Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 21. října 2017 14:05
Reakce na RoSa:

Ma tam myslim 1.1.2011 

KoraKora
Avatar
21. října 2017 14:06
Reakce na paktofonika:

Někde určitě, ale obávám se, že zůstaly ve starém ntb, který je už jednou nohou v křemíkovém nebi.

KoraKora
Avatar
21. října 2017 14:13
Reakce na barbucha:

Je tam věkové rozmezí od do. POslední kategorie 5-8 let, takže s věkem bych si nedělala starosti.

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 21. října 2017 14:16
Reakce na KoraKora:

Tak aspon do ty posledni se vlezem. Musim to prostudovat, jestli - vzhledem k okolnostem - to bude mit cenu. No snad jo, kdovi ceho se s Otikem jeste dockam.

KoraKora
Avatar
21. října 2017 14:17
Reakce na paktofonika:

Tak zrovna ČPP má ten nejnižší tarif s věkovým rozpětím 0,5 - 3 roky. Záleží pak na jakou částku to chceš a jakou spoluúčast. 

Offline RoSa
Avatar
8203 příspěvků moje polička 21. října 2017 14:20
Reakce na KoraKora:

fakt do tří? tak to asi změnili v mezičase... já to měla s odřenýma ušima do 2 let (srpen pojistka, září 2.narozeniny)... a nebo paní kecala...

KoraKora
Avatar
21. října 2017 14:23
Reakce na barbucha:

No jo, kdyby člověk věděl co bude. S pojistnou částkou 20 000, ti to vychází cca 4500 ročně. Což je celkem dost, když se nic nestane. Já pojištěnýho nemám ani jednoho, musím přiznat. 

KoraKora
Avatar
21. října 2017 14:25
Reakce na RoSa:

Jj,do tří. Koukám přímo do toho. Oni pořád něco mění.

Offline RoSa
Avatar
8203 příspěvků moje polička 21. října 2017 14:30
Reakce na KoraKora:

to je docela dost

já to mám na 20tis., spoluúčast 1500,-Kč, a platím necelý 2tis. ročně

KoraKora
Avatar
21. října 2017 14:41
Reakce na RoSa:

Se spoluúčastí 1500 to na Otíka vychází 3500, 4500 to bylo s nižší spoluúčastí. Ten věk to navýší. 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 21. října 2017 16:02

Já jsem se kdysi pokoušela pojistit vlkodavku, řekli mi, že u tohodle obřího plemene pojišťují max. do 3 let. Retrívra do 7, nevešli jsme se ani s jedním psem, ale nebyla to teda nejspíš ČPP. Teď jste mi to připomněli, tak se na to mrknu, jenom za výdaje za Terka za posledního půl roku by bylo na nějaký postarší povoz :-).

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 22. října 2017 14:49

Nemáte někdo tip na chovnou stanici zaměřenou na syrske krecky v Praze? Ten náš troubelín nas minulý týden  opustil. Tak nějak hrozně rychle, skoro ze dne na den. Věk měl, trochu jsem to už nějakou chvíli tušila, ale stejně. Jsem myslela, ze si dáme chvíli pauzu, ale i takhle malý zvířátko doma prostě chybí. A do zverimexu se mi znovu nechce, raději bych podpořila nějakého chovatele.  Jako alternativu zvažujeme potkanky, ale tam nemám žádnou zkušenost, tak tam trochu váhám, i když by mi asi větší kontakt s tím zviratkem nebyl proti mysli. Nějaké zkušenosti pro případného potkankoveho začátečníka? Předem moc díky!

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 22. října 2017 16:31
Reakce na AprilTwelve:

Ohledně křečků neporadím, ohledně potkanů bych trochu posloužit mohla :-).
Proti křečkům mají potkani výhodu právě v té mnohem větší kontaktnosti, nevýhodu jednoznačně ve zdraví, na sešlost věkem odejde jen málokterý, většinou se jim stane osudnou rakovina.

