Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. října 2017 22:28
Reakce na Ellen:

Prej chvíli, ty vtipálku.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 19. října 2017 22:30
Reakce na Renusatko:

Já právě po té dílčí kritice byla úplně zaskočená, jak se mi najednou bez výhrad zalíbil... kdysi jsem zkusila... a nic. A teď najednou...

Vidíš, abychom ještě nakonec nebyly za ty rebelky...  Když tak jdeme proti proudu.

A vem si, že jsem to zažila i v neparfémovém světě. Tam to teda nakonec mělo vývoj "averze - veliká naplněná láska - ještě větší averze než kdykoliv předtím".  

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 19. října 2017 22:32

Já mám dojem, že Shalimaru Souffle sluší tohle počasí - v pondělí jsem ho měla na sobě a byl nějaký hezčí, než jak si ho pamatuju. No a Intense je prostě překrásný, to mi nikdo nevymluví.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 19. října 2017 23:30

Mě tohle počasí asi upravilo pohled na Mon Guerlain. V létě tam byl divný plastový jasmín a teď , muchlací krása

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 20. října 2017 10:45

Dívala jsem se na e-shop Sephory a vůbec nemají vůně Guerlain, nevíte jestli je to chvilkový výpadek? Mám dojem, že tam dříve byly...

http://www.sephora.cz/catalog/brand/brands.jsp

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 20. října 2017 13:49
Reakce na alibi:

Tohle včera večer říkala na procházce kamarádka. Říkala, jestli s Mon Guerlain neudělala chybu a když ho teď vyzkoušela, tak jí přišel úžasný...tak ho asi taky pohledám, protože mi úplně nesedl. Možná je čas znovu vyzkoušet. 

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 20. října 2017 15:06
Reakce na Renusatko:

Mon Guerlain má nádherný dry down, na podzim a zimu úplně skvělý.

Plastový začátek, který ve vůni mám, většinou řeším tím, že vůni stříkám na oblečení, které si chci vzít za pár hodin, klidně i večer předem... hm, vím, trochu divné, ale funguje 

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 20. října 2017 15:24
Reakce na wiv:

Renusatko 

mě se zas v létě líbil ten levandulový začátek, na oblečení vydržel déle, ale pak se mi tam s vanilkou vynořilo cosi divného a otravného. tak jsem vůni zavrhla. teď mi s výměnou přišel malý vzorek, tak jsem se rozhodla ho vyplácat a nalila to na sebe po sprše. bylo to překvapivě bez toho "divna". na flakon jsem to nakonec nezhodnotila, ale mini už vypotřebovávám. :)

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 20. října 2017 23:07
Reakce na alibi:

+ Wiv + Renusatko

Mon Guerlain je hezký od začátku do konce, v létě i teď na podzim, ta levandule, byť chvílemi jen tušená, jej náramně osvěžuje a ozvláštňuje. (Aspoň pro mě)

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 20. října 2017 23:12
Reakce na janejane:

Když já tam tu levanduli nemám 

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 21. října 2017 16:17

Konečně jsem vyzkoušela černočerné šatičky - LPRN Black Perfecto. Mon Cheri v kožené bundě. Tenhle obraz mi naskočil a připadá mi výstižný (pro mé vnímání vůně na mojí kůži) ve dvou ohledech. Black Perfecto si z LPRN bere ovocnou složku a doplňuje ji kůží. Třešně jsou tady mnohem tmavší, vybranější, tlumenější, méně sladké. Ale postrádám tady to další, co mám na EdP 2012 (ty starší neznám) ráda - koření, hutnou smyslnost, chvílemi až závan mokrého papíru. Black Perfecto je méně rozkošnická, více elegantní. A tady se dostávám k druhé věci, k tomu, jak se vůně chová. Jako by ji zpod kožené bundy bylo cítit jen úzkým pásem rozhalenky, kde probleskuje sytě červený top. Není to ta rozjívená holka, která vtrhne do dveří jako velká voda a okamžitě je jí plný dům. Dospěla a naučila se chovat. Ale to taky znamená, že už ji neuvidíte slastně se protahovat. Už si nepotřísní rty zralou šťávou a nezůstane u vás hluboko do noci. Po třech čtyřech hodinách se zvedne a jak přišla, tak odejde - dala jsem si v poledne na ruku dva plné střiky a už ji prakticky necítím.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 25. října 2017 08:50
Reakce na domenica:

Ahoj Domenico, nezkoušela už jsi náhodou obnovený Magic? Je stejný? Pořád rozmýšlím, jestli šetřit ten starý nebo se rozšoupnout...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. října 2017 20:47

Lui

Je po dvou letech konečně zase pořádnou a osobitou exkluzivkou z produkce Guerlain. Delphine Jelk s nádherným akordem hřebíčkového karafiátu, který v úvodu osvěžuje ledová hruška. A ačkoliv to oficiální složení nepřiznává, přijde mi, že jí tam upadla i špetka drcené lékořice se skořicí. Po několika minutách však hruška zmizí a vystřídá vanilkově pryskyřičnatý benzoin, čímž v kombinaci s palčivou dřevitostí hřebíčku a trochou balzamického kadidla na chvíli typově připomene Bois d´Armenie, jak píše Monsieur Guerlain.

