Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 22. května 2017 22:24
Reakce na Jiná Realita:

lovecky instinkt psy maju vrodeny, lovecke vasne sa prebudia, ked nieco /napr. srnu a pod./ prvykrat sami ulovia :-) 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 22. května 2017 22:25
Reakce na palahniukowa:

tak to je dost dobry, drzim palce

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. května 2017 22:26

My sme dnes opäť absolvovali cvičisko, riki celkom rýchlo pochopil vpravo vbok, čelom vzad robí problém skôr mne než jemu...Bohužiaľ mi dnes štartoval po inom psovi, stalo sa to len 2x ale nemala som z toho dobrý pocit (doteraz to nerobil), navyše bol nejaký rozrušený z ostatných psov a nedal sa namotivovať ani na odmeny (zato ukradol inému psovi loptičku, čo ležala na zemi  ). Skúsim ešte 1-2 hodiny na cvičisku a potom si asi zajednám aj nejaké súkromné hodiny, aby sme odbúrali zlozvyky, ktoré mám ja...

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 22. května 2017 22:28

dakujem 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 22. května 2017 22:44
Reakce na DrowRanger:

Riki je teraz pubertiak, nie? tak hra machra a skusa vsetko mozne :-)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. května 2017 07:15

Odpadlíci 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. května 2017 07:20
Reakce na palahniukowa:

Si super. Držím tebe a Zunka palce, aby ste co najskor tento problém zvládli. Vidím, že seminár ti padol akurát vhod. Jednoducho máš šťastie na správnych ľudí okolo seba  A Zunka mala obrovské šťastie že stretla teba. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. května 2017 08:48
Reakce na palahniukowa:

Práveže už má rok, tá puberta by už mala končiť. Len teda, myslím že je neistý čo sa týka väčších psov (feniek nie, na tie nikdy nevrčí), tak kým je na vodítku, machruje (navoľno by si to nedovolil, to by sa šiel schovať...). Akurát nepoznám nikoho, kto by mal dobre socializovaného veľkého psa, s ktorým by som mohla začať nacvičovať, resp. odbúravať tú neistotu.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 23. května 2017 09:58

To máte samozřejmě pravdu stran náhubku, jsem to až moc zobecnila a náhubek mi z úvah nějak vypadl, a to je teprve začátek týdne :-).

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 23. května 2017 10:02
Reakce na paktofonika:

nj, Zunka mala stastie na sociofobicku majitelku, ktora ma momentalne obdobie, ze ked vidi cloveka (so psom) strasne stresuje a este chudaka vlastneho psa aj vyhecuje do konfliktu  ale to zvladneme. nacasovanie nemohlo byt lepsie. a zasa vzdy je lepsie podchytit tieto starty, nez riesit napadanie. 

Amy na fotke vyzera, ze ma skutocne dost, ale jej partak sa tvari, ze by zvladol este jedno kolo nahanaciek :-) 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 23. května 2017 10:05

na náhubek si chci postěžovat, nějak jsem ještě nesehnala, co potřebujem, buď mi to přijde malý, nebo velký, nebo nemaj zrovna v nabídce to, co potřebujem a já se to bojim objednat po netu naslepo.....ty kovový košíky jsou docela na úbytě, přitom mi přijdou nejpohodlnější. Čenda měl "knírač malý fena", ale R. má tu hlavu o dost větší :-D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 23. května 2017 10:11

včera jsme potkali venku jednu šiperku, teď jich vídám nějak strašně moc, Rufíčkova velikost, ale byl teda tak rychlej, že skoro nešel vyfotit :-D

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 23. května 2017 10:17
Reakce na Potrefenáhusa:

nj, krizence a nahubky  Zuna ma dlhy pysk a uzku hlavu. ked sedel kosik, nesedela ta ohlavka, nechala som ju presit - zmensit. teraz ma to kovove cudo, ktore ma uz 25 rokov a odchovalo niekolko agresorov a stale drzi + ma polstrovanie okolo papule, takze ideal :-) museli sme teda dorobit dierku na popruhu, ale inak sedi perfektne. dufam, ze to mame skutocne len na urcity cas, zopar tyzdnov, mesiacov, prero novy neriesim. zatial jej staci tento vintage v nadcasovom dizajne :-D

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 23. května 2017 12:56

Zuna s kamosom - cokoladovy flat Bart :-) tiez bolo nemozne ich normalne odfotit - ostatne psy unavene, no oni sa jasili nonstop.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. května 2017 13:16
Reakce na palahniukowa:

Ale prosím ťa. Nemôžeš to brat tak ze to je tvoja chyba, ved nevieš aká by Zuna bola keby ta nepoznala. Možno by bola ešte horšia. Hlavne ze sa jej venuješ a o to hlavne ide. Kľudne mohla skončiť niekde  bez lásky a hlavne bez pohodlia tvojej postele 

