Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Online Potrefenáhusa
Avatar
33681 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 12:10

Dadoo bílý ponožky jsou typicky pro birmu, bratrancuv kocour je vyrazenej z chovu, protože má jen na třech nohách. Ale je to jedno, ať je to, co to je, preju uspesnej lov! 

Offline andulka01
Avatar
10658 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 12:48

Dadoo Ta je krásná! Tu už bych asi nikomu nedala
A hlasuji pro birmu.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 14:35
Reakce na moonlight:

Potrefenáhusa spící kočky jsou nej :)

​niekedy aj psy, neviem sa vynadívať❤️

Offline andulka01
Avatar
10658 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 14:53

Potrefenáhusa No taky na radiátoru je to nejlepší!
Venouš nejdřív měla na topení ručník, teď zkoušíme krabičku a k Vánocům dostane dřevěnou krabku na míru. I když, jesli by nestačil pekáč

A zrzavej už zase žere normálně, tedy jako prokopnutej

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 15:05

Vlm

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 15:08

andulka01 zajímavý je, že z naší smečky na radiátoru nespí nikdo

Daník ale má oblíbené místo nahoře na teráriu s Apolenkou, možná z toho jde taky nějaké teplo, nevim... bylo to původně celoskleněné terárium, ale jak tam Dan (celkem velký kocour) pořád leží, tak to Apolenku dost znervózňovalo, takže jsme to polepili tapetou 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 15:08

milacka Psi taky, to je jasné. Jen ty kočky spí skoro furt :)

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 15:09

Dadoo ta je krásná

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 15:13

Spící kočky

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 15:17

A snažíme se z útulku získat Ríšu, paní zemřela, pán je v nemocnici (a zřejmě se nevrátí), je mu 8 let a je fakt hodně smutný... zatím jednají s další zajemkyní 

Offline andulka01
Avatar
10658 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 15:26

Magráta ten je krásnej

Venouš radiátor objevila před rokem, kdy vlítla v nějaké garáži do vyjetého oleje a šla pod sprchu. Po sprše jí byla zima, tak se tulila k topení. Teď chodí na topení asi na hodinu když se vrátí zvenku, když je pečená, tak se odebere na místo na křesle v chladné ložnici. Zrzavej topení zkusil (leze všude kde je Venouš, hrozně se opičí), ale asi ho to netankuje.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 16:02

Potrefenáhusa andulka01 ha projela všechny tyhlety internety a nakonec mi z toho vylezl nejpravděpodobnější právě ragdoll.

Ale je to úplně jedno, hlavně, abych ji chytla a aby se nějak srovnala s Růženou. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 17:02

Tak jsem zase projela ty internety a fakt navím, jestli je to birma nebo ragdoll. Ted se mi zdá zase víc jako birma.

Každopádně je právě ted zase na okne a krmí se.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 18:42
Reakce na Dadoo:

Často slyším od lidí, že nemohou psa pustit navolno, protože by jim utekl.. (a ted nemyslím, že lovecký pes chytne stopu) prostě že by je neposlechl a utekl pryč.  Jako wtf?! Proč by pes utíkal pryč od své smečky, která je jeho svět?

Protože je to náhodou buldoček?

Hele Poppy nepouštím zásadně nikdy, protože ji nemám od štěněte a protože loví.  Přičemž by zapomněla na veškerý rodinný pouta a za zajícem běžela až do Kladna. Jako vytrženou ruku z kloubu jsem už měla tolikrát... a než si zvykla na jiný psy, bylo by to skončilo zle nedobře.

I Otík první, kterýho jsme měli od malička, byl zloduch a zdrhal a vracet se nehodlal. Jediný, co jsme zjistili že na něj platí, bylo schovat se mu. Jakmile zjistil že nejsme, s nervama nadranc se nás vydal hledat (a byl ihned polapen). 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 18:47

Jo a holky, jak jste tady mluvily o těch jménech... je to tak, že chovka dává od nějakýho písmene celej vrh, a první od A, druhý od B a tak dále?

Mně už to delší dobu vrtá hlavou, protože Poppy se jmenuje Vapula (Mara Aglaos ještě ke všemu). Neříkejte mi, že ta chovka měla tolik vrhů to musela bejt hotová továrna!

(když tak mluvíme o továrně... tak Saga má od neděle dvě nový koťata ale prej ji už teda dají vykastrovat )

Online Potrefenáhusa
Avatar
33681 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 18:57

barbucha vygooglila jsem tu chovatelskou stanici a podle zbeznyho pohledu nevypadá zle-vy tu historii poppy znáte? 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 18:59

barbucha Ano, to platí. Ale když má chovka těch fen víc, tak to docela naskakuje, navíc oni často mají nějakýho psa ve spoluvlastnictví, takže s ním pracuje a pečuje o něj někdo jinej, ale štěňata pak nesou jméno tý chovky.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 19:00

barbucha Jasně, že může mít tolik vrho, protože nemá jen jednu fenu.

Chovatelka Růženina táty má asi 9 psů. Myslím, že tři chovně psy a zbytek feny. Mají se ale fakt božsky. Bombová milovaná smečka, chovatelka mezi těmi TOP CHS.

Jedna fena může mit dle pravidel klubu štěňata 5x. Víckrát ne.

A pozor i stařešinové se stále účastní výstav, jako veteráni. Jsou to prostě milovaní psi.

Kdybych si si chtěla jednou další štěně koupit, brala bych jedině od nich.

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 19:02

Dadoo Krásna mačička, birmu mám doma, úžasné plemeno. Keď sa Ti podarí ju odchytiť, skús dať pozrieť na veterine čip, neviem, ako u Vás, u nás má veľa ľudí začipované mačky. Vďaka tomu sa vrátil jeden zatúlaný čierny kocúrik domov po dvoch týždňoch......natrafila som na neho pri vynášaní smetí a hneď mi bolo jasné, že je z nejakej rodiny, neskutočne prítulný, čistá lesklá srsť. 

Keby nemala čip, skús cez FB určite niečo ako stratené, nájdené mačky. 

Niekomu určite patrila, bolo by fajn keby sa vrátila domov. A fajn bude, keď skončí aj u Teba, lebo vonku zimu neprežije. Birma nemá podsadu, t.j.tú spodnú srsť, ktorú mačky vonku žijúce potrebujú. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 19:03

barbucha Jsem si vzpomněla, jak líčila kolegyně, že svoji francouzskou buldočku, se kterou jinak dělala agility a celkem se holky umísťovaly, tudíž nějakého výcviku byla schopna, odtrhávala od divokého selete s krví na čumáčku a  zdrhala s fenkou v náručí (jak) o život, a pak se klepala, aby dotyčná výtržnice nedostala Aujezskyho chorobu.