Tom Ford

11. srpna 2014 17:43
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. července 2018 11:33

White Patchouli

Život si vybarvím

bíle a růžově

a klidně i černě

tak aby nezůstal

pouze jen šedivým

kolem i ve mně …

Lehounce svěží bergamotový tón odstartuje kouzelnou hru sametové růže s kulatou pivoňkou, tajuplného koriandru s měkkým pižmem a suše zemitého pačuli s dřevem provoněným vánkem. Pačuli se slastně protahuje na měkkém pižmovém poštáři v odstínu vanilkové a blahosklonně se nechá zasypat pastelově růžovými okvětními plátky růží a pivoněk. A také by to chtělo špetku malého uličnictví, co rozežene nudu, a o to se postarají oranžově vyznívající semena koriandru hrající si v té veškeré nadýchanosti na schovávanou. Nad vším se vznáší jako nit tenký proužek dýmu ze zapálené vonné tyčinky a malířka života může začít …

Měkký, šmrncovní, tajemný prožitek.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 28. července 2018 12:55

Dalia Krásne, ako vždy. A ako vždy mi dochádzajú slová...máš úžasný talent! Parfém som si dala do túžobníka, lebo keď vonia tak,  ako si ho opísala, musí to byť krása nevídaná! 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. července 2018 13:03

Biely kvet Děkuji, jsi hodná! 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. července 2018 23:22

Black Orchid Edp

Opilá tmou

topím se v tichu

a tady

pod černou hladinou

dusím svou pýchu …

Do husté pěny našlehaný květinový nektar se šťávou černého rybízu. Hedvábně vláčná hmota se roztéká po hoblinkách ze santalového dřeva a pohlcuje vanilkou vonící dým, který se v lenivých spirálách nechává unášet prostorem. Husté omamné aroma zvláštního koktejlu teplajícího sladkostí se vsakuje každým pórem mého těla, rozpíná se a opíjí, vládne nad myšlenkami a plodí sny. Nořím se do nich, klesám tmou, měkkou a bezpečnou …

Sladkobolná, hladivá, svůdná a hřejivá vůně. Kouzelná záležitost!

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 29. července 2018 09:37

Dalia 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. července 2018 12:34

Soleil Blanc

V bělostném písku pár kapek života …

Bílý třpyt všude kolem, nekonečno houpající se na vlnkách chvějícího se vzduchu. Duše se zastaví na hranici mezi bdělostí a snem. Vábíš jí k sobě svým dechem květin a příslibem nepoznaných krás, šeptáš jí beze slov, že už je čas … pár slz, pár kapek života v bělostném písku a nechám se vést, když jinak nedáš, tou poslední z cest.

Bílá, omamná, krémová, elegantní … nejenom letní vůně.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. července 2018 12:39

Vanille Fatale

Myšlenky běží

cestičkou klikatou

z písmen jsou slova

pak věta za větou

za okny sněží

a vůně vanilky

k životu probouzí

tu holku okatou ...

Podzim se loučí, začíná zima a mě konejší klidné odpoledne vonící pohodou. Vůně kávy s vanilkou láká příchozí, aby se usadili k malým dřevěným stolkům a veškerou uspěchanost nechali venku za dveřmi. Nebo ji přinejmenším pověsili s kabátem na věšák. Voní i stolky, dřevem a tajemstvím, kterého se už dlouhé roky stávají svědkem. Tajemství a příběhy šeptané, psané i v srdcích zamčené se v šumu zapadlé kavárny stávají jejím duchem. A venku sněží, když tady sedím s myšlenkami, co běží cestičkou z inkoustu …

Sametová, vanilkovo kávová, lahodná, požitkářská a v srdci něžná.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 30. července 2018 13:08

Dalia Prekrásne verše, recenzia, foto.....všetko! Klobúk dolu! Alebo ak vy hovoríte a je to výstižnejšie - Smekám! 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. července 2018 13:26

Biely kvet Děkuji velmi pěkně ...  

A musím se přiznat, že skutečně nevím, kterého Forda si na poličku postavit dřív. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 30. července 2018 13:51

Dalia popis k Vanille Fatale 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. července 2018 14:23

alibi  ... děkuji, Libu! 

