Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Online RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 22. května 2017 18:57

Dneska jsme v řeznictví dostali obrovskou hovězí kost - teda Ronýsek dostal; za odměnu, že se vždycky zasekne před vchodem a nechce pokračovat, dokud tam neskočím a nekoupím mu nějakýho buřta.

A teď dotaz: k ožužlání dát syrovou nebo uvařenou?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. května 2017 19:01
Reakce na RoSa:

říká se, že radši vařenou, že syrová budí lovecké vášně, ale netuším, jak byste to vařila - leda v prádelním hrnci 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. května 2017 19:08
Reakce na RoSa:

Syrovou. Je to nejpřirozenější.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 22. května 2017 19:12
Reakce na RoSa:

Syrovou, pokud by ji moc rozstipal, tak varena kost ma tentence psa ucpavat a delat psovi klistyr je fakt protivny (chudak jich za ten den a pul dostal asi 12 (nasich Best, ne Inkoust)

Online RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 22. května 2017 19:39
Reakce na Jiná Realita:

Dadoo  Solathis 

no tak teda díky! zatím je to 1:2

Jinak uvařit bych to zvládla, ten hrnec má půl metru a je určenej na ryby (tu kovovou dírkovanou "vložku" jsem vyndala)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. května 2017 20:07
Reakce na RoSa:

Nám se jednou Dadoo po vařených (vepřových) kostech totálně ucpala. Pár dní jsme jezdily na kapašky, prolévaly ji olejem, až konečně, těsně před nutností operace, se to konečně prošťouchlo. Takže vařené už nikdy více a žádné.

Pes je pes, syrová strava je pro něj přirozená, to my psy předěláváme k obrazu lidskému. 

Určitě bych kost nevařila, podle mě je to špatně. Syrová je zdravější.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 22. května 2017 20:38
Reakce na RoSa:

rozhodně syrovou, vařená je nebezpečná

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 22. května 2017 20:41
Reakce na RoSa:

Syrovou rozhodně, a jestli ji ještě neměl, tak ho s ní nenechávejte samotného. Tyhle kosti jsou dost bezpečný,ale i tak, lepší aspoň pro začátek s dohledem.

Jinak teda na lovecký vášně způsobený krmení syrovým masem/kostmi nevěřím, ty se podle mě nespuští stravou, to by granuláři neměli žádný problémy s pronásledováním zvěře, což bohužel neplatí :-).

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 22. května 2017 20:55
Reakce na palahniukowa:

Jak to tak čtu, tak Zuna ti to nedává úplně zadarmo :-(. Ale zase je docela štěstí, že s tím začla zrovna teď, když tam na to máš další názor. O Evě jsi myslím psala už před pár měsíci tak to načasování je vlastně dobrý, bylo by horší, kdyby teď byla zlatá a začla takhle blbnout třeba za 3 týdny. 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 22. května 2017 20:58

Jo, a ještě mám jeden příspěvek (se omlouvám se za tapety, ale nestíhám reagovat průběžně). Byli jsem dnes s Terkem na kontrolním sonu a prostata se prý už dost zmenšila a ještě by to mělo pokračovat, takže mám radost :-).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46070 příspěvků moje polička 22. května 2017 21:05
Reakce na palahniukowa:

já toho o psech moc nevím, tak se omlouvám jestli se pletu do čeho nemám, ale píšeš o tom žes nevědomky Zunku stresovala při setkání s jiným psem a zároveň s tím jsi celá vykolejená z toho že chudinka musí nosit ten hroznej ošklivej náhubek... jen že mi to nějak hned napadlo že ona to přeci pozná, žejo?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46070 příspěvků moje polička 22. května 2017 21:05
Reakce na Zina:

to je skvělý

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 22. května 2017 21:20
Reakce na Zina:

hurá!!! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 22. května 2017 21:22

když vono se to snadno řekne, no...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46070 příspěvků moje polička 22. května 2017 21:29
Reakce na Potrefenáhusa:

řekne řekne... spíš jde o to aby si to člověk uvědomil, ne? první krok:-) jiný ambice teda moje vejšplechty nemají

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 22. května 2017 21:41

Potrefenáhusa Ad Terk - díky, i všem ostatním, kdo drželi palce.

