Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 14:36

mě chodí kocour vyprovázet k autu a pes na něj proto strašně žárlí. protože ten zůstane za brankou.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 14:46
Reakce na ionicera:

citala som (a pri Zune sa mi to potvrdilo), ze je to praveze naopak: cim mensi priestor, tym skor sa pes ukludni - jednak nema tolko podnetov a "lahsie" sa mu strazi mensi priestor. u Blacka je to jedno, ten mal k dispozicii cely dom a Zuna na zaciatku tiez, ale kvilila a robila bordel... najprv som ich zatvarala do spalne, kde spali: teraz si vlezie do klietky, tam si "usliape" deku aj vankuse + tam ma moj strary sveter, lahne, odfukne a ani nezdvihne hlavu, ked odchadzam. ale zozaciatku vyvadzala strasne. ochopila, ze to nikam nevedie a je klud. takze pevne nervy ;-)

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 14:47
Reakce na DrowRanger:

Riki je na návštevách ako čert, nik nám potom neverí, že doma je relatívne OK a že sa to sním dá vydržať .

:-) zakon schvalnosti!!!

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 14:48
Reakce na paktofonika:

babàtko 

Offline Chloe
Avatar
106 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 14:52

mate niekto navod alebo skusenost ako prepravit extremne bojazlivu macku na extremne dlhe vzdialenosti bez toho, aby ju to nejak poznacilo? mam na mysli transatlanticky let. sice to nebude aktualne skoro ako o rok, ale pripravit sa treba. ma rok a nieco a zatial absolvovala len jednu 20 minutovu cestu do macacieho hotela, ked sme sli na dovolenku a tak hrozne sa bala, ze sa v prepravke pokakala, chudinka:-( k veterinarovi meskame uz 3 mesiace, lebo sa vzdy pri pohlade na prepravku skryje na dva dni.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 14:53
Reakce na palahniukowa:

Vrací mě to do doby, kdy jsem nechávala vřeštící dceru ve školce. Rvalo mi to srdce a zase se mi ty pocity vracejí. Alr přece jenom, být kvůli psíkovi nezaměstnaná, tak to se mi oprvdu nechce. 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 14:56
Reakce na Zina:

Cha, chá, vyměním za model teď si s dovolením na kilometr odběhnu, prolítnu půlku lesa a pak se laskavě vrátím. Já ho proto pouštím jen na louce, kde široko daleko vidím, kde lítá, a můžu na něj signalizovat přivolání. 

haha :-) ten popis modelu je super! vecer, lezim na gauci pri filme pod dekou, oblozena psami. ked sa Black chce premiestnit, tak on normalne labkou skusa, ci pod dekou nahodou nie som ja, aby mi neublizil, nepristupil ma, je to uplne ako "s dovolenim, mohol by som si tu prilahnut, prosim, je tu volne?" moj gentleman: vsetko robi tak pomaly, empaticky... taky bol odmala :-) a Zuna? ta na mna skoci, vyzrazi mi dych a flusne mi do tvare pohlad typu "uhni, clovek!" 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 14:56
Reakce na ionicera:

mně jo, ale bohužel to nejde :-D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 14:58
Reakce na palahniukowa:

Goliáš mi teda taky šlápne klidně do obličeje, akorát už několikrát tvrdě narazil, když přes deku šlápnul na psa, takže už taky našlapuje opatrnějc

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 15:05

A ještě jeden dotaz- připadám si blbě, že tak řeším psa, přece jenom, na prázdninách u babičky byl Bobík u boudy a nikdo ho neřešil. :-) Ale nevím, jestli jsme udělali dobře, že jsme ho zpacifikovali, když hodně kousal do rukou při hře. Když začal víc pokusovat, buď jsme křikli ne, nebo vykvíkli.  Teď se jen tak lehce dotýká a kouká co my na to. Snad to nějak nepotřebujou ke správnému vývinu- - ohlodávat páníčkovi ruce.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 15:24
Reakce na ionicera:

podla mna to robite dobre - odporuca sa bud zakvilit, alebo vyhrknut Au! (cokolvek), prip. prerusit aktivitu, kym sa neskludni. k spravnemu vyvinu praveze potrebuje "usmernit", co je uz az prilis, ked tymi zubami chnape. take to stenacie obhryzanie je pre psa hra :-) ale aj psicata medzi sebou si davaju zvukovo najavo, co uz je prilis. v ramci hry sa netreba bat ani vrcania ;-) lebo vela ludi na otazku "ako sa s nim hrate?" odpovie, nijako, lebo na nich vrci  ale, samozrejme, je vrcanie a "vrcanie", vsakze. no u vyrovnanych  steniatok je to vacsinou prejav hry.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 15:29
Reakce na Potrefenáhusa:

tak to musel byt poriadny mazec a chlpy asi vsade - aspon tak si to predstavujem. Black zo spanku so zatvorenymi ocami dviha jedno lice na vystrahu, ked okolo neho smejdi Zuna :-D a jej to staci - stiahne chvost a cupita prec. jeho respektuje viac ako mna ;-)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 18:50

Spieva tu niekto chlpáčom? Lebo asi som už totálne šiši. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 19:07
Reakce na paktofonika:

Ja. Specialne, kdyz je mu zle, nebo ho neco boli.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 19:57
Reakce na paktofonika:

My jsme zpívaly stereo. Jak jsem začala, tak se Daisy hned přidala . Byla to naše oblíbená zábava hlavně v autě, když jsme jely samy. Jednou si takhle vedle v pruhu na semaforech ťukal pán na čelo když nás viděl a pravděpodobně i slyšel. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 20:09
Reakce na paktofonika:

 já na vánoce, během pobrukování si koled a utírání prachu, jsem to dotáhla až k "pupiiičku, panaačku, já tě buuduu koliibati" (jako, smála jsem se pak sama sobě...jinak jsem myslím celkem dušvně v pořádku).

Offline dzizisketa
Avatar
7452 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 20:17
Reakce na paktofonika:

Jasně, i jí při tom mávám packama, jakože tancujeme. A úplně jasně vidím, jak jí hlavou jde "panička už se totálně zcvokla".

Boňule teda odložení zvládá v pohodě, i hromadně a když odejdu za roh/keř/do krámu, a musím říct, že mne to u ní neustále překvapuje. Je fakt, že se s věkem teda dost zklidnila.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 20:43
Reakce na dzizisketa:

Tak tohle Dadoo nezvládala vůbec. Jakmile jsem zapadla do krámu, okamžitě začala výt a štěkat. Ale zase když jsem ji pořád slyšela, mohla jsem být klidná, že ji nikdo neukrad. A  já tím pádem nakupovala hrozně rychle 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 21:27
Reakce na Potrefenáhusa:

teda jako když odcházim, tak taky říkám čau, kluci (nebo jenom čau, pejsku, protože Godzilla dost často chrápe někde v hloubi bytu), ale nic přehnánýho, žádný extra ťuťu dlouhý loučení.

ja kdyz odchazim, tak rikam, nazdar damy, bude tady ticho a klid jako v kostele  no, ne ze by se ti nejak ridily...

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. dubna 2017 22:13
Reakce na dzizisketa:

tak při přestavě tančící boňule jsem se fakt od srdce zasmála... díky...