Oproti křečkům jsou také hodně společenští, pokud byste chtěla jen jednoho, tak spíš samce, někteří chovatelé vám ani samici, která by měla být v kleci sama, neprodají. Samci snášejí samotu o trochu líp, obecně se dá říct, že jsou hlavně postupem věku méně akční, mají ale výrazná varlata, což někomu může pohledově vadit, a většinou značkují. Samice jsou drobnější, obvykle živější a podnikavější. Co je na potkanech skvělé, je právě jejich společenskost, narozdíl od (většiny) křečků vás budou sami vyhledávat a naučí se přijít na "zavolání", někteří jedinci jsou schopni vám usnout na klíně nebo v rukávu. Když jim dáte nějakou možnost operovat i mimo klec, tak zjistíte, že jsou skvělí komici, myslí jim to rychle a jsou neskutečně vynalézaví. Z mého pohledu jsou potkani úžasná zvířata, chce to ale předem počítat s návštěvami veteriny a i tak se smířit s tím, že odejdou dřív, než by "museli".

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 22. října 2017 17:26
Reakce na Zina:

Děkuji moc. Pokud budou, tak určitě dva, jen o jednom jsme ani neuvažovali. Ta veterina mě tedy netěší.  Křečka jsme pouštěli každý den, pokud tedy vstal nějak rozumně a ne až v 11 večer. Takže s pobytem mimo klec se počítá. Právě ta interakce, o které píšete, mě jna nich láká. No uvidime, docela ráda bych je viděla někde naživo. Budu muset najít nějakou chovnou stanici a vydat se na obhlídku. Ještě jednou děkuji za zkušenosti.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. října 2017 17:56
Reakce na Zina:

Do puntíku souhlasím. Potkani jsou boží. 

Kryšpín se mazlil, honil se s námi, hral si,rošťačil, chodil na procházky, přiběhl na pisknuti,po noze vyběhl az na rameno a pusinkoval.

Úžasný zvířátka to jsou

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 22. října 2017 20:07
Reakce na Zina:

Hmm, ako tak citam o tych potkanoch, tak mi z toho vychadza, ze Zuna je potkan 

KoraKora
Avatar
22. října 2017 21:11
Reakce na AprilTwelve:

V Praze neporadím. Nas krecik taky opustil takhle rychle. Obreceli jsme ho a vydrželi to bez křečka přesně 24 hodin. Jeli jsme pro něj k chovatelům kousek od Domažlic. Potkani mě lákají hodně, bohužel se psy dohromady se bojím. Jsou ale na seznamu spolu s kočkou a králíkem.

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 22. října 2017 21:22
Reakce na KoraKora:

Pamatuju si, že jste to tu psala. Me se ten vas černý chlupac hrozně líbil. Než jsem ho viděla na fotce od vás ještě na MP, tak jsem nevěděla, že můžou být i černí. Já právě pořád váhám mezi černým syrskym a s těmi potkanky. Chlapi doma se ale víc přiklánějí k těm potkankum.  Tak asi budou potkanci, ale ještě není definitivně rozhodnuto.

A jakého krecka jste vybrali tentokrat? Taky máte takovou zkusenost, ze kazdy má úplně jinou povahu a doma se chová jinak? Jinam a jinak se snaží vylézt, něco jiného kouše. Ten náš první mi vykousal díru do nejoblíbenější sukně, přesně uprostřed předního dílu. Nechala jsem totiž na zemi koš s prádlem na žehlení, tak chtěl bydlet. A ten druhý mimo klec nikdy nic nerozkousal. Cumacci to byli ale oba dva 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 22. října 2017 21:25
Reakce na AprilTwelve:

já hlasuju pro potkany a jen dodám že křeček je noční tvor, potkan spát ve dne místo hraní nebude. ale fakt nejde nechávat ho samotnýho

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 22. října 2017 21:43
Reakce na Zina:

Jeste me napadlo... zvladnou zustat sami doma třeba přes víkend nebo je treba brat je sebou? Na víkendy jezdíme totiž pryč dost často. V tomhle ohledu byl křeček úplně v pohodě.