Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 25. května 2017 10:32
Reakce na Potrefenáhusa:

ja tehda tipovala ze proto, ze brat psa do takovych podminek kde bude tu chladici vestu potrebovat je nerozum. a souhlasim, jsme takhle v rodine o jednoho psa prisli

Online dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 25. května 2017 10:40
Reakce na Zina:

Nějaké botičky a mazání na tlapičky pro jistotu, protiklíšťovou jednotku budete mít určitě sbalenou i pro sebe.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 25. května 2017 10:45
Reakce na dzizisketa:

Bonnie má teda smůlu chudák, teda..tak ať je jí brzy líp..

Offline Kiore
Avatar
207 příspěvků moje polička 25. května 2017 10:47

Když se tu řešej ty myši - já dneska za dveřmi ložnice našla krtka (asi dárek za státnice) 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. května 2017 10:47

já právě nevim, mně se takhle povedlo psa zcela nečekaně uvařit při odpolední procházce po okraji Prahy. Jako nemyslela jsem to tak, že nandat mu vestu a pak ho vklidu vzít v poledne na výlet do pouště, spíš jako takový zpohodlnění možnýho teplýho dne. jinak si pamatuju, že Berta má pro Tiffany chladící podložku, my máme docela chladnej byt, kde je vždycky možnost se někam schovat (akorát jak Rufík, tak kočka se nejradši pečou pod oknem, kde to smaží nejvíc), ale jinak mi to nepřišlo blbý, Čenda si chodil lehat břichem na chodbu (terazzo), jednou se nám zabouchly dveře a já skončila venku bosa bez bot a bez klíčů se psem bez vodítka a obojku :-D

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. května 2017 10:48
Reakce na Kiore:

krtka mi párkrát donesl pes a ty ručičky jsou strašně dojemný (ale je fakt, že když pak člověk někdy vidí tu zahradu, tak ho ty nostalgie docela přejdou)

Offline Kiore
Avatar
207 příspěvků moje polička 25. května 2017 10:54
Reakce na Potrefenáhusa:

to je fakt, kdy jindy má člověk příležitost prohlídnout si krtka  a u nás jsou docela vítaný, u nás je strašně kamenitá půda, že se skoro nedá kopat, takže když na trávníku najdem hromádku krásný kyprý čistý hlíny, tak je to pro nás skoro svátek 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. května 2017 10:58

Díky všem za pochvalu kocourových schopností. Dcera se cítí velice poctěna jeho štědrou láskou. 

Nejdřív jí nosil i ptáky. Pak mu to zatrhli a na obojek dostal malinkatou rolničku. Bedlivě sledovali, jestli ho rolnička netýrá. Byla mu šumafuk, ale přestal ptáky nosit. Takže už jen myši. Živou přinesl, samozřejmě, taky, to pak měli noční bojovku. Od té doby se v ložnici zavírají a nenechají se oblomit jeho dotčeným nářkem.

Dcera celé myši vyhodit zvládne, ale tu bezhlavou (šiši, já tam vidím žebírka!!!) nezvládla. Zavřela pokoj a čekalo se do večera. 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 25. května 2017 10:59
Reakce na Potrefenáhusa:

Misku jsme měli takovou neoprénovou, ale je někde zahrabaná v sutinách domu :-). Ta skládací by teda byla asi taky fajn. Cida snad moc neuvaříme, loni byl na začátku července v těch vyšších polohách ještě sníh a dole jsou zas ochlazovny v podobě alpských jezer. Jinak proti chladící vestě nic nemám, v létě v paneláku by se nám byla hodila.

Co si pamatuju, že někdo řešil plovací vestu na naučení štěněte plavání, navíc to byl tuším nějaký retrívr. Nemluvím o vestě na loď na sjezd řeky, tam bych o ní asi uvažovala taky, ale vyložene na osvojení si pohybu v klidné vodě. To mi teda přišlo trochu zbytečný, když vím, jak už ty 3měsíční štěňata plavou, ale tak když to majiteli přidá na jistotě, tak proč ne...

dzizisketa  Dobrý tip, botu seženu, mastičku mažete co, prosím?

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. května 2017 10:59
Reakce na Dadoo:

no a voni je pak dávaj třeba i do bot, do těch kabelek nebo na stůl vedle talíře...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:04
Reakce na Zina:

no já bych pro flata asi teda plovací vestu na vodu taky neřešila, s R. mi přišla boží i na manipulaci (ucho na zádech jak nákupní taška), navrch on neni žádnej zázračnej plavec, plavat umí, ale zas na tý vodě tam jsou různý krámy, může dostat pádlem, pomlít se o šutry, a v neposlední řadě měla ta vesta neoprenovej spodek, takže mu nebyla zima (neměli jsme teda počasí vyloženě značka ideál :-D)

tu misku máme nějakou takovouhle a vejde se mi i do tý crossbody kabelky (haha, ale jako fakt :-D)

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:07
Reakce na Dadoo:

Mamince nosili kocouři myši přímo na práh, někdy tam takhle našla i 3-4 kousky za den. Nebyl na ně hezkej pohled a bylo mi jich docela líto, na začátku jsem volal na likvidaci chlapy, ale když jsem tam pak byla dýl, tak jsem se nějak pochlapila a likvidovala ty mrtvolky sama. 

Jako jasný, vím, že je myš škůdce, pro chalupu bylo určitě dobrý, že to tam kocouři regulovali, ale toho zvířátka mi prostě líto bylo. 

Kocour teda krásnej!!!

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:14
Reakce na Zina:

Ja mám cestovnú misku becobowl(nerobím reklamu), ale keď ja som s ich produktami spokojná. Majú tri veľkosti. Dokúpila som k nej karabinu a vešám si ju na batoh

Online dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:17
Reakce na Zina:

My máme jen obyčejnou vazelínu, ale může být cokoli, třeba indulona, dělají se i speciální mastičky jen pro psy.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:20
Reakce na dzizisketa:

a naučila se Bonnie v těch botičkách rychle chodit?

Online dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:26
Reakce na Potrefenáhusa:

My jsme ji v terénu naštěstí ještě nevyužili, Boňule je tvrďák, ale vždy je máme s sebou. Nosila je akorát chvilku po první operaci po úrazu, to neměla packu ovázanou celou a prsty měla volně, to zvládala v pohodě (teď na obvazu mosí gumové úklidové rukavice ). Ony ty naše botičky jsou jen taková nouzovka, dav látkové obdélníky kdyby se poranila třeba, ale dělají se fakt i skutečné botičky, neoprénové s podrážkou, ale to my v těch našich terénech nevyužijeme.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:30
Reakce na dzizisketa:

chudinka Bonnie, nech je cim skor fit 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:31
Reakce na dzizisketa:

já jsem to právě hodně viděla u těch americkejch psů, co fakt běhaj po suťových polích a pouští. A vim, že se dělaj nějaký děsně vymakaný pomalu s goretexem v hodnotě lidských bot.

Online dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:33
Reakce na Potrefenáhusa:

Taky jsem viděla Do střední Evropy zbytečný, myslím.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:34

Zunka mala reakciu na antiparaziticky obojok, vypadala jej srst na krku, na tam teraz vypelichane miesto :-( v lekarni som jej na doporucenie kupila krem /natieram aj Biodermou/, ale chcem sa spytat, ci niekto nema nejaky tip, co by na to pomohlo.