Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Online Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 10. července 2017 10:01
Reakce na Karja:

podle mě je to dost náhoda, ty kočky maj povahy různý, kastrovat bych nechala určitě, už jen kvůli těm miliardám koťat, co jsou schopný zplodit.  My máme v širší rodině i s Goliášem těch koček 6 a každá je úplně jiná, ty povahy vycházej mírně ve prospěch pro kocoury, ale to je asi tím, že máme 4:2 :-)

 

Online Allysa
Avatar
514 příspěvků moje polička 10. července 2017 10:03
Reakce na Karja:

Z naší zkušenosti jsou kocouři lenivější než kočky, bez ohledu na kastrace, ale může to být jenom náhoda . Jinak pokud netrváte na kotěti, dospělé kočky z útulku už mají kastrace za sebou a povaha je též známá, určitě by se našel divočejší exemplář k umístění 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 10. července 2017 10:04

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 10. července 2017 10:20

Online Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 10. července 2017 10:20
Reakce na paktofonika:

Amy je boží, už jsem se tomu smála včera!

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 10. července 2017 10:21
Reakce na Janulik03:

To sú zlatíčka.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 10. července 2017 10:28
Reakce na paktofonika:

Rozráží vítr čumákem! To si musí vyloženě užívat.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 10. července 2017 10:30
Reakce na Potrefenáhusa:

V první chvíli jsem myslela, že drží injekční stříkačku. Prostě kocour v rauši.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 10. července 2017 10:39
Reakce na Bledule:

to jsou žárovky, původně na nich byly ještě kouličky...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 10. července 2017 10:40

některý věci by snad člověk radši ani neviděl

Online Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 10. července 2017 10:43

tady druhej do party, měli jsme totiž takový menší pozdvižení v pátek s prasklým želvím akvárkem (=nový, větší akvárko, který se nevešlo na starou komodu, přestěhování nový komody pod akvárko z ložnice a odstěhování želví komody napůl cesty asi na výhoz), Goliáš hned musel jít vyzkoušet, jak se na tom sedí.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 10. července 2017 10:47
Reakce na Potrefenáhusa:

Ale to je přece úplně normální, vždyť tam má postavené schody, šup na židli, šup na stůl, šup na okno, okno oslintat.

PS. Já vím, že ti tam visí ty žárovičky, ale ten první moment to vypadalo úplně jinak.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 10. července 2017 10:50
Reakce na Bledule:

no vona na tý židli byla donedávna kytka, která je teď na dvoře, tak mi hned nedošlo, že už tam zas vyskočí :-D

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 10. července 2017 10:53
Reakce na Potrefenáhusa:

Já jsem takovou cestičku nechávala Ferdovi schválně, aby měl co dělat, když byl doma sám. Byl na okně nalepený pořád.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 10. července 2017 10:59
Reakce na paktofonika:

boží 

Offline Karja
Avatar
35797 příspěvků moje polička 10. července 2017 11:55
Reakce na Allysa:

Netrvám na kotěti, ale zas už jednu dospělou kočku doma máme asi 8letou, tak nevím, jestli se líp sžijí s dospělým zvířetem než s kotětem.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 10. července 2017 12:03
Reakce na Karja:

Rozhodně s kotětem. Naše smečka se už několik týdnů sžívá s novou sousedkou, už dospělou, a je to velmi hlučný proces. Sousedka je kilová kočinečka, ale od rány a asi to tu celé ošéfuje.

Offline Karja
Avatar
35797 příspěvků moje polička 10. července 2017 12:25
Reakce na Sweet Potato:

:-D Smečka. Já mám strach, že kdybych žila na venkově na trvalo, tak budu mít taky brzo smečku. Od každé barvy jeden exemplář, by mě asi sousedi rozcupovali:-D.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 10. července 2017 12:38
Reakce na Karja:

Rodiče na statku měli kočky i kocoury vykastrovaný, přičemž ta první parta byla dost divoká, žila tam ještě před jejich příchodem tak nějak samosatatně, i na tu kastraci byl problém je pochytat. Byly to samý kočky, žádná změna v povaze moc neproběhla, časem se nechaly i u krmení pohladit, to byl asi pak strop. Bydlely venku a dovnitř nechodily. Pak tam měli kočky a teď i kocoury od koťátka, ty už jsou takový polodomácí, oficiálně bydlí na seníku nad stodolou, ale dovnitř normálně smí a chodí a všichni jsou fajn. Naši se trochu báli, že zvlášť kocouři po kastraci zleniví a přestanou chytat myši, ale naopak je loví mnohem víc.

Offline Karja
Avatar
35797 příspěvků moje polička 10. července 2017 13:21
Reakce na Zina:

Tak super. My myši chytat nepotřebujeme, domů nám nechodí, ale proč by čičiny neměly využít týhle kratochvíle, když mají možnost:-).

Ty kočičí povahy jsou fakt různý, můj strýc má asi taky podobnou smečku jak vaši rodiče, domů kočky teda nechodí, ale jedna z těch x koček za těch x let se prostě sama rozhodla, že se stane kočkou domácí a chodí domů, spí tam i přes noc, válí se na gauči, jakékoliv snahy o "oddomácnění" rezolutně odmítá a žádné dobrodružné aktivity jejích soukmenovců jí vůbec nezajímaj.