Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 08. října 2017 22:48

Monika píše krásně o novince. Já si dovolila popsat jednu starší vůni. Dlouho jsem sbírala odvahu napsat recenzi a tady je:

Mahora (Guerlain)

Mahoru vytvořil Jean-Paula Guerlain jako poslední ze svých parfémů před odchodem do důchodu. Inspirací mu byl hlavní ostrov souostroví Mayotte - Mahora, kde (po dlouhém putování a hledání kvalitních surovin na cestách Indií, Nepálem a Afrikou) založil plantáže ylang-ylangu. V parfému Mahora sjednotil všechny tropické kouty světa omamnou vůní bílých květů, santalu a vanilky. V parfému chtěl zachytit smyslový šok, který zažívá Evropan při střetu s tamější kulturou a nesčetnými exotickými vůněmi.

http://alibi-notes.webnode.cz/l/mahora-guerlain/

Cervanek
Avatar
08. října 2017 23:18
Reakce na domenica:

Take se mi recenze libi - vcetne fotky. Nadherna modr flakonu a do toho zarive fialova  

A co se mi jeste libi, je to priblizeni se ke klasickemu Shalimaru, coz je na odnoz hezky posun 

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 09. října 2017 06:29
Reakce na domenica:

Krásná recenze.!,

a moc se těším na vyzkoušení vůně...

Flakonek je úchvatný, nějaký Shalimar bych po delší době zase ráda a tento vypadá hooodně slibně.

Mimochodem - na té fotografii Ti to moc sluší.!

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 09. října 2017 10:26
Reakce na domenica:

Já už se zařekla, že si žádnou limitku Shalimaru, která má v názvu Souffle nekoupím. Ale v tomto případě dost bojuji. Byla by první, která by mi od roku 2007 chyběla, flakónek je nádherný a především je opravdu o dost více povedenější než původní verze. A tvoje recenze k tomu .

Není už to dost důvodů  ....

 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 09. října 2017 12:20
Reakce na cinkja:

domenica alibi krásne recenzie, ďakujem

domenica tá foto sa ti tiež podarila

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. října 2017 13:23
Reakce na alibi:

To přirovnání k Bezzubkovi mě pobavilo.

Já se s Mahorou ani Mayotte nakonec nesžila. Ale design flakonu Mahory se mi moc líbí.

A teď jedna OT otázka. Ty máš už třináctiletou dceru? To není možný. Tos jí měla jako Elvira už někdy ve školce, ne?

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 09. října 2017 13:31
Reakce na wendulka:

Checht, Tys mě pobavila - měla jsem ji ve třiceti :D

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. října 2017 13:52
Reakce na alibi:

To byl naprosto upřímně myšlený kompliment! Já se teprve po návratu z Brna pořádně podívala na příslušný řádek ve tvém profilu. Ještě tam jsem si skutečně myslela, že musíme být vrstevnice. Stejný problém jsem měla i u fija uvěřit jí její věk, dokud mi neukázala občanku.

Normálně mě deptáte, děvčata!

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 09. října 2017 14:08
Reakce na wendulka:

děkuji za kompliment. pukrle. :) zrovna teď si připadám na sto :)

abych nebyla OT - tak ještě k Mahoře. krásná vůně, ale do práce bych si ji nevzala. spíš tak na doma, na poklidnou náladu, nebo před spaním - pro sebe

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. října 2017 14:11
Reakce na alibi:

Souhlas. Mně se vůně tohoto typu v podstatě líbí, ale též mi spadají spíš do kategorie náladové domácí aromaterapie.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 09. října 2017 14:22
Reakce na alibi:

, to se musím smát, taky bych ti tolik nehádala. Ale moje příbuzná má ve 43 letech už i vnouče, takže to jí nevěříuž vůbec nikdo, že je babička. 

Sama mám problém, když jdu se synem (16), on má 180cm a jeho kamarádi mi říkají ahoj 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 09. října 2017 14:27
Reakce na Renusatko:

taky mám stejně starou kamarádku, ktrá je už babička :)

ahá. a jsme u toho, Vendulka se spletla - takže tys měla syna v patnácti. a ještě mi řekněte, že Luně není dvacet a budu udivená ještě víc :)

Offline barbucha blogger
Avatar
30602 příspěvků moje polička 11. října 2017 19:55
Reakce na domenica:

"Odnož odnože", no jo no. Ale aspoň mě tvoje recenze uklidnila  Prostě se musím smířit s tím, že Shalimar je jen jeden (pro mě samozřejmě).

Ovšem ta paletka je krásná!! 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 13. října 2017 12:42

Tak tedy další informace k Iris Ganache a k jejími znovuzrození.

Prodej Iris Ganache bude výhradně v butiku Place Vendôme v Paříži. A v jediném balení - v barevném včeličkovém flakónu (125 ml/295 €, kdy parfém bude čepován na místě z fontány). Žádná jiná balení neexistují, ani malá kabelková 20 ml, ani větší. Parfémy, které se prodávají pouze tímto způsobem (momentálně Iris Ganache, Oriental Brulant a Quand vient la pluie) se nikam nezasílají, ani v rámci Francie a jediný způsob jak se k nim dostat je přijet za nimi na místo: Iris Ganache = pařížský butik Place Vendôme, Oriental Brûlant = pařížský obchoďák Printemps, Quand vient la pluie = bruslelský butik.

Vzhledem k několika příznivým okolnostm se mi podařilo vyjednat výjimku (jako se to podařilo pro určité časové období u Quand vient la pluie a nádhernou Iris Ganache budu moci objednat ve 250 ml flakónu a bude mi zaslána jako obvykle. Cena Iris Ganache ve 250 ml flakónu bude 590 €, cena za 10 ml bude vycházet na cca 642 Kč. Vlákno jsem založila v porcovací sekci.

O Iris Ganche: http://guerlinade.cz/2015/03/14/guerlain-iris-ganache-o-prilis-krasnem-kosatci/

A zdá se, že podobně by to mohlo vypadat s Oriental Brûlant.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 13. října 2017 15:05
Reakce na domenica:

Moniko, jsi úžasná. Jsem ráda, že máme možnost porcování, ale taky, že bude i dál možnost vůně sehnat. 

Cervanek
Avatar
13. října 2017 16:16

V pátek 13. se i zázraky dějí 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 14. října 2017 12:57
Reakce na alibi:

Luně bude za 65 let 100. 

A jinak Bois d´Armenie je moje  Nejkrásnější exkluzivka od Guerlain pro mě. Takže bude ještě hůř dostupná, hmmm

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 14. října 2017 13:44
Reakce na Luna:

Neuvěřitelný. Musela jsem si to napsat do kalkulačky, abych to viděla napsaný :D

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 14. října 2017 16:26
Reakce na Luna:

Tak až nebudeš mít, necelá 20-ka je u mě:)

Offline Jitka77
Avatar
1136 příspěvků moje polička 14. října 2017 17:10

Zkusila jsem v Marionnaud Souffle Intense a je opravdu nádherná. Klasický Shalimar mám spojený s kouřem a živočišnými tóny. Nic takového tady "nečtu" ani náznakem, vnímám ji opravdu jako intenzivní, vylepšenou a vydatnější verzi Souffle, která si se mnou umí nepěkně pohrát. V jednu chvíli tady sice ty rýžové chlebíčky mám taky, ale je to jen záblesk. Zpočátku výrazný pomerančový květ, po rozvonění převládá vanilka s citronem, hebká a našlehaná. Malinko sladší. Dělá nádherné obláčky a spolehlivě přebila vše ostatní, co mám na rukách. A zdá se, že se jí líbí teplo.