Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 14:01
Reakce na Potrefenáhusa:

To je přesný. Už nebudu říkat, že nemáme u Cida přivolání :-).

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 15:18

U nás funguje jako nejlepší přivolání obyčejné šustění nějakým celofánovám pytlíkem, nebo cinkání vidličkou o talíř..  To se přiřítí rychle, pokud zrovna nelustruje nějaké odpadky. 

A jako druhý povel funguje "Vypadni tady vocaď!" tedy pouze v kuchyni a spíše jako doporučení, aby se po dvou metrech otočila, vratila a zaujala přesně stejnou pozici, ze které jsem ji právě vyhodila.

Ale vlastně taky na "padej se ven vyčurat" a "dostaneš dobrotku"  docela slyší 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 15:29
Reakce na Dadoo:

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 19:22

Tak jsme se vykašlali na linii a Dadoo dostala pečenou krkovičku s knedlíkem. Kam se hrabe myčka.. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 20:31
Reakce na Jiná Realita:

já tady to smutné téma trochu odlehčím, tedy spíš zasmradím.

pupík byl včera u pana doktora. nevím, čím to je, ale tohle plemeno zřejmě má nějaký sklon k ucpávání ocasních žlázek, předchozí pes s tím taky pořád něco měl. takže mu to pan doktor vyčistil, a protože strašlivě smrděl, nastříkal ho prý vůní pro tyto účely. pes teď páchne jako něco mezi domovem důchodců, dědovou kolínskou, sprejem pro babičky na nevím co, naftalínem, hnojem a starýma ponožkama  když se ráno vyvalil z boudy, zůstala za ním přímo hmatatelná pachová stopa. puch neustupuje, nevím, co si počnu 

Eau de bouda.

Ne, omlouvám se a fakt upřímně soucítím. Mi to akorát připomnělo odkaz na parfém s vůní gulagu, který Sweet Potato nedávno dávala v jiném vlákně.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 20:34

Kúpila som si prívesok na kľúče 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 20:37
Reakce na Dadoo:

To teda jo.

Ale tak hlavně, že jí vzhledem k okolnostem chutná.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 20:43
Reakce na Dadoo:

zlatíčko

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 21:09
Reakce na Potrefenáhusa:

dzizisketa  tak huš kšá a tak to docuchej a poď me uprimně rozesmaly, bozi 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 21:18
Reakce na wendulka:

Právě že chutná.

Je tam vidět ta boule 

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 21:18
Reakce na Potrefenáhusa:

Já jsem se Ferdy vždycky ptala: „Jdeme ven?" Odpověď byla vždy ano.  Ještě jsme měli jeden speciální povel a to: „Udělej buc!" Pes se svalí na záda a očekává drbání. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 21:31
Reakce na Dadoo:

Všimla jsem si. Chudinka.

Aspoň, že tohle jí můžete zpříjemnit.

Offline Kokoska
Avatar
28316 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 23:01
Reakce na Bledule:

U nás se VEN nesmí do poslední chvíle říct, jinak pes do minuty stepuje u dveří, přidává kňučení, bručí a bouchá do dveří, pak začne obcházet, nadávat a otravovat. Takže se musí říct "mělo by se jít ty-víš-kam", "kdy půjdeš na vzduch" apod.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 13. dubna 2017 23:44
Reakce na Kokoska:

 Kdybych neviděla fotky, tak řeknu, že máme stejného psa. U nás už teda dešifroval i kódová označení. Teď říkáme " jdu splnit svou nejčestnější povinnost". A jinak teda bezpečně rozezná venčící džíny od nevenčících, takže se kolikrát musím převlékat natajnacku zavřená v koupelně, aby mě nepopohanel.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 08:59
Reakce na Kokoska:

Ona to byla otázka přímo na psa. My jsme ho tím trochu škádlili a bavili se tím, jak běhá od dveří k nám plný očekávání.  Ven se samozřejmě šlo, ne že ne. 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 09:45

My ven taky neříkáme, ale je to ejdno, oni to stejně poznají, i když jim časy schválně měním. Rozlišují i boty na zahradu a na procházku, už jsem to tu možná i psala, ale Terk to vypiloval tak, že pozná, kdy o tom začnu přemýšlet. Sedím třeba u PC u práce, nepohnu brvou, vůbec se nepohnu, jen mě napadne, že by teď byla vhodná doba se s nimi vybrat ven, a v tu chvíli je u mě. 

Umí to teda jenom on, zbytek smečky už se řídí podle něj :-).

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 10:05

Hlasim, ze mlady pan bude za hvezdu. Budeme ucinkovat v reportazi pro porad Ocima Josefa Klimy proti mnozkam. Az to prijde, tak dam vedet. Akorat jsem asi nerekla vsechno, co jsrm mohla. Tak snad zustane zachovany aspon to hlavni poselstvi.

Offline Kokoska
Avatar
28316 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 10:15
Reakce na Bledule:

Krehutka 

To my můžem říct opravdu až už se jde. U nás tak často není, takže asi nerozezná venčící oblečení, ale kdyby se to slovo řeklo s předstihem, způsobíme mu psychickou újmu - heslo zaznělo a nic se neděje? Jak to?

Přitom máme zahradu, ale ta nestačí. Chce ven, tam počurá keř, 2x zaštěká a chce dovnitř. Za pár minut chce ven. Otevřu mu, zůstane stát mezi dveřma a civí. Jde dovnitř. Za 5 minut chce ven. Oběhne 2x dokola, počůrá další keř a chce domů. Repetitio ad libitum. Možná je v něm kousek kočky? V létě, když jsou dveře ven otevřené, musí ležet na prahu, jako že hlídá i doma i venku.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 10:21
Reakce na Solathis:

Tak to gratuluju ke slávě i k odvaze :-). Se přiznám, že jsem musela chvíli přemýšlet, než mi došlo, co je množka.

Edit: dotaz sjem vzala zpět, nějak se mi nenačetla celá zpráva. Tak pak prosím hoďte odkaz, jestli to bude  někde online.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 10:30