Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Fleur blogger
Avatar
6068 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 21:16
Reakce na Korsičanka:

No a bohužel také řada těch, co mám zatím jenom na seznamu přání...

Ale pokud bude Guerlain nadále vyrábět a neměnit podobu L´Heure Bleue a Ambre Éternel, bude mi to ke spokojenosti úplně stačit.

Online Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 21:26
Reakce na Fleur:

To bys byla hodně skromná. Ale brzy (= v důchodu) se tam dopracuji taky

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 21:37

Prosím, kdo ví - La Petite Robe Noire Couture má ukončenou výrobu?

Online domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 22:12
Reakce na Dalia:

Ano, má.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 07:54
Reakce na domenica:

To je škoda! 

A ještě bych se ráda zeptala, jestli je velký rozdíl mezi verzí Edp a Edt. 

Online domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 13:25
Reakce na Dalia:

Přijde mi, že dost velký. Verze Edt je jemnější, šťavnatější, vzdušnější. Bez té třešňovo-čajovo-pačuliové tíhy parfémové vody.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 13:39
Reakce na domenica:

Děkuji, Moni. 

Offline alienka
Avatar
17 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 16:21

Ahoj, neviete prosím, či vo Viedni niekde predávajú čisté parfémy Guerlain, konkrétne mám záujem o č. p. Samsara v novom 30 ml balení. Alebo na nete?

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 21:14
Reakce na alienka:

Ve Vídni mívají č.p. v Nägele & Strubell na Graben nebo naproti ní v parfumerii Filz.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 12. prosince 2017 22:49

Vol de Nuit - extrait de parfum

noc. bergamot. mech. tmavý, vlhký les. kapradí, byliny.. nad korunami stromů hvězdy v temnotě. opojná vůně nočních květin. chladná a hořká pomerančová kůra. ale pozor, na obzoru svítá! vůně sládne, rozehřívá se a pozvolna přicházejí ke slovu medově bílé květy posypané vanilkou, blankytně modrý kosatec se žlutým pylem uprostřed... po ránu je taky třeba pořádně se umýt v potůčku čerstvým, chladivým bílým mýdlem. ten tmavě zelený, mechový les všude okolo ale pořád zůstává. i neroli cítím, ale staroba to není. ještě si namažu prochladlé, čistě vymydlené ruce krémem a můžu vyrazit na první ranní vlak do civilizace:-)

retro. krásné retro. tyhle "opravdové vůně" jsou vážně návykové

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. prosince 2017 23:49

viktorka_od splavu Vystihla jsi to přesně. Tohle je jedna z mých srdcových záležitostí.

Online domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 00:33

viktorka_od splavu

Vol de Nuit je mimořádný parfém. Krásný a lehký jako vánek v koncentraci edt a neskutečně lahodný v koncentraci extrait de parfum. Dokud bude Guerlain tyhle klasiky vyrábět a bude tam stále někdo, kdo bude bdít nad jejich podobou, bude to mít Guerlain u mě dobrý. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 11:16

wendulka to mě moc těší. domenica jj

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 11:58

Vol de Nuit - extrait de parfum

noc. bergamot. mech. tmavý, vlhký les. kapradí, byliny.. nad korunami stromů hvězdy v temnotě. opojná vůně nočních květin. chladná a hořká pomerančová kůra. ale pozor, na obzoru svítá! vůně sládne, rozehřívá se a pozvolna přicházejí ke slovu medově bílé květy posypané vanilkou, blankytně modrý kosatec se žlutým pylem uprostřed... po ránu je taky třeba pořádně se umýt v potůčku čerstvým, chladivým bílým mýdlem. ten tmavě zelený, mechový les všude okolo ale pořád zůstává. i neroli cítím, ale staroba to není. ještě si namažu prochladlé, čistě vymydlené ruce krémem a můžu vyrazit na první ranní vlak do civilizace:-)

retro. krásné retro. tyhle "opravdové vůně" jsou vážně návykové

​Krásné vyznání! Já znám pouze toaletku a líbí se mi moc. Čistý parfém musí být božský!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 12:39

Dalia toaletky mám jen vzorek a je jak píše domenica, lehká a vzdušná, prostě "kolínská" (netýká se absolutně výdrže teda:-), extrait má oproti ní uplně netušenou hloubku. přitom je to vlastně "to samé":-) a EDT se mi líbí hodně, brala bych i tu:-)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 13:15

viktorka_od splavu "Netušená hloubka" u Vol de Nuit mi zní převelice lákavě! 

Jak jsi výše zmiňovala krásné retro/opravdové vůně, tak já bych zde ze stejného soudku zmínila Jicky. Teprve před pár dny jsem se s touto vůní seznámila. A určitě patří mezi ty krásné, retro a opravdové vůně. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 13:27

Dalia jsem rada ze mam porad co objevovat:-) Jicky zatim neznam, ale napravim to!

Offline černá káva
Avatar
1904 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 13:35

viktorka_od splavu @Dalia tak jsem pátrala, zda se porcuje, tak jen č. parfém na arome a je to tak na pětiletku, řekla bych

Offline Lamicka
Avatar
13322 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 14:27

Ja uz par tydnu premyslim, zda si koupit Mitsouko, ktera se mi moc libi, ale dala jsem si predsevzeni, ze se budu krotit s nakupy. Pak prijde maly syn, rekne mi, ze krasne vonim, ze jsem vonela krasne i ve skolce. Predsevzeti v haji a EDP v kosiku.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 14:29

viktorka_od splavu černá káva Chtěla bych si připomenout také Nahému a Mitsouko. Obě vůně mě dříve neoslovovaly, ale nos se mění. 

Porcování Jicky je asi skutečně běh na dlouhou trať. Nevím, jaký je čistý parfém. Mám odstřik Edp.