Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:49

dzizisketa náš takto v lese natrafil na mláďatká kuny, chúďatá od potoka bežali cez cestu na strom, kde asi mali noru a tento náš ich po celú dobu naháňal a nedokázala som ho odvolať. Tie malé neskutočne nariekali od strachu, skoro ma porazilo. Potom si dlho na nič väčšie ako veveričku netrúfol a minulý týždeň nám cez cestu prebehlo 5 sŕn (doteraz sa ich bál) a prebudili sa v ňom lovecké pudy, našťastie som ho mala na vodítku . Predvčerom na vychádzke hodil neskutočný, asi 600m šprint za havranom na opačnom konci poľa a začal loviť myši (našťastie ešte žiadnu nechytil. 

Možno aj Bonnie to ešte len čaká :)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33796 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:50

Zina my u nás máme psa, kterej vypadá strašně moc jako toller, ale ty lidi na to vůbec nevypadaj a já se strašně ostýchám se zeptat, jestli je to vořech nebo jako co (zas abych neurazila).

Online Potrefenáhusa
Avatar
33796 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:52

DrowRanger Čenda jednou vyhrabal hnízdo s myšátkama, to bylo hrozně hrozný. Jinak myší a krtků měl za svůj život na kontě celkem dost, Rufíka jsem zatím viděla jenom sejmout a sežrat myš (on by mi ji i dal, ale musela bych pro ni teda sáhnout, a nějak se mi do toho nechtělo :-))

A havrani jsou vtipný, většinou mívaj ze psů legraci a trochu si je povoděj, popolítnou, posaděj se, popolítnou....

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:53

dzizisketa corina takhle ulovila zajicky pod autem, asi si je tam zajecice odlozila a corina furt to auto obihala a snazila se k nim dostat a dodnes si to misto pamatuje kdyz jdem kolem. Sveho casu oblibovala lidska tentononc, pak presedlala na zvireci ostatky a v posledni dobe chodi akorat na topeni pro suchy chleba:) nase damicka:D nikdy me nenapadlo ze by mohla donest nejaky pozustatek cloveka a to se v ostravskych lesicich taky najde kdeco :D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:53

Potrefenáhusa ten ich hltací reflex v prípade, ak nájdu niečo zakázané je neskutočný. Riki takto ako malý v papuli schovával menšie kosti, po tom ako sme ho vzali z útulku si tým spôsobom chránil jedlo a ostalo mu to pri ládovaní sa odpadkami vonku a jenu dobu keď vyžieral psie exkrementy...

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:58

Jo a jako stene mi vzala caru za holubem, ale ten dement letel jak frisbee furt ve stejne vysce asi aby ho porad pekne videla a miril primo k hlavni ceste. Jsem si malem vyrvala hlasivky. Pak teda jeste vyrazila za jelenem na louce, ale v pulce to otocila jak se jelen zvetsoval a odmital utect. Rikame ji lovec pampalini, srnu nedobehne, slepice pase, a strasne niluje kamaradcina kralika taky ho ma jako plysaka spavaj spolu v pelechu.

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 16. února 2018 10:01

Potrefenáhusa Tak se neptej, jestli je to vořech, ale jestli to je toller :-). My tu máem jednoho v sousedství a fajn pes to je, uměla bych si ho představit, že ho mám. Asi by se s ním daly dobře běhat i agility (ne že by mi zrovna tohle chybělo), má tak 20 kilo a je takovej hodně rychlej a čipernej. BTW, co znamená, že na to nevypadají?  :-)

K tomu lovení - mně teda psi ještě ni neulovili a doufám, že u toho zůstane, i když flati jsou vyloženě lovná nátura. Teď na tom nelovení pracujeme se Cidem a posledně se mi ho podařilo odvrátit od vystřelení za kočkou, i když byl 10 metrů ode mě, tak snad to dostane do fáze jako u Terka, že to bude úplně bez problémů a bude i odvolání od běžící zvěře. 
Přesto si občas zálibně prohlížím jednoho berňáka za plotem, u toho by to bylo určitě bez práce. (Jezevec byl taky zlatej na tohle, ten chodil v lese pěkně po pěšinkách, žádný vylítávání do stran a šmejdění v křoví.)

Offline Janulik03
Avatar
16724 příspěvků moje polička 16. února 2018 10:03

To u nás už druhý rok prebýva srna takmer medzi domami. Pred domom je cesta, potom malý potok a rákosie. A v tom rákosí asi vyviedla srna aj mlade. Už sa príliš ľudí nebojí, lebo niekedy večer ju vidím čakať pri parkovisku a utečie až vystupujem z auta. Len nikto nevedel, prečo psy tak strašne v noci vyvádzaju a revú pri plotoch. No už vieme, srna provokovovala. Teraz to bola paráda počut ich volat sa .  

