Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Samantha
Avatar
1763 příspěvků moje polička 20. března 2019 14:01

MP Marge 

To je normálka. Spíš to jsou divoký sny.

A  myslím, že epileptické záchvaty se dějou v době bdění, nikoli spánku.

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 20. března 2019 14:13

MP Marge taky se přikláním k divokým snům, u koček je to běžný, že s sebou ve spánku různě škubají a protáčí oči...

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 20. března 2019 14:29

MP Marge Zachvaty tohohle typu muzou muzou mit hned nekolik pricin (treba to, co ma Zizinka), epi se diagnostikuje vyloucenim vsech ostatnich variant. Taky to mohla byt zcela ojedinela zalezitost. U nas se to obvykle dela dak, ze ze druhym co nejdriv na veterinu, odebrat krev, test na amoniak (hodnoty by mely spravne byt kolem 20). Ale taky to neni vsespasny, pac ten nam vysel dobre a vcerejsi invazivni test (kdyz uz byla uspana) vysel spatne. 

Samantha Nikdo nevi. Vrozene to nema, kdyby se to projevilo driv (cca kolem pul roku), asi by to bylo smrtelne v radu tydnu/mesicu, tady se to snad bude dat korigovat tou dietou a az prijdou ledvinovy/mocovy kameny, tak to asi zkusime nechat odoperovat, pokud to bude dobre videt. Ale kazda narkoza je u takovyhleho psa samozrejme samozrejme pruser.

Offline Samantha
Avatar
1763 příspěvků moje polička 20. března 2019 14:33

Solathis 

Ty máš taky naloženo, viď. Myslím, žes nedávno psala ještě něco o dceři ohledně určení diagnózy. Už jsou výsledky?

Offline MP Marge
Avatar
5780 příspěvků moje polička 20. března 2019 14:37
Reakce na Potrefenáhusa:

MP Marge nemohl jen spát a chrapat? Voni maj taky takový škuby někdy, když spěj. I kočky, bejva to trochu strasidelny

​No jako trhal sebou fest, ale mozny to asi je - ja jsem nikdy nic podobnyho nevidela, tak nevim. To by samozrejme bylo super 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 20. března 2019 14:38

Samantha Ne, ja deti jeste nemam, to bylo tady  mlady prave. Staci, ze ze j vloni v zime prisli o starsiho psa (3,5 mu bylo, mladoch)

Offline MP Marge
Avatar
5780 příspěvků moje polička 20. března 2019 14:38
Reakce na Samantha:

MP Marge 

To je normálka. Spíš to jsou divoký sny.

A  myslím, že epileptické záchvaty se dějou v době bdění, nikoli spánku.

​To me prave taky zmatlo, ja mam par kamaradu s epilepsii, ale epizodu v dobe nocniho klidu nikdy nikdo nemel! 

Offline MP Marge
Avatar
5780 příspěvků moje polička 20. března 2019 14:40
Reakce na Magráta:

MP Marge taky se přikláním k divokým snům, u koček je to běžný, že s sebou ve spánku různě škubají a protáčí oči...

​Paneboze Tak nevim, jestli ty nase to nedelaly, anebo jsem to milosrdne prospala 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 20. března 2019 14:52

MP Marge Muj pes se v urcitych spankovych fazich chova jako by do nej pousteli elektricky proud, bezne je i vrceni a postekavani. Sem tam se pri lehcim spanku dopusti i vyti, za ktere by se nemusel stydet ani divoky šakal, to ho teda vzdy i vzbudi (me taky, ve tri rano vstavam s infarktem). Chrape nejhlasiteji z cele rodiny, slysim ho i pres zavrene dvere, ale to je zase jina spankova faze nez ty zaskuby. Bud v klidu, je to normalni. Kdyby se mu to stalo v normalnim bdelem stavu, zasla bych k veterinari.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 20. března 2019 14:52

MP Marge vona ta kočka na to musí spát poměrně tvrdě, voni všechny tak tvrdě nespěj, ale je to fakt strašný, oči protočený vsloup, divně se protáčej, k tomu třeba škube půlka ksichtu i s fousama a přední nohy - goliáš k tomu spává na zádech s otevřenou držkou a hlasitě chrápe

A psi dost často tady k těm škubacím snům různě tak jako pofňukávaj

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 20. března 2019 15:06

MP Marge jo přesně jak říká potrefená husa :-)

Offline Samantha
Avatar
1763 příspěvků moje polička 20. března 2019 15:08

Solathis Jo, tak pardon. No, s mazlíkama je to stejný jako s dětma.

Tak pak napiš, jak chutná Zizi dieta, třeba budete obě příjemně překvapené

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 20. března 2019 15:38

Samantha Prave. Zatim to vypada nadejne, ale to u ni se vsim, no :/ 

Edit: teda ve smyslu, ze se tvari, ze ji to bude chutnat a najednou bum a papat nebudu... driv bylo resenim dat ji kousek masa, to uz ted nepujde.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 20. března 2019 15:40

Samantha To byla Emerald. Pořád na ně myslím.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 20. března 2019 15:44

Potrefenáhusa 

Ty protočený voči, to mě taky kdysi vyděsilo, k tomu pootevřená tlama, jasná mrtvola. A ještě si pamatuju, že kocour nešel nějak jemně probudit, prostě tuhej.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 20. března 2019 15:46

Sweet Potato 

Tam to dobře dopadlo.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 20. března 2019 15:47

dynda Děkuju.

Offline dzizisketa
Avatar
7463 příspěvků moje polička 20. března 2019 15:50

Solathis 

Zizinka malinká

Offline Samantha
Avatar
1763 příspěvků moje polička 20. března 2019 15:55

Sweet Potato Já taky, ale jak je vidět, tak jsem to popletla.

Tak Emerald , snad je vše ok.

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 20. března 2019 16:03

MP Marge Dneska jsem viděla tohle https://www.facebook.com/ianbremmer/posts/632059457225602/

video a nevím proč, vzpomněla jsem si při tom na Chica.