Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 24. května 2017 11:14
Reakce na palahniukowa:

Ja nevim, jsem ve strakaci skupine, a o zubech a problemech se srsti jsem jeste neslysela. Ani s tou epilepsii neni takovy problem, neni to o moc castejsi nez u jinych plemen (zas, kdyz uz je, malokdy ji zvladnou dostat pod kontrolu a prichazi na radu konecne reseni). Obcas je problem s kyclema, ale u ktereho plemene ne. Jako nejvetsi problem vidim, ze je tezke, ba nemozne, naucit je zvladat samotu. Kdyz to zvladnou ve veku kolem dvou let, tak si gratulujou. A jsou hyperaktivni, coz by tobe po Zune asi neprislo, ale ja jsem fakt hrozne rada, ze kdyz ho chtela svagrova, tak stenda nebyla. Nakonec ma dalmatina a i u ni mi srdce krvaci, kdyz vidim, jak na ni pecou :(

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33445 příspěvků moje polička 24. května 2017 11:20
Reakce na Solathis:

já jsem to slyšela od naší psí trenérky taky, strakáči teda patřej mezi docela častý klienty, tou separační úzkostí jsou prej dost vyhlášený, stejně jako epilepsií, to blízký příbuzenský křížení je asi fakt zlo.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 24. května 2017 11:43
Reakce na Potrefenáhusa:

ti su perfektni :-D Ruficek v pohybe je este viac rozkosny ako na kline alebo na gauci  ten roztancovany chvostik je proste paradny! a na Zuninu obranu: je ovela stihlejsia :-D 

-

este co sa mi tak vybavuje z vikendu: u psa, ktory startuje a je nervoznejsi /u agresorov detto/, by nedovolila to zahrabavanie po moceni - tym si vlastne potvrdzuje to, ze je macher  - co vobec nemyslim na Ruficka, ten je absolutne v pohode a nema problem :-) ale u Zuny to stopujem. momentalne hladam vhodne slova na povel vymocit sa a otrepat sa :-D 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 24. května 2017 11:49
Reakce na Solathis:

tak to mam potom skutocne doma strakaca :-/ teraz je to ok, ked odchadzam z domu, su obaja v pohode. katastrofa je, ked z domu odchadza Black - napr. ho otec berie na prechadzku, vylet. to je zavyjanie, plac, pistanie, zmetene pobehovanie... urobila som tu chybu, ze som ju neucila samostatnosti od Blacka. oni mozu byt v uplne rozdielnych castiach domu, ale ked Black odide von bez nej - to je neskutocne. velmi sa bojim, co bude, ked sa Black nahodou pominie. to budem seriozne uvazovat u macke alebo kocurovi pre Zunu. 

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 24. května 2017 11:53
Reakce na Potrefenáhusa:

Mně se strakáči líbí, plus že je to český plemeno, ale až na jednoho byli všichni, se kterýma jsem měla tu čest, docela kousaví. Máme jednoho i ve vedlejší ulici a přijde mi, že i když se mu pán docela hodně věnuje, tak spolu docela zápasí. Plus teda když jdeme okolo, tak musíme přejít na druhý chodník, protože zuřivě prostrkuje hlavu plotem a snaží se zahryznout do psů.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 24. května 2017 11:57
Reakce na Zina:

  Zuna na voditku zatial iba steka a hra machra, ked na tuto jej hru zacne oproti iduci pes reagovat, tak cuva a uteka (alebo sa rozbrese viac). preto som rada, ze to riesim uz teraz, aby sa mi to nevymklo spod kontroly a nedoslo k tomu hryzeniu a bitkam. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33445 příspěvků moje polička 24. května 2017 12:09
Reakce na palahniukowa:

jinak ta hra teda dopadla tak, že Rufíček dostal trochu na budku :-D

 Od toho černýho pejska, kterej je tam vidět na konci. To je totiž hodně dobrej kamarád tý feny (my je oba známe) a Rufík se tam pak šel k nim ještě podívat, jestli by s tou fenou ještě něco nebylo a byl teda dost hrubě vykázán :-D

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 24. května 2017 12:10
Reakce na palahniukowa:

Já myslím, že Zuna je neopakovatelný originál, takže není třeba se bát, že si osvojí hned všechny nešvary. A řešíš to hned, tak jsem přesvědčená, že se to podaří.