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. února 2018 10:10

Zina  Ze všech retrívrů nejvíc miluje lidi a z lidí nejvíc svoji rodinu. Někdy mohou být jeho projevy přízně až obtěžující. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. února 2018 10:10

Potrefenáhusa uáá, to je moja nočná mora, by som tam niekde infarkt dostala so záchvatom plaču 

A presne, ten haran si ho obzeral, potom počkal, kým pes dobehol na 10m, poodlietol a takto asi 2-3 minúty. Aspoň nám ho vybehal 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33796 příspěvků moje polička 16. února 2018 10:14

Zina jezevec na cestě sám od sebe byl ale trochu neobvyklej

no ty lidi jsou takoví obyčejní důchodci, co toho psa venčej pomalu v kostkovaných bačkorách, obejdou s ním párkrát park u základky s partičkou dalších důchodců, co maj všichni vořechy (my jsme taková starší čtvrť plná vořechů, čistokrevní psi se začali objevovat až s novou zástavbou, jako fakt ale :-)), prostě to nejsou lidi, co by mi přišlo, že by je zajímal čistokrevnej pes, notabene toller, notabene za něj dali dvacet nebo kolik hadrů.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. února 2018 10:15

rasaNori starý pes mi raz cca 3km utekal za drozdom. Akurát, že drozd aj pes z toho mali strašnú psinu, drozd poodletel, sadol na zem a provokoval psa, pes sa na mňa obzrel, pozrel sa, či ešte bežím a popobehol za drozdom. Týmto spôsobom mi prebehol aj hlavnú cestu (boli sme od nej pôvodne viac ako kilometer), kde som si myslela, že ho jednoducho musí niečo zraziť. Naháňala som ich s tým blbým drozdom asi 15 minút, kým s avták nezačal nudiť a neodlete. Ak by sa dalo, tak psa by som na mieste asi zabila (ovládla som sa), tak sa mi ako bonus vyrochnil v bahne v potoku (biely Westík...).

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. února 2018 10:20

DrowRanger Ach to ako keby som čítala o Amy. Ak je niečo čo nesmie a vidí  že to vidím tvári sa ze nemá nič v papuli. Drží ju zatvorenu a tak blbo sa rehoce. Alebo ak sme v lese a je ďaleko a nájde napríklad exkrement odvolám ju iba vtedy ak ešte nechutnala. Ak ochutná tak je koniec a keď kričím fuj a utekám k nej snaží sa do tej papule natlačiť co najviac.  Ináč utekajú iba za exkrementami,mŕtvymi žabami a pod od živých vecí ich väčšinou odvolám. Ale raz ma išlo poraziť keď lesom utekal diviak s malými a ona za nimi. To som sa vtedy bála, určite by ju bol diviak zahlušil. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. února 2018 10:28

paktofonika Riki už našťastie exkrementy nežerie, v tomto nám veľmi podľa mňa pomohol Barf, ale aj to, že je už starší. Inak u Amy to môže byť spôsobené aj tým, že sa nechá zlákať Percym, Riki takto vždy zlákal na scestie o 7 rokov staršieho cairn teriéra zo susedstva 

Offline Janulik03
Avatar
16724 příspěvků moje polička 16. února 2018 10:30

Práve som si uvedomila, že už nechcem byt psom v budúcom živote ani u seba, ani u nikoho z vás, aj ked sa staráte(me) ukážkovo. Ale jesť tie ehm hnusy by som asi musela. Ja viem inštintk........

Online Potrefenáhusa
Avatar
33796 příspěvků moje polička 16. února 2018 10:34

Janulik03 věř, že se u toho nijak přemáhat nemusej...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. února 2018 10:35

Janulik03 pre nich to určite hnusy nie sú, aspoň Riki sa vždy tvári, že proste toto doma nedostane, takú výberovú lahôdku...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. února 2018 10:36

DrowRanger No práve že ani nie. Amy si ide na prechádzke svoje, to skôr ak ona niečo ňuší tak Percy je hneď pri nej. Teda Amy si dá tak raz za čas, ale ak už tak poriadne  S Percym trénujem fuj a väčšinou mu to ide dobre ale ako píšem ak ochutná tak nepomôže nič. 

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 16. února 2018 10:38
Reakce na paktofonika:

Zina  Ze všech retrívrů nejvíc miluje lidi a z lidí nejvíc svoji rodinu. Někdy mohou být jeho projevy přízně až obtěžující. 

​Je to tak no, občas dokážou je té přízně až běda. Zatímco tu píšu:

Online Potrefenáhusa
Avatar
33796 příspěvků moje polička 16. února 2018 10:40

Zina