořklých citrusů a pak už jen nadýchaná pěnová něha. Sladkost „maršmelounů“ se rozplývá v sametové vůni kosatce a pomerančové kvítky zlehounka navážou na úvodní tón a gurmánskou tíži nádherně odlehčí. Jako když chladivý vánek pročísne dusnem ztěžklé nedýchatelno. A aby té lehkosti nebylo příliš, přidá se prohřáté pižmo, které vše přitahuje jako magnet a měkce tiskne k hebké kůži.

Neinfantilně růžová vůně, která působí jako měkká náruč. Konejšivá a půvabná.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 26. dubna 2018 16:15

Dalia 

Krásný popis. Vnímám ji dost podobně.