Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:38
Reakce na dzizisketa:

no pro nás každopádně

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:40

A všem mnohokrát děkuju za fandění, vážně pomohlo, Bonnie se večer a ráno napucla rýží s kuřecím a s tím gelem a šla si vyvalovat pupek do peřin, i noc už byla klidná. Tak dneska ještě jednou na atb a snad budeme mít pokoj, než půjdeme sundat dlahu.

Už se jí něco podobného stalo ve štěněčím věku, venku něco zbufetila, ale to jí bylo fakt zle už od pohledu, byla tehdy i na rtg. Teďka sice blila a to druhé, ale furt čuměla, co by sežrala.

Offline Allysa
Avatar
514 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:40

Dadoo a další 

Já jsem taky mrtvoky myší a další havěti považovala za dárek, než jsem si někde přečetla, že to není dárek, ale varování 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:47
Reakce na Kiore:

Chudák krtek 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:50
Reakce na Allysa:

Jako něco jako koňská hlava od mafie? 

Offline Allysa
Avatar
514 příspěvků moje polička 25. května 2017 12:02
Reakce na Ounz:

Jako něco jako koňská hlava od mafie? 

Přesně! 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. května 2017 12:40
Reakce na palahniukowa:

Nemám skúsenosti s takou reakciou, ale ošetrila by som pleť borovou vodou alebo 3%peroxidom, a pravidelne opakoval. Môžeš jej to natrieť kokosovým olejom. Mne vet. doporučil kupovať niečo na podporu imunity. Kúpila som zdravô, ale kľudne to môže byť olej inej značky. Rozhodne by som nemazala Biodermu, aj keď je to z lekárne je to chémia. 

Ešte ma napadlo, že by moho pomôcť harmančekový čaj. 

Podotýkam, že niesom vet. takže ak by sa jej to zhoršilo radšej tam zavolaj alebo rovno choď. 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 25. května 2017 12:48
Reakce na paktofonika:

no jej nastastie iba vypadala srst, nema ziadne pluzgiere, rany, nic: len hola koza. dezinfikovala som prvy den + cajovnik, teraz jej to cistim kokosovym olejom, davam Bionect krem a Biodermu Cicabio, ta mi vobec nepride agresivna a na suche rany je to zazrak. premastujem jej to, aby sa to nevysusilo a aby ju to nedrazdilo. rozmyslam este o lanovom oleji na vnutorne pouzitie. nastastie je to len esteticky problem, ale aj tak mi je jej, chudinky, luto. 

pozerala som, ze existuju aj sera na podporu rastu srsti, ale tomu davam zatial cas.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 25. května 2017 12:50
Reakce na palahniukowa:

Chudák malá, co to bylo za oboje?

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 25. května 2017 13:01
Reakce na Zina:

Menforsan. nakolko za cely zivot mala Zuna 3 klieste a nejako ich nepritahovala (to skor Black), tak som jej najprv dala tento prirodny - myslela som, ze ked je bio, maximalne nebude ucinkovat. Black ma Foresto, spokojnost maximalna. som z toho teraz taka nijaka a nastvana na seba, lebo aj Zune som brala Foresto, no skusila som jej najprv ten Menforsan (ktory som v akcii 1+1 zdarma vzala tiez), a bum. 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 25. května 2017 13:27
Reakce na Allysa:

Aha  šiš, matka dostala několik potkanů, tak to má blbý..

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. května 2017 13:45
Reakce na palahniukowa:

No tak to je ešte fajn že nemá žiadne rany. Na rast srsti ti poradím trpezlivosť. Myslím si, že to nieje nič extrémne keď bude chvíľu chodiť s lysinkou na krku. Amy mala vyholený chrbát a trvalo asi 3 mesiace kým jej dorástla. Zbytočne patlať ďalšie prípravky ak to akosi neohrozuje jej živoť. Je zvláštne, že mala reakciu na prídodný prípravok. Pozor ale ak budeš dávať ďalší obojok, môže mať znovu reakciu, a to aj na pipetu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 25. května 2017 13:51
Reakce na paktofonika:

pisou ze je to eukalyptovy olej v tom obojku, ten drazdi kuzi. uplne nechapu to presvedceni ze prirodni=neskodne. nejsilnejsi jedy jsou taky prirodni:-)

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 25. května 2017 14:18
Reakce na paktofonika:

no nastastie to ani nema po celom obvode krku, len pod bradou. teraz je vacsinu casu hola, takze aj bez obojka; Foresto jej teraz davat nebudem, a ani pipety. hladam aj siroky obojok (aspon 3cm) nech ju to nedrazdi, ale cim mensi obvod obojka (u Zuny potrebujem dlzku 26cm), tym uzsi obojok :-( z popruhov sa mi vyvlieka /mam len obycajne, nakoniec som nekupovala nic extra, lebo mi na popruhoch aj tak strasne taha/. 

uvazujem este nad tym, ci to nemohlo byt sposobene tymi jej startami po psoch, ked sa mi oprela do voditka a musela som s nou trhnut, ale to by snad mala aj mechanicke poranenie, poskrabanie a pod.; ostatne, trhala som nou, aj ked som ju odnaucala tahanie na vodzke, trhala som o106 a reakcia ziadna vtedy - no neviem. teraz mam voditko nonstop povolene, starty riesim rucne, takze aj to by malo byt ok.

viktorka_od splavu jasne, prirodne jedy, chapem; ale v porovnani s inymi obojkami, ktore (alergicke) reakcie sposobovali a ludia sa na to stazovali, mi toto riesenie prislo bezpecne. hovorila som si, ze ked nepomoze, neuskodi - mylila som sa. nastastie je to problem len kozmeticky

Offline Allysa
Avatar
514 příspěvků moje polička 25. května 2017 14:26
Reakce na Ounz:

Aha  šiš, matka dostala několik potkanů, tak to má blbý..

Chuděra  Můj kocour to teda sežere a nechá jenom kousky, z myší žaludek a z ptáků křídlo z kloubem.  A to, co sežral, potom ještě někde vybleje. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. května 2017 14:28
Reakce na palahniukowa:

to má přes krk zhruba stejně jako Rufíček :-D S obojkama je to potíž, Čenda měl bezvadnej, koženej a krátkej, ale fakt silnej.

Nemají něco na sashe.sk nebo ho nechat někde v brašnářství ušít?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. května 2017 14:29
Reakce na palahniukowa:

Ak potrebuješ obojok na mieru doporučujem Mrenica zo Sashe. Veľmi milý pán. Všetko mi poradil, obojok je kvalitný pevný. Len Amy ho ako si nechce nosiť. Aj cenovo je to v pohode si myslím. 

https://www.sashe.sk/Mrenica/moje/obojky

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 25. května 2017 14:45
Reakce na Potrefenáhusa:

paktofonika objednala som jej obojok s menom a t.c. - 3,5cm, kovova spona, farby podla vyberu; len este na neho cakam. objednavat nieco dalsie mi pride zbytocne, ked na obojok presne na mieru cakam.  problem je, ze nieco take potrebujem hned, aby som jej ten krk nedrazdila este viac. davam jej popruhy, ale to tahanie je pre mna utrpenie. este som jej skusila dat 2 uzsie obojky naraz, voditko pripinam o obe karabinky, aby som tu plochu zvacsila, ale pre moje oko esteta je to pohroma  

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. května 2017 15:02
Reakce na Allysa:

je to jasný, Goliáš trénuje jak mi vykopat hrob!!!