Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33679 příspěvků moje polička 23. května 2017 14:27
Reakce na palahniukowa:

já ji taky pořád nedokážu velikostně zařadit, ona působí docela dost velká na fotkách, ale nesedí to s tím, co o ní píšete. Tenhle staford mi přijde docela velkej, my u nás máme takový docela malý s kratšíma nohama asi.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33679 příspěvků moje polička 23. května 2017 14:30

ale i v utulku se dá najít pes co chlup, to skvost, abych nekecala

Online dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 23. května 2017 14:34
Reakce na Potrefenáhusa:

Já si taky na útulkovou nabídku nemůžu stěžovat.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 23. května 2017 15:18

Ten náš kocour si fakt koleduje...ráno chodím kuchyní sem a tam a uspávám mimino. Na podlaze, tak metr a půl od misky s granulemi, vidím "granuli". Se slovy - ty kočky roznesou bordel všude - kopnu do "granule" směrem k misce. Ta malá hnědá věc se ale nikam neodkutálí, zato se řádně rozmázne po podlaze i bačkoře. Inu, nebyla to granule... Skáču po jedné noze, ječím Kocoure, já tě zaškrtím, jmenovaný na mě bezostyšně zírá, a mimino řve jak tur.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. května 2017 15:23
Reakce na paktofonika:

Jedna cvičiteľka má border kóliu ale fenku a s fenkamivychádzame super. Psi čo chodia s nami na hodiny, aj keď sú pokročilé, sa mi nezdajú dostatočne zvládnuté, resp. problém je, že väčšinou tie bezproblémové sú sučky a väčší psi machrujú aj na cvičáku (s rikim to riskovať nechcem, predsa len je iné, keď sa pobijú 2 veľké alebo veľký s malým).

Čelom vzad som inak nepochopila ja, pes by to možno aj spravil , vľavo vbok síce pochopil čo chcem, ale máme problém s tým, ostť aspoň pár sekúnd sedieť....

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33679 příspěvků moje polička 23. května 2017 15:36

Jinak na tý mojí poslední fotce, co vypadá jako super odložení na dálku, tak to si tam Rufíček takhle sám sednul, aby za mnou nemusel do vysoký trávy, když jsem si šla na okraj pole vyfotit romantickej západ slunce (na fotce teda nakonec nic moc, ale byl nádhernej večer) s osamělým stromem na obzoru...

po Čendovi už by v tuto chvíli nebylo ani vidu a bylo by slyšet vzdalující se štěkot kilometr daleko...

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 23. května 2017 15:48
Reakce na paktofonika:

Flat (pes) má cca 32-35 kilo, i když je subtilnější než zlatý retrívr nebo labrador, tak je to už vcelku velký pes. Ohledně dalšího psa bych podepsala, co napsala palahniukowa, a poznámka, co vznesla Potrefenáhusa, taky stojí za zvážení.

palahniukowa Bart 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. května 2017 15:54
Reakce na palahniukowa:

Ďakujem za tvoj pohľad na vec. Ja som práve vďačná za všetky názory, či už pozitívne alebo negatívne. Doma sme to párkrát zvážili a naozaj sme rozhodnutí ísť do toho. Ja samozrejme nevravím o najbližších dňoch a mesiacoch. Ako už som spomínala dávnejšie, chce to ešte čas, aby Amy dospela, trochu! sa ukľudnila, a až bude poslúchať na slovo začne to byť téma č.1. Ja som to samozrejme nemyslela vážne, že ideme hneď teraz vybrať psa aby sme mali doma druhého. Ja len, že sa nám včera ten Amy kamarát tak páčil a tak si rozumeli, že som chvíľu nad tým aj porozmýšľala. Potrefenáhusa ma ale prebrala zo sna, veď keď som si vyberala plemeno a vyberala som medzi frbulom a bostonom, bol to práve boston ktorého som si vybrala. Lebo sa mi páči vzhľadovo, povahovo a samozrejme aj po zdrav. stránke má navrch. Pretrváva ale vo mne zlý pocit, chcieť si kúpiť ďalšieho psa, keď všade vidím : Don't buy, adopt! A potom začnem prezerať stránky útulkov, vezme ma to a začnem uvažovať že možno by sa niektorý k nám hodil. Ale presne je to lotéria a nikdy nemôžem vedieť aký bude, kdežto u konkrétneho plemena aspoň môžem určité chovanie očakávať. Samozrejme beriem v úvahu, že to nemusí byť Amy2, tak ale som ochotná to skúsiť. 

