Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:18

MP Marge nááhodou potkan na procházky rád!

já takhle jezdila šalinou a byť z toho byla maminka na mrtvicu tak lidi se mě neštítili, naopak se ještě vyptávali a hladili ji:-) když se jí to nelíbilo přelezla do "kapsy" pod trikem na břiše zastrčeným do kalhot. nepoškrábala

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:45

viktorka_od splavu Teda, vás bych na potkana netipovala, to jste mě docela překvapila :-). Taky jsem chodila s potkanem na rameni, nebo v rukávu, hlavně teda s pvníma dvěma, brala jsem je s sebou i do hopsody na pivo  :-).Ale poškrábaná jsem byla teda fest.

MP Marge Potkani jsou super, vytvoří si vztah k vám a vy k nim, blbý je, že nežijou dlouho, rok a půl, dva, víc je spíš výjimka. A kdybyste brala samičku, tak určitě vemte aspoň dvě, ideálně tři.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:53

viktorka_od splavu to s tim vohlodanym nábytkem je podle me blbost,neni to hlodavec,ale šelma s iq cca jak kocka.

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:02

MP Marge Já fretky mám. Cítit jsou, to je pravda, je to takový specifický pach, který někomu vadí a někomu ne. Neni to ale nic hrozného, jen se musí i 2x za týden vyprat pelíšky, záchod čistit co nejčastěji a mít je vykastrované. Samice se kastrovat musí, mívají jinak problém s říjí a mohou na ni i uhynout. U samců je to kvůli lidem, ale vydržet první rok je kruté - smrdí jako tchoř, jsou slizký, všechno značkujou...  

Povahou se liší kus od kusu. Měla jsem jich celkem 7 - jen jedna je potvora co kouše. Je ze zverimexu ze špatných podmínek. Jinak někdo byl méně kontaktní, někdo více, 2 byli úplní závisláci (oba z útulku). Je s nima sranda, interakci s člověkem opravdu vyžadují a na procházky se dají naučit celkem pěkně - lépe to teda jde s klukama. V bytě nic nekoušou, nevím kde se tahle pověra vzala. Ale některé odmítají chodit do záchodku, když jsou navolno. Musí ho mít v každé místnosti, ideálně v každém rohu. Představa, že si dojde do klece, když bude na volno po bytě je bohužel mimo  

Dneska už existují fretčí útulky, kde si můžete vybrat už dospělou a vychovanou fretku, což mi pro začátečníka přijde jako ideální řešení. A taky si aspoň naživo ověříte, jestli jejich pach je pro vás ok nebo ne a jestli není přítel alergický i na ně. S čím ale musíte počítat jsou celkem vysoké výdaje za veterinu, hlavně v pozdějším věku. Fretky trpí spoustou nemocí a léčba neni levná. Je i docela problém sehnat veterinu, kde jim rozumí, ale to už se lepší 

Přidávám fotku současných 2 "smradů"

Normálně bydlí v bytě, ale na zahradě mají voliéru na léto a dokud krutě nemrzne, rádi tam chodí i přes den 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:28

MP Marge Náhodou, dcera s Kryšpínem ven chodila. Běhal za ní jako pejsek. Zapískala, zamlaskala, nastavila nohu a hned ho měla za krkem. Brávala ho ven, na trávník a hrála si tam s ním. A pak zase za krkem domů.. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:30

MPLee Tak to bude ono. Sameček, co ho má synovec, ten ještě rok nemá. 

MP Marge  syn je taky hodně alergický na obyčejnou kočku a to asi tak, jak píšete o příteli. Tahle má být nějaký zvláštní druh, kde nejsou typické kočičí alergeny. U nás ještě žádný z našich strašně alergických kamarádů na kočku nereagoval. Možná je to i tím, že je plachá a málokdo ví, že ji vůbec máme. 

Online MP Marge
Avatar
5729 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:49

MPLee Moc diky za info o fretkach! Nektere zpravy jsou dobre, ale nektere moc ne - ziju ve Statech a veterinarni pece je tady draha, takze se mi moc nechce poridit si neco, co bude veterinare casto a hodne potrebovat! A urcite bych tedy chtela fretku uz dospelou, protoze ta predstava slizkeho samecka smrdiciho jako tchor ve me nevyvolava zadne nadseni (jsem na stara kolena nejaka precitlivela)! Ale na fotce jsou tak roztomile 

Online MP Marge
Avatar
5729 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:51

To je sranda! Tak ja sem jdu konzultovat fretky, a vy me uvrtate do potkanu 

Online MP Marge
Avatar
5729 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:53

MP Marge nááhodou potkan na procházky rád!

já takhle jezdila šalinou a byť z toho byla maminka na mrtvicu tak lidi se mě neštítili, naopak se ještě vyptávali a hladili ji:-) když se jí to nelíbilo přelezla do "kapsy" pod trikem na břiše zastrčeným do kalhot. nepoškrábala

​To jste vy!?

