Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 13:30
Reakce na janička24:

"Co jsem se já setkala, tak jakýkoliv problém v chovu se vždy snaží "ututlat". Bohužel je to vizitka a nikdo pak nechce špatné reference jak ze strany CHS fenky i pejska."

Už jsem viděla pár stížností na FB - je otázka, jestli se to "tutlání" vyplatí, když pak rozezlenej majitel udělá veřejnej povyk.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33833 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 14:18

včera cestou z oběda

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 15:28
Reakce na Potrefenáhusa:

Mě fascinuje, že kočky dokážou takovýhle plot v pohodě přejít. Nebo stát všema čtyřma na jednom sloupku drátěného plotu a spokojeně se rozhlížet kolem.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33833 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 15:44
Reakce na Kokoska:

ona se tam jenom opřela, aby mohla blíž

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 15:49
Reakce na barbucha:

"Co jsem se já setkala, tak jakýkoliv problém v chovu se vždy snaží "ututlat". Bohužel je to vizitka a nikdo pak nechce špatné reference jak ze strany CHS fenky i pejska."

Už jsem viděla pár stížností na FB - je otázka, jestli se to "tutlání" vyplatí, když pak rozezlenej majitel udělá veřejnej povyk.

To je pravda. Zrovna naše chovatelka se k tomu postavila slušně, ale spíš je to opak. U mého plemene a šesti vrhů v ČR za rok to asi takový provar nebude, ale u těch módních a těch, co jedou ve velkém, jsou stížnosti častý a zájem o odchovy asi menší. 

Pravdou je, ze i majitelka Medvěda bráchy psala blbosti na FB, ovšem aniž by cokoliv řešila s chovatelkou a ještě před tím, než se zjistilo, že poškození nebylo z chovu, ale vinou debility majitelky. Potom se strašně omlouvala, chodila po výstavách - bez psa, všem ukazovala fotky po operaci, ale chovatelku a i CHS krycího psa poškodila. Pak Medvěd vyhrál klubovku a je Český junioršampion, z čehož mají chovatelé radost, ale stejně se rádo mluví o tom, že jeho brácha má problémy. U téhle rasy je malá komunita, fakt hodně zkušených starších chovatelů. Chovatelka má novofundlandy 30 let a CHS psa teď slavila výročí 50 let od založení.

Když jsem měla bernské psy, to byl teprve gang. Na svodu klidně stovky psů. U nás 12. Mimochodem měla jsem tři bernské psy, všichni zemřeli na rakovinu, z toho jeden v necelých třech letech. Hodně zdegenerované plemeno bohužel. 

Každé plemeno na něco trpí, ale třeba labrador má dle mého veta osm generačních onemocnění!  

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 15:58
Reakce na Potrefenáhusa:

včera cestou z oběda

Ale to musíš mít někoho, kdo vytvoří kočičákovi příjemnější cestu  Pěkně spodem.... 

Offline Janulik03
Avatar
16735 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 16:01
Reakce na janička24:

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 17:22
Reakce na janička24:

Zdegenerovaný plemeno, ani mi nemluv. Zrovna teď při poslední kontrole veterinářka pravila - s upřeným pohledem na Otíka - že aktuálně nejhůř, nejvíc prolezlí chorobama plus dědičnou zátěží, jsou buldočci 

Super fotka s tím plotem 

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 17:41
Reakce na barbucha:

Jo ti jsou vidět poslední dobou opravdu hodně. Kdo chce pohodové malé plemeno, má buldočka a kdo rychlé akční ale malé, tak má jack r. teriéra. 

Pro mě byla volba velký, chlupatý a hlavně pomalý!!!! Ne bernský, ne kavkaz a spol.a ne úplný slinták. A po třech adopcích jsem si řekla, že ty peníze za léčbu a operace Báry a Artura dám protentokrát za čistokrevné stěně. A zbýval mi podle parametrů novofundland....Jednoho adoptovaného berňáka Atose mám ještě v práci, takže stejně pomáhám že jo....

No jo plot.... židle, linka, boty, dveře, stromy.... To se musí vydržet tohle období. Teda pokud je to jen období 

Juraš ho má už naštěstí za sebou. 

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 18:57
Reakce na janička24:

Ach jo, ja bych do bernaka sla zase,proto si musim pripominat,ze ti nasi nikdy moc dlouho nevydrzeli...:-(

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 19:07
Reakce na Emerald:

Bohužel je to tak.... Vzpomněla jsem si na Artura, to byl pan pes. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 19:12
Reakce na janička24:

Já už bych za Otíkovu veterinu taky měla papírový štěně. Na adopci se fakt ušetřit nedá  Právě naopak... ale to každej ví - když nevezmeš mladýho podvraťáka z útulku teda, ty bejvaj zdravý. Ale někdo se o ty chudáky z množíren atd. postarat musí, ať si užijou aspoň chvíli slušnýho života, no ne? 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 19:22
Reakce na jinx:

Bu zas rano bavila 

Už to maj slušně rozlehlý 

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 19:36
Reakce na barbucha:

Kdyby to bylo jen z množíren. Bára byla vyhozená u silnice, vyraženy zuby, 6x zlomený ocas, po porodu a útvar na mléčné žláze. Bylo to s ní těžký, ale nakonec to byla strašná srdcařka a bojovnice. Artura uvázali s bráchou v lese, protože se rozváděli a prodavali dům a nikdo je nechtěl. Nějak jim nedošlo, že byl papírový a měl tetování. No a Atose se zbavila vlastní panička s tím, že je to chronický utíkač a nelze to již vydržet. Máme ho u penzionu bez plotu, jde nejdál 100 m od budovy. Teď už vím, že ho dala pryč kvůli brutální dysplazii zadních nohou. 

Vet říká, že už ani pouliční směska není co bývala, protože vzniká z pejsků, který už jsou něčím zatížený.

Házím mamky buldočka a dochází mi, že u nás v rodině je víc zvířat, než členů  

A koukam, že je to pravěk, protože jsem tam úplně na krátko. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 20:35
Reakce na janička24:

Ten je zlatej 

Jinak lidi jsou strašný kurvy. Já to dřív nijak nesledovala, nikdy jsem neměla žádný zvíře... ale posledních pár let mi jde hlava kolem. V životě bych neřekla, jak děsný to může bejt. Dítě může aspoň řvát, někomu si postěžovat... ale co chudák čokl? Děs běs! 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 23:07
Reakce na barbucha:

No, kočky to nemaj o nic lehčí..ten mámin poslední se dostal na ulici tak, že páníčkové prodali dům a odstěhovali se - bez něj..

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 23:27
Reakce na janička24:

Ten byl krasnej!Co mu bylo,jestli se smim zeptat?Pritel manzelovy netere ma ted dvouleteho,kdyz jsme ho s rodici a detmi videli,tak jsme toho naseho vsichni znovu obreceli.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 23:28

my máme nějakou smůlu s kočkem. bohužel si vše vybírá vždy ve čtvrtek, kdy je náš veteirnář mimo nebo operuje, takže pobíhám po městě a zoufale prosím, aby se nás někde ujali - dnes výlet na tři hodiny  ráno se kočko přišmajdal, nešlapal na jednu nohu. takže se dal ulovit. buď se pořezal, nebo si něco zapíchnul, každopádně packa mu hnisá 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 06:16
Reakce na Ounz:

taky jsem si vsimla... a kdyz se stoci do klubka, tak to vyvali jeste vic  no rezignovala jsem uz davno 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 06:32
Reakce na jinx:

Co by člověk pro svoje kočičky, že jo..