Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 15. února 2018 23:48

Zina jj,měli jsme štěstí! 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. února 2018 06:59
Reakce na Zina:

JanieB Ty první měsíce rostou fakt před očima. Občas jsem se ráno vzbudila a přišlo mi, že Cid je viditelně větší, než byl večer :-).

​Tiež si každé ráno hovorím čo robil Percy v noci že tak vyrástol. Už je vyšší ako Amy ale smejeme sa že zatiaľ je iba 2D. :D

DrowRanger Je to možný, já v okolí žádný barfisty s menšími psy nemám, naopak, Terkovi se v rodině dlouho říkalo ten malej černej (má 33 kilo :-).

Ten malej černej 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 16. února 2018 08:20

paktofonika Nj, v partě vlkodav, ridgeback, landseer a kříženec vlkodava a tibetský dogy vypadal Terk fakt jako takovej menší střeďák :-).

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. února 2018 08:35

Zina No vlkodav to už je taký malý kôň :D Predvčerom sme stretli dvoch čiernych psov(predpokladám že to bol labrador) a hneď som si na vás spomenula. Akurát že pán jedného nebol schopný odchytiť tak sme sa tam motali 15 minút, preč sme ísť nemohli lebo išiel za nami tak sme tam museli šaškovať kým ho odchytí  A začala som pozorovať že Amy už prestáva mať záujem o iných psov odkedy má Percyho. Príde, poňuchá a ide preč. 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 16. února 2018 08:55

Mno, já zas včera venčila ještě retrívra od sousedů a v největším krpálu jsme potkali pána s nějakým psem u kola. Všichni psi k sobě šíleně chtěli, ale  neznala jsem je, tak jsem je k němu nepustila. A měla jsem teda co dělat, abych je udržela. Jako tři kusy, když dva z toho jsou mladý a nevycválaný, a ještě mají i trochu napětí mezi sebou, to už je docela masakr.

U Amy bych tomu věřila, přijde mi, že dost fen se časem přestane o psy zajímat, a ona má ještě parťáka na hraní pořád po ruce. To psi nepřestanou feny vyhlížet celý život :-). 

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:11

Zina 

když byl Bonnie asi rok, tak v létě letělo nad naším parkem hejno divokých hus, ale hodně nízko, tak rozjívená Bonnie se za nima vydala a vrátila se... se zajícem! Ale ten byl jak štolverk, jak ho nesla, tak to zdálky vypadalo jako nějaké prkno, jak byl tuhej. Asi ho vyhrábla v nějakém křoví, vypadalo to, že ho vzalo auto (máme tady těch zajíců na sídlišti habaděj). Vzorově mi jej složila k nohám a v ten moment ji přestal zajímat, zato ostatní psy velezajímat právě začal (Zavolali jsme na měšťáky a ti poslali nějakého chlápka z trojského útulku, tak kdyby se někomu v Praze stalo něco podobného, můžete volat rovnou do Tróje.)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:20

Zina Tri kusy na vodítku? To obdivujem, ja mám čo robiť aby som udržala A&P keď potiahnu. Dobromady 15kg :D Čo by som ja robila s 90kg na vodítku, možno tak letela vzduchom. 

A to odchytenie som nemyslela ako kritiku, veď sama nemám odvolanie na 100%, skôr mi to prišlo komické, bolo vidno že pes si tú naháňačku užíva :D Škoda že nejde pridať video, pobavili by sme sa.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:21

dzizisketa Haha, A&P by ani nenosili rovno by toho zajaca začali porcovať v tom húští. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:21

paktofonika no myslim, že už si to každej někdy zažil i na tý druhý straně

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:24

Potrefenáhusa No pes sa zabával a vyzeral spokojne. 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:26

paktofonika Zrovna o tom přemýšlím, jak by Josef našel nohu/zajíce/ruku... hned by ve křoví zaujal pohodlnou pozici a za deset minut by bylo vyřízeno :D

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:30

paktofonika No právě, a k tomu ještě ten sráz. Já bych se do toho jinak nepouštěla, ale soused je nemocnej, a když přežijeme těch cca 10-15 minut do kopce (a samo z kopce zpět), tak vylezeme na louku, kde je všude daleko vidět, tak je můžu pustit a už je to v pohodě. 
Snažím se s tímhle kombem chodit v časy, kdy je malá šance na potkání dalších pejskařů, ale Murphy samozřejmě funguje, takže mám dobrou posilovnu.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:30

Zina Tento krásavec to bol

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:32

paktofonika To jo, ten by se nám hodil do party :-).

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:35

paktofonika 

Já teda nevím, jestli se k tomu mám úplně přiznávat, přece jen se za to stydím a měl by se stydět každý majitel psa, ale zhruba ve stejné době jako zajíce našla Bonnie v lese v křoví srnče, k tomu si lehla a položila si na něj hlavu jak na plyšového hrocha, co tehdy měla, nevím, jestli si myslela, že to je nějaká hračka? No naštěstí jsme ji odvedli dřív, než ho chudáka začala třeba ožužlávat. A jako už dospělý pes nahnala velkou srnu v lese do "kouta" a štěkala na ni, dokud jsme nedorazili a srně tím neumožnili únik. Jak jsou tyhle příhody nepěkné, aspoň kapku dobré na nich je, že ten náš pes asi nemá vražedné choutky, ale není to blbost?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:37

Zina Som to upravila aby ho bolo lepšie vidieť.  Je to labrador? Ja sa priznám že neviem aký je rozdiel medzi flatom, retrieverom, labradorom. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:39

paktofonika je to labrador, labrador je labradorský retriever. Kratší chlupy, černej, hnědej nebo světlej, pak je zlatej retriever, flat coated retriever .... a další druhy

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:45

ice ja si neviem spomenúť, ako som Rikimu z papule tú nohu dostala, pretože v tej dobe mal tendenciu s jedlom utekať (poútulkový syndróm), pamätám sa len, ako som ju odhodila do krovia a pes mi pomaly pretrhol vodítko, čo chcel bežať po ňu. Potom bol naštvaný, že tak krásny, odležaný kus mäsa som odhodila...

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:48

paktofonika Jo, vypadá to na labradora. TY druhy máš seřazený tady (ten flat se mi tam teda zrovna 2x nelíbí). Poslední tři tyyp se tu potkají málokdy, i když teď se začali objevovat trochu víc tolleři.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 16. února 2018 09:48

DrowRanger já jsem tahala z psí držky ohromnej kus loje pro sýkorky, nebylo to za co chytnout, strašně to klouzalo, já jako prase a pes zatím usilovně polykal a soukal to do sebe jako anakonda zajíce