Takže z toho vyplýva, áno chcem ďalšieho psa a bude to Boston. Ďakujem za účasť 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. května 2017 15:59
Reakce na Zina:

Tak to fakt obdiv. Neviem ako veľmi Cid a Terk ťahajú na vodítku ale ak by ma potiahol čo i len jeden letela by som vzduchom ako prachovka 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. května 2017 16:03
Reakce na DrowRanger:

No ani ja som to sprvu nepochopila, musela som sa pozerať na ostatných. Potom nemôžem chcieť od Amy aby niečo robila, keď sama neviem čo sa robí. Som sa cítila ako v škole :D A keď ma cvičiteľ vyvolal aby som predstúpila pred všetkých ja som skríkla : JA?!!???!!! Som sa cítila ako pred tabuľou pri odpovedi. Mu vravím, že sme tu prvýkrát, všetci oči na nás, Amy ma mala kdesi....No sranda to bola :D 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33679 příspěvků moje polička 23. května 2017 16:03
Reakce na paktofonika:

já jsem pro vořechy (nekupovat, adoptovat), ale čistokrevnýho psa bych si koupila s pp, je to asi na hlavu trochu :-D  (Ale i tak může člověk v obou případech vyžrat nějakou pořádnou smůlu)

ale jako je mi těch zuboženejch buldočků fakt úplně šíleně líto, to je fakt pes, kterej patří do rodiny a na gauč (kterej ne teda)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. května 2017 16:10
Reakce na Potrefenáhusa:

No Amy je s PP, o inej kúpe som ani nikdy nerozmýšľala. Bazoš má u mňa tak zlú reklamu, že už by som tam nepredávala ani ponožky. Ako tiež by sa tomu mohli postaviť a zakázať inzeráty so zúboženými psami. Tuším Inzercia.sk prestala takéto inzeráty publikovať. Ono by to asi nič nezmenilo, tak ale každá maličkosť pomôže v boji proti množiteľom. Mne je ľúto všetkých útulkáčov, zábery z množíren ani nemôžem pozerať(v noci potom nespím). Je to hrôza no. 

Online dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 23. května 2017 16:13
Reakce na paktofonika:

Já jako majitelka útulkového překvapení jsem rozhodně pro psy s PP. Prostě někomu se líbí určitá rasa, to si nepomůžete, však na tom není nci špatného, naopak, ale prosím zásadně s papírama.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. května 2017 16:17
Reakce na dzizisketa:

Jasné len s PP, žiadne že: šteniatka po rodičoch s PP, síce rodičia žijú v chlieve, vo výkaloch, ledva žijú a šteniatka majú genetické choroby rôzneho druhu a budú žiť 3-5 rokov, niektoré sa dokonca narodia ako hermafroditi, niektoré sú slepé alebo hluché, ale to všetko Vám zatajíme a zinkasujeme 400 za ks.  

Teraz mi svitlo, že ten frbul by ozaj nemalo zmysel riešiť. Ale čo s tými chúďatkami 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 23. května 2017 16:18
Reakce na paktofonika:

Cid tahá, ale má haltinu, teda i kvůli mýmu ne úplně zdravýmu rameni. Terk netahá. A když jsme přesídlili do Prahy, kde je velkej pohyb lidí a hlavně psů, tak jsme ty větší procházky, kdy s nima chodím bez muže, je venčila po jednom. Teď už  to, když je pes v protisměru ukázněnej nebo prostě rozumnej, zvládáme dobře i jen ve třech, prostě k noze (když nedomluvíme nějakou herní vsuvku) a fixuju na sebe, ale když k nám přiletí něco neukázněnýho, tak je to pořád trochu složitější.
Na to je možná taky dobrý se připravit, že dočasně může být třeba s nimi chodit zvlášť, což je teda docela časově náročný. Jinak ale taky neodrazuju, jen to beru tak, že ty pozitiva většinou člověk vymyslí sám, tak je dobrý zmínit i ten zbytek :-).

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 23. května 2017 16:38
Reakce na Zina:

Bart naozaj vyzeral, ze je 2D - skoro ako tie uzucke chrty, ako keby mu chybal treti rozmer; hned som si spojila, preco ta pobavila ta moja poznamka o majestatnosti - fakt je to sice velky pes, ale velmi utly :-) bol prekrasny a povahovo to iste, co Zuna, takze v tom som nebola az tak mimo :-)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 23. května 2017 16:54
Reakce na Potrefenáhusa:

Potkala jsi uz nekdy Strakace? Podle vseho by mu mela zuna velikostne a vahove odpovidat.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33679 příspěvků moje polička 23. května 2017 16:56
Reakce na Solathis:

jo, jasně, strakáče znám, dokonce jsem ho dost dlouho chtěla (prej teda taky neni moc o co stát)

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 23. května 2017 17:00
Reakce na Solathis:

bingo!!! strakac - presne. hladam este fotky, kde by bolo presnejsie vidiet tu zuninu velkost, ale strakac sedi. tiez som pocula, ze je to s nimi katastrofalne a ako sa (ako relativne nove plemeno) krizia - bez zubov, bez strsti, o povahe ani nehovorim..., nadsenie rychlo zmizlo.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. května 2017 20:02
Reakce na paktofonika:

Ja by som akurát teraz chcela skúšať trénovať vľavo bok, k nohe a otočku čelom vzad (riki má pred večerou, hladný ako vlk, chcem trénovať s mäsom, čo má mať na večeru), ale...ja som okrem k nohe zabudla od včera ako sa tie dve robia a na internete to pod heslom vľavo bok neviem nájsť