Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Allania
Avatar
172 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:10
Reakce na nolita:

No obávám se, že ne. Měla jsem králíčka už dřív a mělo to stejný průběh. Ona na to nevypadá, ale je jí už přes osm let. Náš veterinář je výborný, tak uvidím, co navrhne. Tehdy jí nožičku amputoval, kdežto jiný by jí rovnou uspal vzhledem k tomu, že nebyla nejmladší. Chudinka se nemá čím podrbat a ani si nevleze do záchůdku vyčůrat se, protože se nemá jak nadzvednout. Ach jo, je mi jí líto, tak jí zasypáváme pamlsky a jejími oblíbenými kedlubnovými listy. Přitom se pořád klidně cpe a vypadá spokojeně. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:13
Reakce na Allania:

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:14

po Godzillce se nám stejskalo!

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:24
Reakce na Allania:

Bobek maly....

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:26
Reakce na Potrefenáhusa:

Ten golias  a rufik 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:44
Reakce na Janulik03:

Teda, mít koťátko je taková čest a tady vidím nějaký nadávání   Teda teda..

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:56
Reakce na Allania:

Ach zlatíčko malinke. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 20:16
Reakce na Allania:

Offline GChK
Avatar
287 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 20:46

Jste naprosto skvělí! Po krátké debatě jsme se rozhodli přímo pro BARF. Bydlíme téměř vedle Peska, takže prozatím budeme mini mrazák řešit kupováním malých zásob, a časem pořídíme větší.

Štěně je 100% pouliční mix, velikost se předpokládá do 15i kilo - povaha "hravá". Musím ještě dodat, že nejde už o úplné miminko - slečně už je 12 týdnů.

Osobní rozvoj mě vyloženě pobavil - je to vlastně i jeden z důvodů proč pořizujeme psa - už jsme s přítelem ve fázi, kdy se chceme dál posunout, a taky se začít starat (a převzít s tím i zodpovědnost), za další živou bytost.

Jinak k debatě ohledně kočičího záchůdku doma - dlouho jsme řešili zda pes nebo kočka. Nakonec vyhrál pes, právě z důvodu nelibosti vlastnictví kočičího záchodku doma. 

S králíčkem držím palcem!

Rufík i s Godzillou jsou naprosto skvělí - což ostatně vždy (dlouhodobý instagramový stalker) :)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 23:03

Buu, sleduju jeden hlodavci utulek a dneska jim umrelo kralici miminko ktere se snazili zachranit. Achjoo :(

Online Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 07:47

Ale ste sa na mňa vrhli.  

Nebudem im chodiť za zadkom, nebudem im dávať záchod, priklánam s k Jiná Realita  a radšej zamedzím prístup. No teda nie uplne, ale len teda ked sme doma, možu prísť "na návštevu" a potom hybááj. 

Akurát sa musíme naučiť odolat tým očiskám vyplešteným za sklom. Držím si palce. 

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 08:01
Reakce na Janulik03:

To jsem zvědavá, jak těm očím odoláš, až bude -20 a fujavice.... Takový tvrďák přece nejsi! 

Za mě... když se záchodek  čistí, tak  s tím  vůbec není problém,  není  cítit, může být někde, kde není  až tak vidět- zvlášť v domě se místa najdou. U nás je pod schodištěm.

Ale jasně, je to tvoje rozhodnutí, tvoje kočky 

Offline Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 08:14
Reakce na Janulik03:

My jsme to tak praktikovali se všema kočkama co jsme měli a pohoda. Ze začátku se nám také někde vydělaly, prostě když byly mladé. Jedna hlavně neuměla mňoukat, takže to bylo komplikovanější, člověk jí musel poočku sledovat a nezavřít se na čtyři hodiny do jednoho pokoje. A jedna ta byla pěkně vyčůraná, ta o víkendu už od 7 ráno škrábala v okně na sklo, postavila se na zadní a škrábala a škrábala, dokud jsme jí nevpustili:-D. Doma jsme je nechávali samotné jen vyjímečně a na chvíli, případně tu jednou mňoukací když spala, tak jsem jí nechtěla večer budit a ona mě v noci probudila, že chce ven. Myslim, že naučit se na to dá. Záchůdek bych v domě se zahradou taky nedala.

Offline Sweet Potato
Avatar
34876 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 08:51
Reakce na Karja:

Mně zas přijdou mnohem nepříjemnější ty nečekané nálezy v záhonech, než pravidelné a řízené čištěni záchoda (u nás ve sklepě.) i když ty nálezy jsou i tak, to přiznávám.

Online Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 09:10
Reakce na Berta:

Sweet Potato a nedáte a nedáte pokoj.  

Prekvapenie v záhonoch si myslím, bude vždy. 

Karja som rada, že si ma podporila. Verím, že to vychytáme, tak doteraz. Su to ešte malí sopliaci nevychovaní. 

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 09:18
Reakce na Janulik03:

ale dáme,  ale dáme...časem... 

Offline Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 09:19
Reakce na Sweet Potato:

To záleží, jak to komu vyhovuje, mě to pořízení záchodka domů nikdy vlastně ani nenapadlo. Naše kočky chodí nejčastěji pod tůje, tam se nehrabe a jedno místo je takové oblíbenější, takže to se vynáší prakticky jak z domácí záchodka. A zbytek záhonů je jen květinových, takže tam nijak moc nehrabeme a sousedi mají taky kočky, bychom si nijak nepomohli:-).

Online Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 09:25
Reakce na Karja:

Asi bývaš u nás. Presne , dokonca aj tie tuje. 

Jo včera ma kočky nečakali pri dverách, ale každa obsadila jedno ležadlo pri bazene. A ani sa nehli, ked som prišla. hmmmmmmmmm

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 09:27
Reakce na Potrefenáhusa:

Už si prešla na nové Orijen? 

Ja už som kúpila nové, nemali regional red tak som vzala original no a Amy ma z nich hnačku. Ale myslím ze to bude tým kuracim mäsom a nie novou receptúrou. Ach som sa unahlila a pozabudla na to ze granule s kuracim jej nevyhovujú no a čo s tým teraz 

Offline Zina
Avatar
5858 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 09:35
Reakce na Janulik03:

Já vás s tím taky podporuju, jak jsem psala, u rodičů to fungovalo taky takhle. Kočky dovnitř chodily, když byl někdo doma a  pustil je, samy vevnitř nezůstávaly. Byl to statek v jižních Čechách, takové to jihočeské účko, i když se tam v té době už zvířata nechovala, tak pořízení záchůdku nějak nikomu nepřišlo na mysl, ani nijak nevyvstala potřeba.