Amy nový kamoš sa mne aj priateľovi veľmi páči. Už sme aj pozerali na OZ Frbul ci tam náhodou nenájdeme niekoho pre Amy. Trochu mam ale obavy z toho, predsa len ja ešte stale nie som velmi skúsená. Bolo by to zodpovedne zachrániť psika bez mojich predchadzajucich skusenosti so psami z utulku(samozrejme ide o situáciu keď uz Amy bude posluchat)? 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. května 2017 13:18
Reakce na palahniukowa:

Podľa fotiek rozmýšľam, či je Zuna taka mala alebo flat taky veľký. Ja som myslela ze máš Zuna až skoro pri pase, ale tam mi údaj 14kg akosi nepasuje. Som si ju v myšlienkach akosi predimenzovala  

A ako sa mal Blackino na vylete

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. května 2017 13:26
Reakce na DrowRanger:

A cvicitela nemá veľkých psov? U nas maju treneri prevažne veľkých, okrem jedneho jackrussela(ten je teda superultrabozi).

A čo sme boli v nedeľu, natrafili sme na pokročilých a to všetko boli veľké psy. Amy mala rešpekt, ale našťastie za nebála ani nestekala.

No súkr. hodiny už mám zajednane. Hádam to niečomu pomôže. Teda asi hlavne mne. Lebo vľavo bok a celom vzad robilo problém aj mne 

A na cvičáku mame aj ČsV. Majitelia vraveli ze je to ich prvý pes, tak hádam sa s tým popasuju. Nádherný bol.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 23. května 2017 14:11
Reakce na paktofonika:

skusenosti predsa naberas praxou :-) len treba vzdy pocitat s tym, ze dalsi psik moze byt povahou aj prejavom a temperamentom uplny opak Amy (bez ohladu na plemeno): napr. si predstav, ze vychytas nieco povahou podobne tvrdohlave a hyperaktivne ako je Zuna. co by si robila s rozkosnou a bezproblemovou Amy a akcnou a machrujucou Zunou? dva psy su smecka, o tom ja vela prakticky neviem, lebo Black je uz postarsi pan a sam si dokaze Zunu usmernit, ale neviem si predstavit mat Zunu a k nej stena alebo psa v najlepsich rokov a pri plnej sile - do toho by som veru nesla, pretoze Zunku nemam zvladnutu a pridavat si dalsie starosti...

mam jedno stastie, ze Black je absolutne v pohode pes, slusny, pokojny a hlavne postarsi, lebo tam tej akcnosti skutocne vela nie je a poslusnost je uz skor zvykom ako nejakym mojim aktivnym pricinenim a drilom a vela veci sa u neho uz nezmeni. napr. casto sa stava, ze ten poslusnejsi psik prebera zlozvyky toho druheho vetroplacha, pokial nezvladas a neusmernis jedneho, nabali sa ti na neho druhy. ale na druhej strane mozno to bude vsetko perfektne fungovat. to su veci, ktore dopredu sice nevies, ale vela veci vies ovplyvnit vychovou a svojim pristupom. takze si odhodlana? si pripravena venovat tomu dostatok casu, trpezlivosti, financii? ratas s tym, ze to bude do vasho a Amyinho zivota velky zasah? uvedomujes si, ze ten dalsi psik moze byt iny ako Amy, a napriek tomu si na to pripravena? si pripravena na to, ze to nemusi ist dobre? napriek tomu, ze Amy zboznujes a ona je doma poslusna, dalsi pes je uplne nova situacia = odhali sa nova stranka Amy.

psiky z utulku su asi samostatna kategoria. nevies, co sa im stalo a co a kedy v nich moze spustit nejake neziaduce spravanie (ale to moze byt aj u psa, ktoreho mas od steniatka). ak je to starsi psik, tam ide vacsinou o prevychovu ako vychovu, a to moze/nemusi byt tazke. asi by som si nechala poradit od ludi z utulku, ktori ich poznaju a zacala by som pravidelnym stretavanim a vencenim s Amy, potom si ho vziat napr. na vikend a uvidis, ake budu reakcie, ako to pojde, ked ich bude doma viac ako 1 :-)

nechcem posobit negativne, skor sa to snazim vnimat prakticky a triezvo /ale som ovplyvnena mojou situaciou, samozrejme/.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 23. května 2017 14:21
Reakce na paktofonika:

jako pes z útulku je vždycky sázka do loterie, ale hodně bych zvážila, jestli bych si vzala psa už tak zmutovanýho plemene (milovníci prominou, jsem taky velkej fanoušek, buldoček je super, ale ty zdravotní problémy vycházející ze šlechtění a konstituce prostě má, i když je ze super hyper sledovanýho chovu), navrch u tady těch psů půjde skoro ve všech případech o vytažený zoufalý nebožáky odněkud z množírny, i bez těch zdravotních problému s nejspíš nulovou socializací.  Jako já fakt jsem pro dobrý skutky, ale do toho bych asi nešla.

 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 23. května 2017 14:25

a Zunka je vysoka a dlha ako staford, ale zaroven je samozrejme o polovicu utlejsia. fotka je z vikendu, z nacviku s lektorkou v terene.