Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. října 2017 13:55

Takhle všeobecně jsem to nemyslela, že když na někom voní Angel, že na něm bude vonět i Souffle.

Vždycky to závisí na konkrétní kombinaci složek a konkrétní pokožce. Já třeba mám gumovej jasmín a plast a pačuli i v tom Angelu.

Jo, v Alienu mám ten gumovej jasmín taky, tam navíc podpořenej kašmeranem. To je zase něco maličko jinýho.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46053 příspěvků moje polička 17. října 2017 14:15
Reakce na wendulka:

jj myslim jen ze to neni prosta kombinace jasmin+paculi, protoze v jinych parfemech na me tak nepusobi. tobe jasna vec, pro me je to porad objevovani:-)

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. října 2017 17:24

(Instagram: 68champselysees)

Ne ne, to není fronta na Shalimar. 

Maison Guerlain hostí ve svých prostorách - jako už tradičně v tomto období - výstavu současného umění.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 17. října 2017 17:45
Reakce na domenica:

No vidíš, a já hloupá myslela, že jsme z Adamova žebra

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 18. října 2017 15:36

Tak jsem Souffle Intense uz taky vyzkousela. Jo, je o fous lepsi, skoro by se (z nedostatku jinyho napadu) reklo sofistikovanejsi... ale nic, co bych musela mit. Ja tam totiz tu bonparovou chemii citim furt.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 18. října 2017 17:43

No já teď už třetí den zase po čase testuju Shalimar Souffle původní neintense a nevím, co se mi to najednou přihodilo, jestli snad na mě s plnou vahou dolehl efekt podzim - je to tak nesofistikovaně sladké a umělé, ale najednou se mi to hrozně líbí.   Normálně si snad třicítku pořídím, bych ukojila nečekané choutky... 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 19. října 2017 20:30

Tak jsem si tu nedávno zaskuhrala na celkovou nenáladu… Zdá se, že mám (zcela nečekaný) lék: Shalimar Souffle de Parfum

Venku leží sníh, poletují vločky, mráz kreslí krajku na okna, nevlídno, vločky víří víc a víc, šedé nebe, holé stromy…

Ulici osvětluje kromě pouličních luceren hlavně velké okno kavárny, za jehož sklem sedí dívka. Bledá pleť, promodralé rty, nešťastně hledí ven do tmy a zimomřivě se choulí, ztělesněné nepohodlí, zima na duši… jenže je tady ta vůně, která ji obklopí jako oblak, jako téměř viditelný, rozhodně však tušený štít proti všemu a všem… jako to nepropustné sklo ji chrání před venkovním chladem, tak ta vůně ji izoluje od okolního světa, se kterým aktuálně nechce ale vůbec nic mít.

A dívku obklopuje oblak vanilky a bergamotu a pomerančového květu a je hutný a téměř hmatatelný a rozzáří všechno kolem. Je to vůně sebejistého, nekomplikovaného optimismu.

A je to krása.

A i ta dívka zkrásněla, protože je najednou spokojená a uvolněná.

Co na tom, že má na kabátu přehozeném přes židli světle modrý umělý kožíšek na hranici vkusu a že dobroty na stole se topí v lehce přebarvené cukrové polevě?

Celek stejně najednou působí pokojně a nerušivě.

Protože to takhle bylo potřeba.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 19. října 2017 20:35
Reakce na Ellen:

Krásný popis, že bych málem podlehla:)

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 19. října 2017 20:50
Reakce na Korsičanka:

Ale jenom málem, viď?  (Děkuju. )

Jako já asi chápu, proč někomu vadí, ale momentálně říkám: nesahat mi na ni! 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 19. října 2017 20:54
Reakce na Ellen:

Mně se spíš líbí Shalimar Cologne nebo Eau a Ódy:) Ale chutě se mění:) Dala jsem ho mladé příbuzné k Vánocům a docela ráda bych někdy ovoněla tu novou odnož Intense:)

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 19. října 2017 20:55
Reakce na Ellen:

Nádherně popsáno a líbí se mi, že jsi přiznala i tu umělotinu . Jeden flakón jsem také unosila, takže tě chápu.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 19. října 2017 20:58
Reakce na Korsičanka:

Zkouška Intense je nyní pro mě naprostou nezbytností. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 19. října 2017 21:00
Reakce na Fleur:

No, však je tam! Ale představ si - mě se najednou líbí...  

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 19. října 2017 21:07
Reakce na Ellen:

Je ale z rodu těch, kterými se člověk rychle přesytí...  Povíme si to po spotřebování prvního flakónu, zatím si vůni hezky užívej!

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 19. října 2017 21:23
Reakce na Fleur:

To ještě uvidíme! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. října 2017 22:09
Reakce na Ellen:

No vida a pak že to nejde.

Offline alibi blogger
Avatar
3958 příspěvků moje polička 19. října 2017 22:12
Reakce na Ellen:

Popisuješ tak sugestivně, že to úplně vidím a ten oblak cítím. a kdybych snad uměla malovat jako Luna, tak už vytahuju štětce. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. října 2017 22:19
Reakce na Ellen:

Já jsem z toho měla úplně špatný pocit, když ho tenkrát všichni kritizovali a mně se líbil . Pak mi ho 2x někdo neznalý  pochválil a už jsem byla klidná. 

Jinak si myslím, že to známe všichni, že se i úplná averze může změnit v lásku ( v parfémovém světě)

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 19. října 2017 22:22
Reakce na wendulka:

Chvíli to trvalo.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 19. října 2017 22:23
Reakce na alibi:

To víš, osobní prožitek. 

Namísto antidepresiv jeden Shalimar S. do každé rodiny.