Tom Ford

11. srpna 2014 17:43
Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 21:40

Dalia Dali, kde ty na tie slovné spojenia chodíš? Nádherné

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 21:45

milacka  ... děkuju! Velvet je prostě krásný!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. srpna 2018 17:14

Shanghai Lily

Za horizontem mysli sebe najít …

Každé nadechnutí, kdy se plíce neochotně plní ztěžklým vzduchem starého pokoje, je stejně náročné jako snaha unést všechno to bolavé uvnitř srdce. Tlukoucí živá pumpa napěchovaná steskem, výčitkami a nesplněnými touhami. Co s tím? Být jako ta vadnoucí kytice v broušené váze, která se matným leskem snaží připomenout světu svou zašlou krásu? Ale ona přece stále voní! Ta kytice omšelých růží. Sladce a ospale, stejně jako líný proužek dýmu z ohořelého knotu svíčky, která je cítit pomeranči a sladkým kořením. A na kůži jak bílý závoj vůně tuberózy. Jen dvě kapky drahého parfému a němý film vzpomínek by opět rád ovládl tělo i ducha … nepovede se mu to. S každým nadechnutím proplouvám tichem až za hranici myšlenek a tam nalézám sebe sama. A žádná bolest už nejsem já, jsem esencí sladkého bytí … já Lily.

Pudrová květinová sladkost, lehce zešedlá vrstvičkou prachu, přesto půvabná a mladistvá. Vůně plná citů.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 24. srpna 2018 17:44

Dalia  krasne

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 24. srpna 2018 18:03

Dalia Proč nepíšeš básně, Dali?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. srpna 2018 18:21

viktorka_od splavu Děkuju 

Korsičanka Ale já je přece píšu. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 24. srpna 2018 18:44

Dalia Myslím, proč se nesnažíš je vydat? V souvislosti s vůněmi by to byla super kniha A mohla by být elektronická s obrázky - ty by ti mohla dodat Luna 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. srpna 2018 18:46

Korsičanka Na něco takového asi nemám dost odvahy.

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 24. srpna 2018 18:58

Korsičanka  ja jsem s basnema prestala v 15. Ja odvahu mam, klidne neco vydam, ja su reznik, ale basne to rozhodne nebudou.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 24. srpna 2018 19:08

Luna Myslila jsem ilustrace 

Marně doufám, že tu NĚKDO napíše..."JÁ mám známého vydavatele"...A furt nic

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 13:54

Plum Japonais

V měkkém svitu staré lampy je malý svět

a kolem něj závoj tmy jak černý vesmír,

kterým letět můžeš tam a zpět.

A že se vždy zpátky vrátíš,

to stará lampa dobře ví,

protože svým světlem měkkým

směr zbloudilcům všem napoví …

Svět usíná v tom podzimním čase, už smráká se a mně zasteskne se … zase. Jdu ztichlým parkem, mokrou cestou, v níž zrcadlí se malé světy starých lamp. Rozpité žluté ostrůvky světla seřazené za sebou jako planety v černém vesmíru. Jen jedna, tam vzadu, občas blikne. A já pluju černotou směrem k ní. Mám pocit, že ke mně mluví a šeptá mi tajemství, co nikdo neví. Už jen pár kroků a jsem tam, jsem v malém světě, jenž patřil nám. Stojím tady, vzpomínám a cítím vůně našich rán … švestkový koláč a skořici a vanilkou svíčku vonící. I sladkou ambru s jehličím, kostelní lavice a dlaň svou v tvé a pak zatmění v srdci a na tváři slano, když poznala jsem, že milovaná být mi není dáno … lampa zas zabliká, je čas jít ... je čas žít ... sama.

Miluji podzimní vůně a tato je jedna z nich, jedna z nejlepších!

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 18:31

Dalia A opäť mám pokoj na duši, Dali, terapeutka duší, tá moja je od tvojich príspevkov už závislá.

Rada si čítam všetky recenzie, každá jedna je osobitá, ale tvoj rukopis by som spoznala okamžite, aj mimo týchto stránok. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 19:15
Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 22:59

Dalia Ja uz do tychto vlakien radsej nechodim. Mam potom pokojnejsi spanok a toto som ozaj citat nemala! Krasne

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 23:19

Micuska Děkuju ... 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 15:49

Fucking Fabulous: Skôr Fucking ako Fabulous. Ako je tam presne ten akord, ktorý je v mnohých Tomových vôňach a pridáva im istú erotickú vyzývavosť. Tu je pomerne výrazný, ale doplňuje ho pomerne krotká prázdninovo - dezertová zmes telového krému a sladkostí. Príťažlivá asi bude, ale príliš ma nezaujala.

Soleil Blanc: Veľmi jemná a delikátna krémová bielokvetinovka. Najviac sa snažia tuberóza s ylangom, ktorým kryje chrbát benzoin a upokojuje a oslládza im život tonka. Navrch je tam nejaký ľahko omamný, opaľovacokrémový tón, podobný tiaré. Fantasticky drží. Musím skonštatovať, že v tomto prípade je vzťah Soleil Blanc a Eau de Soleil Blanc presne taký ako sľubujú, Eau je v podstate odľahčená verzia tejto s citrusovo-kolínskym úvodom.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 09:55

Pro všechny, jimž nestačily třešně a višně v dosavadních malých černých od Guerlainu, chystá Tom na letošní přelom října a listopadu novou vůni v řadě Private Blend, nazvanou Lost Cherry. Má jít o gurmánskou orientálku s tureckou růží a jasmínem sambac a lepkavě sirupovitou sladkostí griotky. Dobrou chuť.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 09:59

wendulka 

To je něco pro mě!

Řada LPRN je zklamáním(kromě tedy úplně té původní)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:08

Miru No ta byla právě bez třešní. Píšou, že má být výrazná a intenzivní. Ale taky pěkně mastná. Má stát stejně jako Fucking Fabulous, i proto jsem na ty třešně zvědavá, co to bude. Zatím čekám přítí týden vzorek nové Fougere Platine, která už v prodeji je.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:50

wendulka 

No, Ty mi dáváš.! Fougere Platine...

Prostě zkusit musím obě.