Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Kokoska
Avatar
28262 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 15:46

ice Ten je krásnej! A smečka legrační, jsou jak přes kopírák :)

Offline MP Marge
Avatar
5730 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 19:51

ice Nadherna fotka!!! 

Offline MP Marge
Avatar
5730 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:01

A ja si jdu pro radu. Chtela bych si do domacnosti konecne poridit neco ziveho, ALE: Pritel je tezky alergik, cimz odpada kocka (za normalnich okolnosti jasna volba), a muj soucasny zivotni styl, plus pan domaci, nedovoluji psa. No a ted babo rad!? Co si poridit, aby to bylo aspon trochu kontaktni a byla s tim nejaka legrace!? 

Kamaradka radi fretku, pripadne dve. Pry jsou chytre, mile, pritulne a daji se vycvicit, ze chodi na pisecek. A kdyz se o ne clovek radne stara, tak pry ani nesmrdi. (?) Koukala jsem na Internetu, ze se na ne prodavaji i ksirky s voditkem - to by me bavilo, chodit vencit fretky! 

Mate s nimi nekdo zkusenost? 

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:04

MP Marge 

v alergiích se nevyznám... ale... co třeba nahatou kočku - to by nebylo řešení?

Offline MP Marge
Avatar
5730 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:05

RoSa Jezis, ne, bez urazky, ale ty se mi VUBEC nelibi 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:06

MP Marge co sphinx kocku? Ty jsou holy a naprosto uzasnym zpusobem osklivy  (kdybych nemohla mit psy, sphinx je jasna volba)

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:09

MP Marge 

v pohodě, mě se to nedotklo - já jsem spíš na pejsky ... ale tak mě to napadlo, no...

fretky tady někdo má, myslím jerry  ?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:13

Solathis jenze ta alergie bejva hlavne na kocici sliny,ne přímo ma chlupy,i kdyz jak se kočky furt mejou, ty chlupatý jsou na tom údajně hur. Ale alergikovi bych cíleně kočku neporizovala.i kdyz tsky prej záleží na sile alergie,na vlastni kočku se da zvyknout prej (pokud prezijou první mesic :-)

MP Marge fretku jsme mivali,byla strasne fajn,spis kocka nez pes,smrdela,jen kdyz se lekla,jinak spis takova specifická vůně. Na ksirech hopka,ale je to fakt spis jak venceni kočky a dost bych se bala,aby ji nesejmul nejakej pes na volno.

Offline MP Marge
Avatar
5730 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:14

Solathis Ne!!! 

Offline MP Marge
Avatar
5730 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:25

Potrefenáhusa  Coz o to, my tady moc psu nemame, to bych asi riskla! Mne slo fakt hlavne o ten smrad a taky o to, jestli se kamaradi s lidma 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:34

MP Marge Nahatá kočka stejně není volba, alergen je ve slinách. Já mám syna silného alergika na kočky, nemůže kolem nich ani projít. Kočku doma máme a prý nemá kočičí alergeny...dokonce nám ji schválil alergolog a potíže syn 9 let nemá. Teda s naší kočkou. Máme Mainskou mývalí. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:48

MP Marge já myslím že záleží hlavně na co konkrétně má přítel alergii. to že "je alergik" - třeba na pyl, ještě neznamená že nemůže mít kočku. naopak pokud má alergii třeba na zvířecí moč tak ani fretka nemusí být to pravý

Offline jerry
Avatar
8998 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:55

RoSa 

Fretky ne - my máme činčily.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:56

Ještě teda k té fretce, jako nezaujatý pozorovotel, protože fretky se mi moc líbí. Můj synovec má dvě...kluka a holku a starají se o ně příkladně. Dle mého teda ale smrdí a to opravdu dost...oni to necítí a tvrdí, že nesmrdí, ale já to u nich v bytě cítím dost výrazně. Když jsou na návštěvě u švagrové, kde trvale nežijí, tak to okamžitě je v tom bytě cítit taky. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:59

Renusatko to se myslím dá vyřešit když nechováš samce ale samici. teda aspoň já měla potkana, resp. potkanku a nesmrděla. samci mají výrazný pohlavní znaky a páchnou. to bude stejný jako s kocourem, akorát ten se kastruje. o kastraci fretek jsem teda neslyšela

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:00

MP Marge jinak teda potkanku jestli nemáš nějakej odpor ke vzhledu můžu fakt doporučit. toho samce ee

jo a potkani neokusujou. já kdysi fretku taky chtěla a pak mě (ve zverimexu!:-)) varovali že nám okouše nohy od židlí a všecko:P

činčila je krásná a hrozně příjemnej kožíšek, ale přišla mi teda uplně hloupá

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:02

MP Marge Já bych šla taky do potkanů. Mně nevadil ani sameček, i když ty jeho koule nejsou extra krásný.  Ale dodnes s láskou a smutkem vzpomínáme na našeho Kryšpína. Byl naprosto úžasný" 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:06

viktorka_od splavu To je možné. Dřív měli jen holku, ale to jsem u nich nebyla. Teď teda je to dost síla, což komentovali hlasitě i kluci a manžel, takže to nebude jen mým čichem. Spíš mě překvapilo, že oni to vůbec necítí. 

Offline MP Marge
Avatar
5730 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:09

MP Marge já myslím že záleží hlavně na co konkrétně má přítel alergii. to že "je alergik" - třeba na pyl, ještě neznamená že nemůže mít kočku. naopak pokud má alergii třeba na zvířecí moč tak ani fretka nemusí být to pravý

​Pritel ma potvrzenou alergii na kocky a na morske plody. Zadne jine zvire mu nevadi, ale na kocky reaguje tak silne, ze se zacne dusit i v pripade, ze k nemu na navstevu prijde nekdo, kdo ma kocku doma 

Offline MP Marge
Avatar
5730 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:12

Vidite, potkani me nenapadli! Libi se mi, to by nebyl problem! Ale na prochazky je asi brat nebudu