Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2017 18:12
Reakce na Bledule:

To áno, dnes bolo dosť teplo  

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 14. května 2017 18:23
Reakce na paktofonika:

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 14. května 2017 18:24
Reakce na paktofonika:

A vím, že sem zatraceně ot, ale pěkný kecky, odkudpak sou?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2017 18:34
Reakce na Ounz:

Sú to obyčajné plátenky z deichmanu. Včera som tam bola obzerať čierne kožené čo má pecka a zbadala som tieto, zdajú sa mi fajn, len si do nich dám biele šnúrky asi. Na venčenie s Amy úplne dostačujúce. 

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 14. května 2017 18:35
Reakce na paktofonika:

Vypadaj fakt dobře..

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 14. května 2017 18:38
Reakce na paktofonika:

boli sme sa so sestrou najest do novootvorenej koliby. este sme len prichadzali a z terasy na nas vysiel obrpvsky cierny pes, skutocne "tela", hlavu mal trosku ako rotvajler, mohutny, vysoky ako retriver. fakt velky pes, ale skutocne velmi kludny, normalne sa psy zvitali, este som z toho mala dobry pocit, ze toto bude asi dog friendly podnik (uprostred lesa). ako som vyberala vonku miesto, tak som pozdravila majitelov, spytala sa, ci nebude prekazat, ak si sadneme o cca 3 stoly dalej, aby sme nesedeli na opacnom konci pri vchode, vsetko v poriadku. ale ako som Zunu cvakla o stol, pes zacal okolo nas chodit, majitelia nic, Zuna zacala vrcat, Black sa rozbrechal majitelia cierneho psa NIC. pes k nam stale chodil, aj ked skutocne bol kludny, ale fakt proste velky - hlavu mal ako polovica Zuny a hlavne bol velmi otravny (aby to nevyznelo tak, ze mi vadia velke psy - to nie, nevadia mi ani psy navolno, ale vafi mi, ak su otravne - je jedno, ci je to civava alebo vlkodav). tak sme si odsadli uplne na opacny koniec podniku, ale ten pes k nam stale chodil a Zuna bola nervozna a povrcievala, tak dostala nahubok. ten pes bol velmi kontaktny a chodil od stolu k stolu, majitelia proste nic, bud na neho zavolali, alebo si ho nevsimali.. ked vosiel dovnutra podniku, vybehla casnicka s tym, ze pes vysiel na poschodie, oni maju v saloniku oslavu, ludia tam jedia, deti sa boja, tak nech si ho vezmu a priviazu. nasledne chodila od stola k stolu a ospravedlnovala sa ludom za toho psa, vsetci pritomni priznavali, za aj im vadi a nie je im to prijemne. ospravedlnovala sa aj nam, ze niektori psickari su zvlastni... tak hovorim, ze viem, tiez mam dvoch psov. spytal sa, ze akych, tak hovorim jedneho cierneho a druhu taku strakatu, spia pod stolom. ona si ich vsimla az vtedy - obaja pripnuti, Zunka este nahubok, lezali a pozerali. casnicka bola prekvapena :-D ale ja som mala dobry pocit, ze nie som este uplny psi magor, haha.

a ako cvicak? nasla si Amy kamaratov? :-)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2017 19:03
Reakce na palahniukowa:

No väčšinou sa tvorili skupinky podľa rasy :D A ja ako nie veľmi sociálny typ sa akosi neviem len tak primiešať. Ale tak Amy sa pohrala s fr. buldočkom, ktorý na mňa stále skákal a robil smutné oči :D a potom ešte s malou fenkou menom Dorka :D Celkovo mám z toho cvičáku zmiešané dojmy. Nieje to podľa mojich predstáv a hlavne sa to celkom nezhoduje s mojou filozofiou výcviku. Ale tak hlavne mi ide o to aby sa Amy pravidelne stretávala s väčšou skupinou psov, a úloha číslo jedna je trénovať odvolanie. No a na to je cvičák super, pretože je tam veľa rušivých elementov. Tento som zatial zaplatila len na dva mesiace, že uvidím. Mám v blízkosti ešte jeden, skúsim ísť potom tam. Potom už neviem, budem musieť nájsť niečo v rozumnej dojazdovej vzdialenosti.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. května 2017 20:40

pupíka dnes na cvičáku napadl pes  zakousl se mu do krku. byl to nějaký ten pitbul teriér nebo něco takového, hnědě žíhaný, přesně to nepoznám. pupek prostě šel kolem a on najednou haf a žvýk. majitel to nějak úplně nedal, chvíli trvalo ho odtrhnout, mrzí mě, že majitel se ani neomluvil a snad měl pocit, že si za to můžeme sami nebo co. pupek se teď bojí psů. i když jsme se hned snažili ho strkat k hodným psům. ach jo.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. května 2017 21:14
Reakce na Jiná Realita:

Pokud to pujde, vemte ho zitra na prochazku s nejakym "cizim" psem at je to pro nej prijemne, bohuzel ho budete muset ucit vsechno znova :( mrzi me to :(

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 14. května 2017 21:22
Reakce na paktofonika:

no ved to este vyskusas a uvidis, ked som bola na cvicaku u nas prvykrat, bola to katastrofa: prisla som v satach  ale na moju obhajobu:a) mala som k nim tenisky, b) sla som sa iba pozriet! (ale trenerka ma hned zapojila). ale psy (aj ludia) boli nastastie velmi priatelske/i.

najst psovi kamaratov v rovnakej vahovej (a vekovej) kategorii - na nezaplatenie :-) tak drzim palce, nech je to nabuduce lepsie :-)

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 14. května 2017 21:24
Reakce na paktofonika:

Kromě znavené Amy chválím i Vaše kalhoty, jste obě moc pěkné .

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2017 21:33
Reakce na palahniukowa:

No fakt mi ide hlavne o to odvolanie, to s ňou sama nenacvičím. A kamošov hádam nájde. Ona by sa kamošila zo všetkými. Hrala by sa aj s veľkými psami. Tí by ju ale prevalcovali. Ale musím ju pochváliť. Sama od seba prestala ťahať na vodítku. Ide pekne s kľudom, síce s ňufákom na zemi ale pomaly a začala viac počúvať.  Na cvičáku sme dnes boli 2 hodiny, pozerala som aj na skupinu pokročilých a teda máme čo robiť. :D

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 14. května 2017 21:33
Reakce na Jiná Realita:

chudak pupicek :-( toto su pre mna hororove scenare, kvoli ktorym Zuna nikdy nebude behat navolno (myslim bez stopovacky a nahubku v "doslapnej" zone), prave pre pripad, ze ona bude ten pes, ktory napadne.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. května 2017 21:33
Reakce na whiskas:

 Ďakujem 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 14. května 2017 21:41
Reakce na paktofonika:

dospieva predsa  co u Amy znamena, ze bude stale rovnako rozkosna, ale (este) viac uvedomela! :-)

...a na ten najblizsi seminar ideme na seminar o problemovom spravani psov. som zvedava, co vsetko nove sa dozviem, ako nas zhodnoti nezavisla lektorka (co zlepsit, obmedzit, absolutne nerobit); sucastou su individualne lekcie, takze bude konzultovat a riesit nas konkretny problem, tesim sa. len este neviem, ktory z problemov si vybrat :-D 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. května 2017 21:45
Reakce na palahniukowa:

já se hlavně obávám, že kdyby nebyl pupíček přehnaně ochlupený, bude mít prokousnutý krk  podle mě ho zachránily chlupy a obojek.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. května 2017 21:50
Reakce na Jiná Realita:

Hlavne se z toho musite psychicky oklepat vy, jinak to z vas uciti a bude mit problem to vstrebat.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 14. května 2017 21:55
Reakce na Jiná Realita:

strasne. to iste sa mi stalo s Blackom, ked mi ho par tyzdnov dozadu napadol retriver (!) a pan ma este "zdrbal", ze ci som ho nemohla "odtiahnut", ked bol na voditku. hej, tahat nehybneho 15 kg psa z papule 40 kg psa v rausi. a to mal Black krvavy sram nad okom. stacili 2 cm a Rufik by tu mohol zalozit klub.

pupicek to rozchodi, je to silny chlapec :-) 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 14. května 2017 22:00
Reakce na Solathis:

presne tak.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. května 2017 22:03

Ach a to ja akurát rozmýšľam, či zajtra vezmem psa na cvičák, neboli sme tam veľmi dlho a v našej skupine boli len veľké psi (pitbully, ridgebacky, am staffy a pod.) a Riki sa momentálne veĺkých psov väčšinou bojí, nevie ako sa má správať a keď začne utekať, veľký pes väčšinou "zaútočí" a prevráti ho na chrbát... Po týchto správach to asi zruším, aj keď teda socializáciu s veľkým a vychovaným cudzím psom by sme potrebovali