Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 11:01
Reakce na paktofonika:

Ptáků se bál taky! Ale to už je ok. Je hezké sledovat, že co ho jeden den vystrašilo, 2. nebo 3. den mu už vůbec nevadí. To tedey platí pro domov. Na vysavač už mi útočí, mixer s ním ani nehne.

Online Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 11:06
Reakce na baltik:

urcite doporucuju zkusit jeste dornovku, idealne pokud dostanete doporuceni na nekoho odzkouseneho

Ok,  nevíte o někom? :-)

Jiank teda děkuju všem, kdo tu nad tím se mnou přemýšlíte a držíte palce. Ostatním se omlouvám, je mi jasné, že to není zrovna příjemné dopolední čtení, pevně doufám, že brzy budu moct napsat zas nějaké dobré zprávy.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 11:12

Jiná Realita Pupík je teda krasavec, ale neměla bys mu už pomalu říkat Pupek?   

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 11:16
Reakce na Berta:

nebo Pup :-D

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 11:25
Reakce na Zina:

Jedním z důvodů výběru psa a ne feny bylo i to, že v okolí měl téměř každý zdravotní problémy u fen. Vidím, že ani psíkům se to nevyhýbá. Když ne ženské záležitosti, tak zas prostata. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 11:36
Reakce na Potrefenáhusa:

Pupák:-)))

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 12:05
Reakce na Potrefenáhusa:

já si ten rukáv u retrívra furt neumím představit

Haha, to mi pripomnelo, jak jsme si k cuvacovi poridili prvni borderku, tak samozrejme mela sluzebni vycvik spolu s cuvacem. Pred nacvikem obrany psovoda se vsichni cuvacari smali... Behem  5 minut borderka predpisove zakusovala figuranta. Akorat cuvacari uplne netusili, ze pro ni je to holt dalsi cirkusovej kousek :-)

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 12:10
Reakce na Zina:

ja mam, ale jsem z druheho konce republiky

pokud vam tady nikdo nedoporuci, tak bych zkusila z teto stranky, odtamtud je i ta nase

http://dornovametoda-zvirata.cz/doporuceni-terapeute/

Online Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 12:12
Reakce na ionicera:

No jo, ale zase jakkoliv to pochopitelně špatně nesu, tak je třeba vidět, že Terkovi bude v červnu10 let a flati se dožívají 8-10 let, nějaké problémy jsou prostě už dost pravděpodobné. Co by mě ale zajímalo, jestli jsou třeba v rámci retrívrů (nebo všech ras obecně) k dispozici nějaké údaje, které pohlaví žije déle.
U vlkodavů to jsou to například feny.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 12:27
Reakce na Zina:

Ja bych to čekala tak nejak obecně u savců,ze jsou samice odolnější,bohuzel clovek stejne neví,co si vylosuje

Offline MiaW91
Avatar
55 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 12:31
Reakce na Zina:

Co se zvětšené prostaty týká, našemu psovi (ridgeback, 9 let) veterinář na pdozim zjistil dvojnásobné zvětšení, bylo mi divné, že poslední dobou byl hrozně unavený...doporučil kastarci...v lednu byl na operaci, která dopadla dobře a je neskutečně znát, jak se mu ulevilo (je jak šídlo, pořád běhá a skáče a je vidět, že je mu dobře -ťuk ťuk) Po operaci se zmátořil během dvou dnů, ačkoliv jsem z toho měla strach....pak už jsme ani nedodrželi pooperační klidový režim, protože to s ním doma nebylo k vydržení...pokud má pejsek zdravé srdce, tu kastarci kvůli prostatě bych doporučila.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 12:35
Reakce na Zina:

Nase holky na dornovku chodej (obe jsou lidsky fyzio, ale s psama chodej k nekomu, kdo dela primo zvireci), jestli chces, tak se muzu zeptat ke komu.

Online Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 12:41
Reakce na MiaW91:

Unavený je, celý den prospí :-(. A jak to tu čtu, tak možná nebudeme čekat na to, co udělají ty hormony. A děkuju za pozitivní příspěvek.
moora Kontakt na někoho osvědčeného by byl super.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 12:50
Reakce na Zina:

No jo, ale zase jakkoliv to pochopitelně špatně nesu, tak je třeba vidět, že Terkovi bude v červnu10 let a flati se dožívají 8-10 let, nějaké problémy jsou prostě už dost pravděpodobné. Co by mě ale zajímalo, jestli jsou třeba v rámci retrívrů (nebo všech ras obecně) k dispozici nějaké údaje, které pohlaví žije déle.
U vlkodavů to jsou to například feny.

Taky by mi ty údaje zajímaly. Vím, že v rámci retrievrů by měl být Toník neodolnější, ale zas bych to nepřeceňovala. My měli velké štěstí s naším prvním goldenem, 17 let bez jediné nemoci. Pravda, poslední asi rok jsme ho zvedali, ale jiné neduhy neměl. 

Stejně ty retrievry miluju. Já vymýšlela plemeno, aby byl jako retrievr, ale menší a kamarádka mi řekla, co děláš, tobě bije stejně srdce jen pro retrievry, tak si hlavně neber jinou rasu. Naštěstí dcera našla Toníka.

Offline MiaW91
Avatar
55 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 12:57
Reakce na Zina:

Určitě to promyslete, ale já jsem ráda, že jsme nečekali a spíše lituji, že jsme to neudělali dřív (nepřišli jsme na to)...s veterinářem jsme se shodli, že ta chemická kastrace je jen krátkodobá a je velký rozdíl, kastrovat psa např. desetiletého a jednáctiletého....ten rok je v psím životě dlouhá doba, proto jsem do toho šli raději co nejdřív :)

Samozřejmě záleží na celkové kondici psa, ale když si vzpomenu, jak se vláčel na procházkách a teď jak běhá, je mi to zpětně líto, protože ho to muselo bolet...jinak u psů se problémy s prostatou neprojevují jako problémy s močením, proto to není poznat hned...jen ta prostata třeba může tlačit na střeva, a tak se psovi hůře vyprazdňuje (což byl taky problém).

Přeji, ať je všechno co nejdřív v pořádku a užíváte si jen samé radosti 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 13:28
Reakce na Potrefenáhusa:

nebo Pup :-D

já už mu pup říkám  jsem asi ztracený případ.

předchozímu psovi jsme někdy říkali slímo a nikdo nedokáže říct, proč, už si to nepamatujeme.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 13:29
Reakce na Berta:

a pupek mu budu říkat, až začne vážit těch 45 kilo 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 13:31
Reakce na Jiná Realita:

Ja som vcera chvilu rozmyslala ake meno vlastne Pup ma....svitlo mi tak po pol hodine... Ron 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 13:50
Reakce na Jiná Realita:

Pupp, ať to máte trochu světový :-D

Online Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 13:54
Reakce na MiaW91:

Že je to bolestivý, nám říkali taky, na střeva to tlačí, to bylo vidět na tom retgenu. Po té chemické kastraci by prý měl být na půl roku klid, což mi nepřišlo málo, a hlavně  nám to doktor nepostavil tak, že vyberte si, ale že tuhle, která by měla na 90 % zabrat, a případně teda pak ta klasická.