Hele, ale kdyz takhle potkan cestuje na rameni, tak jak s vymesovanim? Co kdyz to na nej v saline prijde!? 

Online MP Marge
Avatar
5729 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:55
Reakce na Zina:

viktorka_od splavu Teda, vás bych na potkana netipovala, to jste mě docela překvapila :-). Taky jsem chodila s potkanem na rameni, nebo v rukávu, hlavně teda s pvníma dvěma, brala jsem je s sebou i do hopsody na pivo  :-).Ale poškrábaná jsem byla teda fest.

MP Marge Potkani jsou super, vytvoří si vztah k vám a vy k nim, blbý je, že nežijou dlouho, rok a půl, dva, víc je spíš výjimka. A kdybyste brala samičku, tak určitě vemte aspoň dvě, ideálně tři.

​Jezismarja, proc tolik!? 

Online MP Marge
Avatar
5729 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:56
Reakce na Renusatko:

MPLee Tak to bude ono. Sameček, co ho má synovec, ten ještě rok nemá. 

MP Marge  syn je taky hodně alergický na obyčejnou kočku a to asi tak, jak píšete o příteli. Tahle má být nějaký zvláštní druh, kde nejsou typické kočičí alergeny. U nás ještě žádný z našich strašně alergických kamarádů na kočku nereagoval. Možná je to i tím, že je plachá a málokdo ví, že ji vůbec máme. 

​A jak se takova kocka sezene?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:56

MP Marge nee to je z netu, ale byvala bych mohla byt, 25 let z5;-)

nikdy nic neprovedla, fakt

Offline continuity
Avatar
33620 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:56

jak to maji potkani s tema nemocema? mne to prijde uplne super zvire k detem, ale hrozne se bojim tech nadoru. nechci jim porizovat zvire, ktere bude takto viditelne hodne nemocne. :(

muj je favorit cislo jedna je ted piskomil. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:58

MP Marge jestli chces opravdu mazlika vzala bych urcite 1 kus. vidim to i u kocek - vyhrajou si spolu a lidi az tak moc potom nepotrebuji.

Online MP Marge
Avatar
5729 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 23:00

continuity Mne prave odrazuje, ze se dozivaji tak mala let - ja to strasne spatne snasim - no kdo taky ne, ze jo!? 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 23:01

MP Marge idealne chovku, zvire na mazlicka a hledat Maine coon tam u vas. Pet quality by mela byt cca o 50% levnejsi nez vystavni (i tak je to u nas kolem 10 tisic. Ale mivaji uz ve trech mesicich pres tri kila, takze u nas chodi do novych domovu casto uz kastrovane.

Online MP Marge
Avatar
5729 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 23:02

MP Marge nee to je z netu, ale byvala bych mohla byt, 25 let z5;-)

nikdy nic neprovedla, fakt

​To jsem blazen! Ze jsou chytri, to uz jsem slysela, ale ze az tak, ze si umi dojit na zachod, to jsem netusila...

Online MP Marge
Avatar
5729 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 23:04

MP Marge jestli chces opravdu mazlika vzala bych urcite 1 kus. vidim to i u kocek - vyhrajou si spolu a lidi az tak moc potom nepotrebuji.

​No, ale je fakt, ze ja zase nejsem tak moc doma, tak zase aby se netrapila? 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 23:05

MP Marge My máme mainskou mývalí.  Určitě bych při silné alergii doporučila zkusit navštívit chovatele. Pokud je opravdu o kočku s PP, tak jsou na ni reakce minimální. Náš alergolog je chová. Když synovi zjistili alergii a astma, tak už jsme kočku 2 roky měli. Byla to jeho láska. Alergolog nám řekl kočku pryč. Pak se na další návštěvě ptal, jestli už jsme kočku dali pryč a já mu řekla, že to není tak jednoduché. Máme ji od chovatele z Rakouska a že se musí napřed nabídnout zpět tomu chovateli. A tak jsme se dostali k tomu, co máme za rasu a on se rozpovídal, že je sám chová a je to jedno z mála plemen vhodné pro alergiky na kočku. Nikdo na ni u nás alergii neměl, syn na ni nereaguje, ale do jiného bytu s kočkou vůbec nesmí. 

Online MP Marge
Avatar
5729 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 23:08
Reakce na Solathis:

MP Marge idealne chovku, zvire na mazlicka a hledat Maine coon tam u vas. Pet quality by mela byt cca o 50% levnejsi nez vystavni (i tak je to u nas kolem 10 tisic. Ale mivaji uz ve trech mesicich pres tri kila, takze u nas chodi do novych domovu casto uz kastrovane.

​Jezisikriste, $400 - 1500!!! Myslim, ze teda radsi zacnu tim potkanem