Ad ten spouštěč startování - určitě je dobrý začátek, když vás na to někdo upozorní, člověk se sám nevidí, tak si to ani neuvědomí. Akorát že k tý nápravě to uvědomění si nestačí, musíte se dostat do klidu doopravdy, což je těžký, když máte zkušenost s tím, co pes může vyvést, takovej zamotanej kruh. Ale v principu máte pravdu a bez toho vlastního zklidnění se to nejde.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46070 příspěvků moje polička 22. května 2017 21:48
Reakce na Zina:

možná by se dalo pouvažovat o tom, že psovi ve skutečnosti ten náhubek nijak nevadí (pokud nedře nebo tak něco) obojek a vodítko je taky "něco navíc" co ten pes cítí, co ho nějakým způsobem omezuje, a přesto se tím nebudu cítit jako nějaký trapič že si psa "vedu", tak proč kvůli košíku, on to za pár chvil nebude vnímat

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 22. května 2017 22:01
Reakce na Zina:

mam obrovsku radost, ze to s Terkom dobre dopadlo! 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 22. května 2017 22:17

blbo som sa vyjadrila. Zuna je na kosik zvyknuta a ja tiez: ked ju pustam navolno (a veje za nou 20m snura, cez ktoru ju v pripade potreby dokazem na dialku usmernit), davam jej kosik, lebo som prehnane opatrna a sama viem, ze Zuna vie byt pekna mrcha /doteraz k ziadnemu fyzickemu stretu s clovekom ani psom nedoslo, zatial to vzdy boli starty v zmysle strasny stekot a nepricetny vyraz, ale co ak ten stekot ten druhy pes neustoji a bude bitka, vsakze). kosik bol maly a plastovy, nemohla sa v nom oliznut, napit; v horucave dost blbe :-/ teraz vsak dostala kosik, ktory je velky, zelezny, pre psa velmi komfortny - lebo s nim moze zivat, napit sa, olizat si nos, dokonca jej cez neho mozem dat pamlsok, lebo je velky, len nie som na ten pohlad zvyknuta, inak to ma same vyhody, len ta estetika proste :-)

teraz, ked mi po inom psovi vystartuje, mam istotu, ze mu nemoze ublizit a ked na nu siahnem a potrebujem ju manualne zrovnat, nemoze ublizit ani mne, takze som istejsia /a viem, ako mam reagovat/. ten kosik ma teraz preto, aby som tie jej stavy dostala pod kontrolu a odstranila; ak by som to nerobila, ma ten kosik dosmrti, to sa mi nepaci :-) takze kym je vsetko cerstve /problem aj korekcia/, ideme do toho: dala som si zaväzok, ze denne stretneme minimalne 7 psov /nebudem sa im vyhybat, ale pojdem do tej problemovej situacie a naucim sa ju zvladat/. dnes sme stretli 16 psov. z toho sice vystartovala 3x, ale zrovnala som ju behom minuty, a este sa s tymi psami aj pohrala, stretli sme dnes samych super ludi, sama som prijemne prekvapena, ako spolupracovali a zaujimali sa. verim, ze to so Zunou zvladneme.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. května 2017 22:20
Reakce na RoSa:

Kosť určite surovú, vareným kostiam sa mení štiepivosť (aj keď som čítala, že to platí najmä pre kuracie kosti) a môže to byť pre psa nebezpečné.

Čo sa týka loveckých inštinktov, Riki je od mala kŕmený surovým mäsom a napriek tomu, že je lovecké plemeno, do dnešného dňa v sebe tento pud neobjavil. Srny ho nechávajú chladným, vtáky ignoruje, myši sa síce snaží loviť, ale tie sa mu smejú pri nohe, kým on ňuchá meter vedľa...