Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. října 2017 19:24
Reakce na wendulka:

Ach jo, ty jsi mi zamotala hlavu s tou Lui. No slepáka nechci, ale vyzkoušet ji budu potřebovat 

A vůbec i ostatní popisy tady ....třeba domenica  s Joyeuse Tuberéuse

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. října 2017 20:26
Reakce na Renusatko:

No já jsem původně chtěla začít taky jen s odstřikem, jenže medvěd se bohužel zaseknul v polovině.

Neprůhledné flakony mě totiž rozčilují, ale bohužel asi není zbytí, tak se budu muset zapřít a obětovat se.

 Je fakt krásná a v tuhle roční dobu snad ještě víc, než když jsem ji zkoušela prvně v létě.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. října 2017 20:34
Reakce na wendulka:

Koukám, že ji nikdo z Brna zase nemá . No budu to promýšlet, koukala jsem, že plnění stojí. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 29. října 2017 21:26
Reakce na domenica:

L´Instant Magic v novém balení jsem zkoušela a přišel mi jako starý známý L´Instant Magic. Ale neměla jsem zrovna u sebe poslední verzi a tak k bezprostřednímu porovnání nedošlo.

Fleur 

Děkuju za srovnání, jsem ráda, že ho "nevylepšili". I kdyby byl jemnější, ve smyslu míň úderný, nevadilo by mi to.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 19:35

Joyeuse Tuberéuse a Lui - obě jsou nádherné, určitě ještě budu zkoumat, ale co ta výdrž? Obě jsem si dala na ruku ve stejnou dobu a za dvě hodiny jsem už prostě "nevyčichala"nic. A to ani s nosem u ruky. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 20:20
Reakce na Renusatko:

Tak dáš 10 střiků, no

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 21:46
Reakce na Renusatko:

Jako venku nebo v interiéru? Venku je taky necítím, jen v interiéru.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 21:49
Reakce na wendulka:

Fakt??? Na mně se právě poprvé v Praze v srpnu LUI krásně rozvoněla. Radostnou tuberózu mám vzorek až ode dneška, tak jsem ji venku nemohla ještě zkoušet.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 22:00
Reakce na Korsičanka:

Já to takhle mám se spoustou vůní. Zase to má tu výhodu, že vím, že si je můžu vzít i mezi lidi, co vůně tak úplně nemusí.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 22:20
Reakce na wendulka:

Lui. Mám ji na ruce doma, zkouším právě druhé kolo. Ale ta výdrž teda nic moc. Tak moc mi to asi nevadí, je krásná, ale nevyužila bych ji. Vzala jsem si oba odstřiky po 5ml. Naprosto ideální je pro mě teď, tak hodinu po nástřiku a to už mi na kůži špatně drží. Do prostoru teda nejde vůbec. Uvidím ještě oblečení. 

Už od počátku cítím vůni jako balzámovou, zakouřenou a pryskyřičnou. Aroma je sladce hřejivé s lehkou vůní vanilky. Úvodní tón benzoinové prsykyřice mi rychle protíná vůně peruánského balzámu.  Hustá, tmavá kapalina, posypaná špetkou hřebíčku. Možná díky tomu v ní cítím později kouř, jako uzený. Do toho všeho přichází dáma, která je už chvíli navoněná Spiritueuse Double Vanille. Jen takový mírný závan rumové vanilky. Kůže tam prostě není, i když se hodně snažím, ale nechybí mi. Zvolila bych k ní označení unisex, protože jako vyloženě pánskou nebo dámskou ji nevidím. Spousta žen ji bude nosit velice ráda, ale já k nim patřit nebudu. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 22:26
Reakce na Renusatko:

Vůně za to nemůže, jak víš.

Jasně, každému vyhovuje něco jiného.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 22:37
Reakce na wendulka:

Jasně, že vím . Jen s Guerlainem nemám většinou problém. Třeba teď je nádherná, kdyby takhle držela a vydržela, tak ji beru hned.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. listopadu 2017 20:58

Black Perfecto by La petite Robe noire

Původní očekávání, že se tahle verze malých černých bude blížit původní LPRN z roku 2009 tak, jako vykazuje příbuzenství Mon Exclusif a Mon Guerlain, se úplně nenaplnila. Spojovacím bodem je bezesporu vůně lékořice a šálek silného černého čaje. Tady je však v první fázi i lehce připálená, až po rozvonění přejde do příjemných, tlumeně sladkých tónů. Ovšem teplý mandlový zákusek s citronem byste tu hledaly marně. Black Perfecto totiž stejně jako první mainstreamová verze jede na ovocné vlně. Naštěstí to není umělohmotná třešeň LPRN 2012, ale višně v čokoládě.

V další fázi se pak konečně objeví i mandle. Nejsou to sice ty mainstreamové připálené, no bohužel po lahodném moučníku s vanilkou stále i ani památky. Místo toho Black Perfecto vykáže příbuzenství se svojí skončenou mainstreamovou předchůdkyní, když mandle s lékořicí doplní sladce pačuliová růže s červenoovocným nádechem z LPRN Couture. Jen v tomhle případě moderní tóny chypre nahradila jemná vůně kůže. Přesto zklamaná nejsem, naopak je to teprve druhá mainstreamová LPRN, kterou bych si v současném chladném počasí dovedla představit občas nosit.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 17. listopadu 2017 23:07
Reakce na wendulka:

Ze vzorku se mi líbila, pro mě patří spolu s Couture k těm lepším LPRN. Zkusila jsem s ní strávit jeden den a ne. Nejde to, pořád jsem tam měla třešňový čaj, který mi po nějaké době začal vadit.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 13:04
Reakce na blackviolet:

Já vím, už jsem ti šmírovala ve zkušebníku, co tam máš průběžně nového.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 15:52
Reakce na wendulka:

Aha . Já jsem do ní vkládala velké naděje, doufala jsem, že tahle by konečně mohla skončit u mě na poličce, hlavně kvůli té kůži, ale ta se u mě bohužel neprosadila, ten ovocný tón přehlušil všechno.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 18:04
Reakce na wendulka:

No A já jsem na Black Perfecto zapomněla jak na smrt! Jak jsem koupila Nin Shar, která je mimochodem Stále nevybalená (musím vydržet do Vánoc), tak jsem si říkala, jak je fajn, že teď nic nepotřebuju... A vono zas Jo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 19:46
Reakce na Luna:

nevybalena

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 20:54
Reakce na blackviolet:

Tak tohle můžu podepsat, mám to úplně stejně.

Ale nevadí, je tolik jiných krásných vůní...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 21:09
Reakce na Fleur:

Třeba ta, již máš na sobě teď, že?