Jinak dnes jsme vás potkala s Blackem, ale fakt, ten pejsek mu byl tak podobný, že jsme koukala, kde má Zunu :-). 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33445 příspěvků moje polička 24. května 2017 12:12
Reakce na Zina:

mně se strakáči strašně líběj, já jsem dokonce měla před cca 15 lety zamluvený štěně ... jenže mi pak nečekaně vyšel pobyt v zahraničí a asi 14 dní po příjezdu našla máma Čendu :-D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33445 příspěvků moje polička 24. května 2017 12:13
Reakce na Zina:

hele a nenosíte na venčení třeba červený tenisky? (Ptám se jenom pro jistotu, zas ten flat se nevidí až tak úplně často :-D) A to máme teda u práce hned dva, ale jmenujou se jinak :-D

Offline moora
Avatar
7471 příspěvků moje polička 24. května 2017 12:24
Reakce na Potrefenáhusa:

Ruficek si hraje! To bych do nej nerekla, salamisty jednoho :-)

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 24. května 2017 12:25
Reakce na Potrefenáhusa:

Mně zas choďáci, to je můj tajnej tip na menšího psa, ale zviklala jste mě tím kožichem a vedrem :-).

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 24. května 2017 12:32
Reakce na Potrefenáhusa:

Nenosím, a teda moje venčící modely jsou většinou celkově takový povahy, že potkat mě v nich někdo odsud, tak se nejspíš propadnu do západního Německa. Jinak se pohybujeme většinou po Praze 4 a vy jste myslím trochu jinde.

Jinak skoro Rufíka už jsem taky 2x potkala,  ale nakonec jste to nebyli vy, a Bonnie i Netopýrku, já ty místní psy vidím nějak poslední dobou všude, a to i ty ze Slovenska :-).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33445 příspěvků moje polička 24. května 2017 12:56
Reakce na moora:

tak kvůli feně občas i popoběhne :-D

a bejvaj to teda takový hry na pokraji počestnosti :-D Takový ty klasický hry na zakusování a tak moc nehraje :-D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33445 příspěvků moje polička 24. května 2017 12:57
Reakce na Zina:

choďáci taky, no, ale možná oproti flatovi už ten kožich není zas takovej rozdíl, Čenda byl taky dost vybavenej a za mi nepřišlo, že by v tom bytě nějak zvlášť trpěl. Na klíně byl ale teda uvařenej podstatně dřív než Rufík, ten se nějak vaří rád.

Offline dzizisketa
Avatar
7373 příspěvků moje polička 24. května 2017 12:58
Reakce na Zina:

Nenosím, a teda moje venčící modely jsou většinou celkově takový povahy, že potkat mě v nich někdo odsud, tak se nejspíš propadnu do západního Německa. Jinak se pohybujeme většinou po Praze 4 a vy jste myslím trochu jinde.

Jinak skoro Rufíka už jsem taky 2x potkala,  ale nakonec jste to nebyli vy, a Bonnie i Netopýrku, já ty místní psy vidím nějak poslední dobou všude, a to i ty ze Slovenska :-).

Bonnie je na světě asi milion, on z toho křížení velkých plemen často vyleze nohatý černá krátkosrstý pes, jsem zjistlia

"Náš" čokoládový flat Flash Bonnie úplně zbožňuje, ona ho má taky moc ráda, ale trochu jeho citů zneužívá. On jí vždycky přinese všechny míčky, ale doslova jí je věnuje a pak je šťastný, když ho ona vezme do tlamy a různě spolu poskakují po louce

Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 24. května 2017 18:32

Potřebuji zasvěcenou radu:

Dcery anglický kocour se do ní děsně zamiloval a pořád jí nosí myši. Dnes dokonce dvě. Ovšem tu druhou bez hlavy. Z čehož dcera dost šílí..

Co s tím dělat..? Jde to nějak odnaučit.??

A to přitom vypadá tak nevinně! (Fotek těch myší vás ušetřím) 

Offline Ounz
Avatar
19776 příspěvků moje polička 24. května 2017 18:44
Reakce na Dadoo:

Nedá, je to normální kočičí chování. Vizte bod šest..prostě tu myšku uklidit 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33445 příspěvků moje polička 24. května 2017 18:59
Reakce na Dadoo:

To je darek!!!

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 24. května 2017 19:18
Reakce na Dadoo:

Myslím, že se s tím nedá dělat vůbec nic. Má se za to chválit. Kocour je moc krásnej, ten se musí chválit jedna radost!