Tom Ford

11. srpna 2014 17:43
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 26. června 2018 09:54

Shanghai Lily

intenzivní pepřová vůně, sušené pomeranče a nakládaný zázvor
v horku v ní cítím dřevěný šuplík babiččina kuchyňského stolu, za ta léta nasáklý vůní mnoha prastarých papírových sáčků plných koření - kuličky pepře, hřebíčku, nového koření... kurtizána nikde.
ovšem v chladnějším počasí je to jiné - už pepřový začátek je podkreslený nějakou máslovou, krémovitou linkou. vetiver. a řekla bych i pižmo. počátek zdá se být dost pánský, ale pak se přidají květiny. vůně dřevnatí tak jako v teple, ale jde jiným směrem než babiččinou kuchyní - v pokoji se starým dřevěným nábytkem jsou všude rozestavěné vázy s kyticemi omamných květů plných pylu, okna jsou pevně zavřená dřevěnými okenicemi, denní světlo proniká pouze proužky. téměř se tu nedá dýchat, prastaré polštářky a přehozy v sytých barvách, na toaletním stolku štětce a líčidla.mezi pudřenkami leží závěje pepře.. dáma asi měla špatnou náladu a rozsypala co jí zrovna přišlo pod ruku. ubrus ze stolku je stažený na zem, podupaný špinavýma botama, které leží odkopnuté v koutě... vzduch je těžký, plný množstvím vůní a částečky prachu tančí v úzkých paprscích slunce, až dozadu k posteli plné hedvábných podušek.
není divu, že Lily tak bolí hlava... vstane a jde se napít vody - karafa je prázdná. aale, kdo by pil vodu?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. června 2018 10:05

viktorka_od splavu Shanghai Lily mě už dlouho zajímá a přiznám se, že jsem si ji vždy představovala jinak.  Zajímavý popis.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 26. června 2018 10:08

Dalia ona ta lily je trochu šmudla - koneckonců, je to prostitutka:-) ale vůně je krásná, narozdíl od té včerejší zde teda erotika jak prase:-P

Offline slniecko admin
Avatar
17606 příspěvků moje polička 26. června 2018 11:00

viktorka_od splavu počuj, ten nadpis je spravený úžasne. Ako sa ti podarilo spraviť pozadie menšie ako písmo?

A recenzia je tiež skvelá .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 26. června 2018 11:04

slniecko samo se to:-)) zkouším to vždycky a někdy to jde a jindy ne, to formátování je mi tu záhadou

děkuju moc!

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 26. června 2018 13:54

viktorka_od splavu Recenze je fakt pěkná, ale tato fordovka mi bohužel skoro nevoní:( Zkusím v jiném počasí. Zatím převažuje pepř a špinavý ubrus.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. června 2018 13:56

viktorka_od splavu Běží ke mně vzoreček, jsem zvědavá. Sice podle tvojí recenze teda nevím, jak se mi bude líbit, ale napsané je to moc pěkně

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 26. června 2018 14:28

Korsičanka počasí, aspoň u mě, dělá fakt hrozně moc

Renusatko já bych asi nenašla moc příležitostí si ji vzít:-) ale voní mi. z nějaké jiné tvé recenze ale mám pocit že ti pepř spíš vadí a tady je ho opravdu štědrá porce. tak jsem teda zvědavá

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. června 2018 16:38

viktorka_od splavu Jak kde, ale většinou ho nevyhledávám. Ford všeobecně se mi líbí. Možná ani nevím o jeho vůni, kde bych řekla, že není hezká, ale nosit neumím ani jednu. Nebo zatím jsem takovou nevyzkoušela. Třeba teď Soleil Blanc.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. června 2018 16:43

Renusatko Před lety jsem nedokázala "unést" žádnou Fordovu vůni. Teď si v nich začínám vyloženě lebedit. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 26. června 2018 16:46

Renusatko soleil blanc je fakt vyborna. jsem se ji dnes trochu bala vzhledem k pocasi a lebedim Dalia 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. června 2018 16:47

Dalia Třeba k nim ještě dojdu. Už jsem v odstřiku měla asi 4 a všechny putovaly dál. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. června 2018 17:17

viktorka_od splavu Renusatko Ráda bych na poličce uvítala ještě pár dalších Fordů, tak snad se podaří, až začnu zase vydělávat. 

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 26. června 2018 18:36

Renusatko Přivezu do Brna Vanille Fatale, chceš?

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. června 2018 19:55

Korsičanka jistě, jsem na ni zvědavá

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 26. června 2018 19:56

Renusatko Píšu si:)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. června 2018 14:43

Dnes zkouška Orchid Soleil na ruku v Douglasu. Na recenzi to není, ale rychlé dojmy ... krémová květinovka pastelových tónin od bílé přes nude až po mléčně čokoládovou. Prim hraje lilie usazená v hlaďoučkém krému z vanilky a kaštanů. Díky tomuto vskutku lahodnému základu mi vůně asociuje teplý podzim. Líbí se mi!

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. června 2018 16:08

viktorka_od splavu Shanghai Lily jsem měla právě proto, že se mi tam líbilo to koření. Jenže pak na mně ty bílý kytky v ní začaly vylézat nějak moc, tak jsme se musely rozloučit.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 27. června 2018 16:25

Dalia já mám zase na ruce Eau de Soleil Blanc. Je v ní navíc celkem dost svěžího citrónu. Původně mi to přišlo super, po delší době mi to přijde trochu na škodu a postupně se vše ztrácí a citrus zůstává. Musím říct, že je sice moc pěkná, ale EDP se mi líbí víc. Ještě chci vyzkoušet obě najednou.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. června 2018 16:28

Renusatko Soleil Blanc vyzkouším příště, až zase pojedu do Brna. Ale stejně je to o ničem, takové zkoušení jedním střikem v parfumérce na ruku. Dojmy jsou jako z rychlíku a mnohdy zkreslené.