Jakmile se ale v další fázi přidá i samotná vanilka, nabídne se podoba s jinou guerlainovskou exkluzivkou a to se Spiritueuse Double Vanille jen s tím rozdílem, že Lui místo rumu obsahuje v základu nádherný tón měkoučké kůže, která jde s přispěním nadýchaného bílého pižma až do semišova a tudíž mi nesklouzne do vanilkové náplně do buchet jako SDV. Jedinou slabinou je její intenzita – Lui se totiž podobně jako taková Cuir Beluga drží jen v bezprostředním okolí nositelky, i když výdrž má jinak o něco lepší.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 28. října 2017 23:13
Reakce na wendulka:

Lui je nádherná, plná vůně a tu skořici cítím taktéž... u vůní s hřebíčkovým karafiátem je to téměř zaručené.

Podobnost s Bois d´Arménií nevímam téměř vůbec, ovšem Spiritueuse Double Vanille se ozývá zřetelně... ještě víc však třeba Fordova Tobacco Vanille.

Intenzita mi přijde tak akorát (já tedy nebrečím ani nad intenzitou Cuir Belugy, která mi vzhledem ke svému charakteru přijde tak akorát) a výdrž je lehce nadprůměrná. V pařížských buticích Guerlainu je momentálně vlajkovou lodí, spolu s Black Perfecto. 

Před pár dny jsem byla ve velmi intenzivním kontaktu s Joyeuse Tubéreuse a jak se mi líbíla od začátku, aniž bych ale byla vyloženě unešená, teď  musím říct, že má své kouzlo a osobitost. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 28. října 2017 23:17
Reakce na dynda:

L´Instant Magic v novém balení jsem zkoušela a přišel mi jako starý známý L´Instant Magic. Ale neměla jsem zrovna u sebe poslední verzi a tak k bezprostřednímu porovnání nedošlo.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. října 2017 12:23
Reakce na alibi:

Mě tohle počasí asi upravilo pohled na Mon Guerlain. V létě tam byl divný plastový jasmín a teď , muchlací krása

Mám odstřik a toužím po flakonu. Po několikerém zkoušení se mi velmi zalíbil, i když pěkný byl pro mě hned od začátku.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. října 2017 13:10
Reakce na domenica:

No já tam tu Bois d´Armenie nejdřív taky nevnímala, až při dalších zkoušeních jsem si toho všimla, ale je to opravdu jen párminutová záležitost. Ta Spiritueuse Double Vanille je tam nejzřetelnější.

Tobacco Vanille je na mně už moc sladká. To Lui je přesně podle mého gusta.

Jasně, intenzita je individuální záležitost.

A to je velmi příjemná zpráva. Lui i Black Perfecto si to vedení zaslouží!

Joyeuse Tuberéuse se mi též od začátku líbí, ale já ji pořád vzhledem k ceně nevnímám jako exluzivní, no. Jinak je velmi příjemná.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 29. října 2017 13:37
Reakce na domenica:

L´Instant Magic v novém balení jsem zkoušela a přišel mi jako starý známý L´Instant Magic. Ale neměla jsem zrovna u sebe poslední verzi a tak k bezprostřednímu porovnání nedošlo.

Já jsem zkoušela ve Vídni a žádné změny ve složení vůně jsem si nevšimla, jen mi najednou připadal až příliš jemný. Ale je pravda, že už nějakou dobu mám jen koncentraci extrait, ve srovnání s čistým parfémem pak působí jiná koncentrace trošku bezkrevně. Až bude i u nás k mání, tak si určitě alespoň třicítku pořídím.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 29. října 2017 13:40
Reakce na wendulka:

U té Joyeuse Tubéreuse jsem měla od začátku ten samý pocit - hezká, ale to zařazení do řady L´Art et la Matiere...  pak jsem se s ní ale párkrát pořádně navoněla, před týdnem jsem porcovala flakón... a už mi do řady zapadá. No a současné chladnější a vlhké počasí jí samozřejmě hodně přidává. 

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 29. října 2017 17:14
Reakce na Dalia:

Nedivím se ti, mám aspoň mini,  je na něj správná doba