Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 10:44

situace se stává vážnou! pupík pořád smrdí jak špatný kadeřnický salon, ale za týden máme ten svod mladých  koupat ho nemůžu, co si počnu  všichni mi tam z něj omdlí, jestli nevyčuchne. navíc s ním nevydržím dvě hodiny jízdy autem.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 11:38
Reakce na Jiná Realita:

Tyjo,ja tohle vubec neznam,pritom Rufik mel dokonce tu žlázu prasklou nedavno,ale zadnej smrad se nikdy nekonal

takze soucitim

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 11:49
Reakce na Potrefenáhusa:

on by už dávno nesmrděl, ale páchne tou příšernou voňavkou, kterou ho polil veterinář 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 11:56
Reakce na Jiná Realita:

A proč se nemůže koupat?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 11:58
Reakce na Zina:

protože psa koupeme jednou ročně i tak, je zima, a navíc má před svodem a pokud bych ho i nakrásně chtěla vykoupat, tak za týden ještě nebude mít zpátky správnou srst, bude pořád trochu krepatý a nafouklý.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 12:06
Reakce na Zina:

Urcite dam, prima ma to svoje Play a klima tam byva (na televizi nekoukam, ale ted jsem to zkoumala), takze by to melo byt zvecnene a info i nasledny odkaz pak dam.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 12:17
Reakce na Jiná Realita:

Aha, to jsem netušila, že to u hovawartů trvá takhle dlouho, než se srst vrátí do původního stavu. Fleťáci se venku koupou tak nějak celoročně, když není led, doma v šampónu koupeme, jen když je nějaká "nehoda". Ale pravda je, že následný pobyt venku bych teď taky ještě neriskovala.
Tak třeba ještě vyčichne :-).

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 13:48
Reakce na Zina:

náš předchozí pes přišel vždycky po namydlení (ne třeba po zmoknutí, to trvá třeba jen den, max. dva) o lehce vlnité prameny srsti, ty se narovnaly, zato mu zvlnil každý jednotlivý chlup (což normálně je vidět jen na uších), takže ve výsledku vypadal jako velký puf, taková krepatá načechraná koule  možná by se to za týden ještě slehlo, ale riskovat to nechci a navíc je fakt dost zima a ta srst mu bude schnout min. celý den. hodně s ním chodím ven, aby vyvanul 

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 14:05

šamponovat psa týden před výstavou fakt není dobrej nápad, bude mít otevřenou srst, což je u spousty plemen nežádoucí a hodnotí se to jako vada

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 16:02

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 16:02

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 16:03

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 16:04

Tak tady je důvod mé nepřítomnosti na tomto foru. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 16:07
Reakce na ionicera:

 jakože utíráte loužičky a tak, jo?

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 16:34
Reakce na Jiná Realita:

Těch je! První pejsek byl v kotci- ze začátku-  tak mi to tak nepřišlo. Tady jen sledujeme, kdy to jako příjde a šup ven, kde se asi sousedi baví- hoooooodnek Toníček,hoooodnej. No snad to vychytáme.

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 16:42
Reakce na ionicera:

Dobrej plyšák! 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 16:48
Reakce na ionicera:

náš první pes nežral granule, takže bylo loužiček o dost méně, zato na pupíka štěňátko vzpomínám s hrůzou, on stihl udělat dvě další, než jsem první vytřela, takže na vynášení ani nezbýval čas  teď už je ve fázi, kdy ani na dvoře spíš nic neudělá a fakt trpělivě čeká, až půjdeme ven.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 17:02
Reakce na Jiná Realita:

Přesně! Manžel vysvětloval Jamesíkovi- příteli dcery, že jakmile uvidí , že se mu chce čůrat, chytit ho a hned ven a chválit. A jak mu to vysvětloval, Toník na ně z pod nohou koká a u toho hezky čůrá. Teorii máme nastudovanou, praxe pokulhává. Do toho nás znervozňuje manželův kamarád- ta jeho fenka v tomhle věku už krásně čurala venku!!!!!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 17:10
Reakce na ionicera:

myslím, že to je kus od kusu :) neztrácejte hlavu, sedne si to. já jsem byla první dva měsíce naprosto zoufalá, druhé dva měsíce méně zoufalá, pak pes ještě začal kousat a byl špatně zvladatelný...a poslední měsíc (klepu na všechno kolem) už je konečně v pohodě, venčení je v klidu, pes se celkově zklidnil (akorát má tendence se snažit mít štěňátka  klidně se sousedovým psem, který je opravdu pes, ale snad i tohle se zklidní), poměrně poslouchá, drzosti ho dost přešly a začíná z něj být pan pes. doufám, že teď už to bude jen lepší. předchozí štěně bylo úplná bábovka, vychované asi od narození, čuralo venku od druhého pokusu, pupík dělal doma loužičky ještě tři měsíce poté, co jsme si ho vzali, a u obou jsme přitom praktikovali stejný postup.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 14. dubna 2017 18:35
Reakce na ionicera:

Jé, ten je sladkej!