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 30. července 2018 20:27

Dalia Vanille Fatale mám střídavě v košíku a střídavě ho vyndávám, ale asi je jasný. Líbí se mi jich momentálně víc. U ostatních by mi stačil odstřik, ale tuhle koupím. V plánu mám ještě odstřiky Santal Blush, Jasmin Rouge a Shanghai Lily

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 30. července 2018 20:34
Reakce na Renusatko:

Dalia Vanille Fatale mám střídavě v košíku a střídavě ho vyndávám, ale asi je jasný. Líbí se mi jich momentálně víc. U ostatních by mi stačil odstřik, ale tuhle koupím. V plánu mám ještě odstřiky Santal Blush, Jasmin Rouge a Shanghai Lily

fakt jen odstřiky? kdybys měla flakony já bych ti od kapky obsahu odpomohla

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. července 2018 20:57

Café Rose

slovutní gentlemani, černá káva mletá čerstvě z vybraných zrnek s vůní čokolády se podává v salonku. na kožených pohovkách a křeslech, lakovaných karetních stolcích a s vybranými doutníčky, zlatavým koňakem, za zataženými sametovými závěsy barvy bordeauxského vína.. debata o cenách zlata na burze zaslouží příjemné prostředí.. buřinky prosím odkládejte zde. a pozor, pro ty kteří se zdrží déle - o půlnoci přijde Kiki a její společnice. víte přece, jak má Kiki ráda růže... dnes v noci budete moci zasypat její bělostné tělo okvětními lístky z připravených kytic. diskrétnost zaručena. přeji vám úspěšný večer a zavírám těžké dubové dveře, v žádném případě nebudete rušeni. 

hanebná růže:-)

​Ty se nezdáš!

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. července 2018 21:00

Dalia Vanilla Fatale je výborná

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 30. července 2018 21:01

wendulka co já, co já, to von!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. července 2018 21:08
Reakce na Renusatko:

Dalia Vanille Fatale mám střídavě v košíku a střídavě ho vyndávám, ale asi je jasný. Líbí se mi jich momentálně víc. U ostatních by mi stačil odstřik, ale tuhle koupím. V plánu mám ještě odstřiky Santal Blush, Jasmin Rouge a Shanghai Lily

​Mně se jich líbí také víc a všechny najednou si pořídit nemohu. A to nejsou jen Fordovy exkluzivky. Budu potřebovat i nějaký ten jeho mainstream. 

Santal Blush a Shanghai Lily zatím neznám. Jasmin Rouge mám v tužebníku, ale asi jej předběhne Soleil Blanc. A Vanille Fatale bych také nepohrdla. Tak uvidím, třeba na příští podzim ...  A nerada bych někdy v budoucnu zůstala bez Café Rose, protože ta mi sedne jako ulitá. 

wendulka Je jako hřejivý šál. 

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 30. července 2018 22:43
Reakce na Biely kvet:

Dalia Prekrásne verše, recenzia, foto.....všetko! Klobúk dolu! Alebo ak vy hovoríte a je to výstižnejšie - Smekám! 

Dali je jednoducho poetka par excellence,  jej slová sú balzamom na moju dušu, rada ju čítam, jej vyjadrovanie je jedinečné. 

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 30. července 2018 22:46

milacka Presne tak, krásne si to napísala! 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:09

Velvet Orchid

Snad tím duši zahojím

když za úsměv každý

i myšlenku

doušku s díky připojím …

Když léto už není a sytých barev přišel čas a svět měkce voní a srdce rozechvívá hlas, ten našeptávač s maskou chladných mlh a rán, v nichž zbloudilec utopí se nepoznán, pak nechám se svést k tichému snění o blízkosti dvou, i když třeba není, o štěstí a voňavém chvění …

Sladké laskominy vonící vanilkou a medem a trocha rumového zahřátí s černou kávou ve starém hrnku, co obejmu dlaní, když mě chlad zastudí na tváři. A šála na krku, co hřeje i hladí. Také vůně růžových opozdilců, kterým se nechce života vzdát. Sametové okvětní plátky, které se statečně drží jeden druhého, než vyhraje čas a nechá je v objetí černé hlíny proměnit v další zázrak zrození. Vzduch prosycený kouřem a zvukem šustění spadaného listí, kůry stromů zčernalé vlhkem a dech srážející se v malé obláčky páry. A měkko na duši.

Vůně, co opíjí ...