Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. října 2017 20:44
Reakce na barbucha:

tak ještě trocha nepříjemností, ale super, že je otíkovi líp 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 20. října 2017 20:49
Reakce na barbucha:

To jsou dobrý zprávy. Jestli byl ten zánět hodně rozjetý, tak bych do toho asi i šla, i když vždycky z těch úkonů v narkóze poměrně dost běsuju. Ale za tu cenu bude předpokládám inhalační? U tý běsuju trochu míň :-).

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 20. října 2017 21:02
Reakce na Zina:

Vubec nevim, nikdy jsem nezazila (se zviretem) zadnou. Ja bych byla pro to radny vycisteni, to jo - jen nevim cemu pomuze to sono.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 20. října 2017 21:28
Reakce na barbucha:

Terk ji podstoupil nedávno, málem to stálo recepci všechny bonbóny, jak jsem byla nervózní. K čemu konkrétně sono, by mě taky zajímalo, jsem to myslela tak, že bych ty doporučený vyšteření podstoupila  - měli jsme kdysi potkana, kterýmu zánět v uchu nějak poškodil lebeční kost. Čímž vás nechci děsit, oni  laboratorní potkani jsou náchylný na leccos, ale do tý doby mě ani nenapadlo, že by se něco takovýho mohlo vůbec stát.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 20. října 2017 21:34
Reakce na Zina:

no a čemu konkrétně pomohlo když se to zjistilo?

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 20. října 2017 21:35
Reakce na Zina:

No jo, stat se muze leccos, a choulostivejm buldockum taky... ale pak by se stejne asi nedalo nic delat, bych rekla. Tezko vylecit poskozenou lebecni kost. To je pak snad lepsi nic nevedet (si rikam zbabele)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 20. října 2017 21:40
Reakce na barbucha:

teď teda nevím jistě, možná budu mimo - ale optala bych se, zdali se narkoza má konat kvuliva tomu sonu (což mi přijde blbost ale nejsem veterinář samo) nebo jestli by teda udělali v narkoze to čištění a při té příležitosti i sono a nebo - což mi (jako laikovi teda) připadá logický: ultrazvukem zjistili jestli je zánět už ok a pokud ne tak narkoza a čištění. tzn možná je to trochu informační šum?

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 20. října 2017 21:43

O ultrazvuku nepadlo ani slovo. Jen ten vyplach plus sono. 

Tak uvidime, este tam s nim pujdem ve stredu na dalsi kontrolu, to uz budu doma tak to s nima proberu. Jen jsem si rikala, jestli s podobnym pripadem tady nema nekdo zkusenosti.

Offline Kokoska
Avatar
28270 příspěvků moje polička 20. října 2017 21:49
Reakce na barbucha:

Jaký je rozdíl mezi sono a UZ? Myslela jsem, že je to totéž?

Online RoSa
Avatar
8203 příspěvků moje polička 20. října 2017 23:49
Reakce na barbucha:

Já bych teda urychleně Otíka pojistila ... a vím, o čem mluvím: pár Roníkových wellness-pobytů na veterině á 12-15tis.Kč se tak už pořešilo

KoraKora
Avatar
21. října 2017 09:34
Reakce na paktofonika:

Percymu to moc sluší. Tenhle svetr jsem kupovala Badymu na jeho první zimu. Už to bude devět let. Je to rozhodně nadčasový model a ten čas tak strašně moc letí....

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 21. října 2017 10:20

Už si to moc nepamatuju, je to už hodně let, ale nějak se pokusili tu kost od toho očistit  a trochu to i obrušovali. Bylo to ale tak, že až v té narkóze se na to přišlo, takovým tím nakukovátkem to nebylo vůbec, nebo skoro vůbec vidět. (Šli jsme na veterinu kvůli tomu, že jinak zdravá a čilá myš začala naklánět hlavu na stranu.)

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 21. října 2017 11:48
Reakce na RoSa:

Já bych teda urychleně Otíka pojistila ... a vím, o čem mluvím: pár Roníkových wellness-pobytů na veterině á 12-15tis.Kč se tak už pořešilo

Ja vim... ale obavam se, ze ted narychlo - v rozjety lecbe -  mi uz pojistka nebude moc platna. Nebo myslis ze jo? Navic to neni stenatko...

Online RoSa
Avatar
8203 příspěvků moje polička 21. října 2017 12:13
Reakce na barbucha:

já mám tu od ČPP a vstupní věk je myslím až do 8 let - od toho se pak odvíjí pojistné: čím mladší pes při sjednání, tím nižší pojistné (já to stihla do 2 let věku a mám ten štěněcí tarif)

ad rozjetá léčba: teď už asi ne, je tam nějaká čekací lhůta - 2 měsíce? Ronnymu jsem to sjednávala někdy v létě, na vánoce pak měl ten pobyt na lůžkovém odd. a už to bylo krytý... tak pro příště, no...

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 21. října 2017 12:13
Reakce na barbucha:

Pojistit se da pes az do veku nejakych sedmi let tusim. Pojistuje je ceska, nevim, jestli nekdo dalsi, akorat musi mit cip, coz predpokladam Oticek ma? Ja tu mam od cesky nabidku, ale inkoust ani zizi zatim pojisteni nejsou.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 21. října 2017 13:13
Reakce na KoraKora:

Jee ďakujem, a nemáš z tej doby fotku??

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 21. října 2017 13:16
Reakce na RoSa:

Aké výhody má ten štenací tarif? 

Na Slovensku je ponuka chabá takže ich poistím až v Čr, u Amy to ale už nestihnem do tých dvoch rokov, jedine že by sa stal zázrak. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 21. října 2017 13:26
Reakce na RoSa:

Az budu doma, tak se pokusim to nejak vyresit. S tvoji pomoci  S tim vekem je to ale stejne blby, dyk ani nikdo nevi kolik mu je - udaj "5 az 7" je celkem dost sirokej  

Online RoSa
Avatar
8203 příspěvků moje polička 21. října 2017 14:02
Reakce na paktofonika:

štěněcí je levnější, a to po celou dobu pojištění

(pokud mi teda nedaj´ výpověď  )

barbucha jasně, brouku!

ale ten věk si budete muset nějak stanovit, ne? co má Otík vlastně v očkováku?

KoraKora
Avatar
21. října 2017 14:03
Reakce na barbucha:

Nelepší je pojištění od ČPP. Pojistit psa můžeš do věku 8 let. Čím starší pes při vstupu do pojištění tím je to dražší.  U psů bez PP chtějí fotku a vyplněný dotazník. Můžu poslat kalkulaci do mailu pokud chceš.