Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 06:44
Reakce na Dalia:

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 20:50
Reakce na Martula:

Už docela dlouho jsem na poličce neměla žádný Shalimar. Po přečtení tvého příspěvku jsem dostala chuť se k shalimarovské vanilce zase vrátit

tak to mě těší!:-)

btw ještě musím dodat, myslela jsem že "eau" tak by to teda měla být spíš "vodička", ovšem mi vydržel vonět celej den od rána až do odchodu z práce:-O 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 13:49

na druhý pokus první dojmy z

Oud Essentiel

lehce térovité kadidlo s bergamotem (který tam, pravda, není), pryskyřičná, příjemná hřejivá vůně, po zahřátí trochu hnojná ale z téhle stáje už se koně vystěhovali kdysi dávno... a asi proběhla rekonstrukce: nová podlaha z dřevěných kostek napuštěných dehtem, stání z čerstvých smrkových prken, okénky nakukuje slunce a přináší s sebou vůni máty divoce rostoucí před budovou.. slunce sílí, vůně sládne, dřevo se rozehřívá až skoro do dřevěných pilin a ano, je tam růže! v nové sedlovně už čekají sedla a uzdečky vyzdobené květinami
tahle vůně mě vrátila třicet let nazpět... tréma před závody.
nádhera

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 14:18

Moc hezké. 

A k tomu bergamotu, také ho tam zpočátku vnímám a klidně tam i může být, ačkoli v oficiálním složení uvedený není. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 14:20

Dobře ses rozjela!

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 14:52

pěkně popsaný okamžik, jako bych tam byla. 

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 15:14

Nevite, v cem se ted, po vsech tech flakonovych inovacich a modernizacich, da koupit Vol de Nuit EdT?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 15:18
Reakce na ankou:

Ve 100 ml flakónu.

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 18:57

Dekuji...  Vcelickovy flakon je krasny, jen mi k ni prijde trochu tezkopadny. Ale pokud  je unifikace flakonu ulitba za zachovani sirokeho repertoaru vuni, tak to skousnu. :)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 13. zaří 2017 09:14
Reakce na domenica:

Domenico, a nevíš, jestli to zůstane jen u té stovky? Mně se do stovky jít nechce, takže by se mi hodilo, kdyby to výhledově balili i do menšího... 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 13. zaří 2017 09:56
Reakce na Panenka:

Nejsem si jistá. Některé z vůní této řady mají i všechny 3 velikosti, třeba L´Instant Magic. Jestli u Vol de Nuit, jako u méně prodávaného parfému, zůstane jen velké balení, nebo jestli je jen otázkou času, kdy se objeví i v menším, opravdu netuším.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 13. zaří 2017 10:58
Reakce na domenica:

Hmmm, to nezní úplně nadějně. Ale chápu, že když to není známo, nic se s tím nevykoumá (a je mi jasné, že pokud o tom někdo bude něco vědět, budeš to nejspíš ty...). No tak nezbývá než počkat, jestli se něco menšího časem neobjeví - nebo než usoudím, že tu stovku překousnu.V každém případě díky za info.

Offline Jitka77
Avatar
1136 příspěvků moje polička 14. zaří 2017 19:28

Empiricky ověřeno: LPRN EdP 2012 prošla v tichosti reformulací. Žádný anýz, žádná lékořice, žádný kosatec. Složení na oficiálních stránkách uvádí třešeň, mandle, bobule, bergamot, růži, tonku, mandle a kouřový čaj, dojem po dvou dnech nošení a srovnání se střikem ze starší várky to potvrzují. Koupila jsem flakonek (naštěstí jen třicítku) a je to čistý ovocný sirup, zmizelo všechno, co tu vůni dělalo - relativně - zajímavou. Po úplném rozvonění se rozdíl, pravda, trochu zmenšuje, ale nepotěšilo mě to. Možná že Black Perfecto bude nakonec verzi 2012 blíž než to, co se pod názvem EdP prodává dneska.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 16. zaří 2017 21:04
Reakce na Jitka77:

Tak pokud jde o Lprn edp 2012, tam jsem moc lékořice nebo kosatce neměla nikdy. Ale vyzkouším a jsem zvědavá. Mám verze ze všech let, takže takže porovnání bude jednoduché.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 16. zaří 2017 21:04

Špatné zprávy pro milovníky  BOIS D´ARMÉNIE  - jedné z nejkrásnějších vůní řady L´Art et la Matiere.

U této vůně je momentálně zastavena výroba. Jak mi bylo dnes sděleno, v Maison Guerlain a dalších pařížských buticích zatím určité množství zásob je. Ve výrobně v L´Orphine také. Jak dlouho to tak bude je ale samozřejmě otázkou. Zásoby nejsou nekonečné a milovníků této vůně je dost, Bois d´Arménie patří mezi nejprodávanější parfémy této řady. Teď z ní plánují udělat ještě větší exkluzivku - s výhradním prodejem v Paříži nebo konkrétně v Maison Guerlain, stejně jako je to v případě Ne m´Oubliez Pas.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 23:05
Reakce na domenica:

Ach jo, to není vůbec dobrá zpráva. A zrovna teď na podzim, kdy akorát nastává její čas.

To znamená, že po převedení do té ještě větší exkluzivity už od ní medvěd nebude možný?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 23:11
Reakce na wendulka:

To je to, co právě zjišťuju. Jestli bude nadále možný a za jakou cenu. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 23:27
Reakce na domenica:

To jsem zvědavá, co se dozvíš.

Ale stejně v poslední době teda nějak na můj vkus převažujou dobré zprávy na těmi špatnými. Chjo.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 14:19
Reakce na wendulka:

Dobré zprávy nakonec:

Bois d´Arménie bude tedy nadále exkluzivně prodávána jen v Paříži. Ale do budoucna bude opět možné znovu objednat i 500 ml flakón, takže se vlastně nic nezmění... tedy poté, co zas rozjedou výrobu, což může být za tři týdny stejně jako za tři měsíce, to nevím, jak to bude načasované.

Jinak 75 ml balení zatím v butiku jsou.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 15:02
Reakce na domenica:

Uf