Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:37

Samantha 

No ale ja je videla poprve v zivote, tak to byl trochu kulturni sok! 

Offline prďola
Avatar
3747 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:38

MP Marge já se tu taky furt něco nového učím   

přechody přes silnici považuju za mnohem důležitější, než když si pejsek neumí na povel sednout... to ho totiž nemůže ohrozit tak jako nezvládnuté přecházení silnice.

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:42

prďola To je pravda  A my s tim zacnem hned jak se otepli - Chico ted v polarnim mrazu nechodi ven 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:54

MP Marge každý kocour potřebuje svyho pejska!!! Aspoň jednoho!

Offline Samantha
Avatar
1810 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:55

MP Marge 

Ty nemusíš Chica učit sedni... stačí, když na něj hodíš kapesník

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:57

Potrefenáhusa  nemůžu si pomoct prostě ...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:59

prďola já se přiznám, ze na to cvičení obrubniku nemám moral, v Praze jsme to jednu chvili cvičili - zastavit, když si pes sedne, povel jdeme - ale musí se to úplně furt a vsude a já odpadla driv, než se to spolehlivé naučil....teď to děláme tak halabala a myslím to valnej efekt nemá 

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 01. února 2019 16:00

Potrefenáhusa Ja tatinkovi preposlu fotodokumentaci a uvidime, co rekne  

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 01. února 2019 16:03
Reakce na Samantha:

MP Marge 

Ty nemusíš Chica učit sedni... stačí, když na něj hodíš kapesník

​Jo, to zrovna - aby mi ho krvelacna bojovna civava rozcupovala!? 

Offline prďola
Avatar
3747 příspěvků moje polička 01. února 2019 16:32

Potrefenáhusa to souziti vsech tvych zrzku je fakt dokonaly! 

jj, trenovat silnice chce opravdu duslednost minimalne dva mesice. po dvou mesicich uz to skoro vsichni hafani umeli... a to jsem ucila i cizi pejsky a ve dvou to slo jeste lip 

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 01. února 2019 16:41

prďola Potrefenáhusa Náš pes umí na Čekej zastavit, počkat než ho dojdu, ale pak už nepočká na Můžeš a vyrazí. A nedá si říct a nedá. Ale já ho mám na hlídání jen občas a co ho nenaučili doma, to už nedoženu. To pravidlo, že platí povel 1, dokud nezazní povel 2, by potřeboval potrénovat.

Offline prďola
Avatar
3747 příspěvků moje polička 01. února 2019 16:50

Kokoska no hlavně oni se to třeba na začátku i naučí, ale pokud se to s nimi občas cvičně neopakuje, tak rádi "zapomenou". navíc i my na nich máme většinou rádi tu jejich spontánnost a většinou nikdo si nelibujeme v drilu, takže kdo by se jim divil...  

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 01. února 2019 17:52

Kokoska takhle manzel zkazil Frigu.  Ja ji naucila, ze po ‘cekej’ ceka na dalsi povel, ale muz to nedodrzoval a naucil ji, ze se da do pohybu hned, jak ji dojde. Uz se mi nepodarilo ji to znova naucit, aby dusledne cekala az ji reknu, ze muze jit. Pritom to hezky umela, kdyz jsem ji dosla, tak se na me podivala co dal. 

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 01. února 2019 17:55

Friga On ten náš psí trouba má vždycky takovou radost, že něco udělá dobře, že se dalšího povelu nedočká. "Sedni" je na 2 vteřiny a už se zvedne, vrtí celým psem a nadšeně se zubí jako Hele, to jsem byl dobrej, dej piškotek, dej!

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 01. února 2019 18:00

Kokoska Friga na tohle taky trochu trpi  Ona celkove neni pes, co by se nejak snadno ucil nejakym trikum, ale pro pamlsek klidne sedne, stoupne, da pac a lehne, aniz bych cokoli rekla :) Ale urcite trpelivosti se nam podarilo ji naucit, ale je videt, jak desne trpi, kdyz musi na neco cekat

Offline prďola
Avatar
3747 příspěvků moje polička 01. února 2019 18:21
Reakce na Friga:

... kdyz jsem ji dosla, tak se na me podivala co dal. 

​tuhle oční komunikaci se psem fakt miluju!  to když se povede nastavit, tak je jakákoliv práce s pejskem někde úplně jinde.

ve středu tady bylo nádherný počasí a vraceli jsme se z perfektní vycházky v kbelském lesoparku. dlouhý přehledný chodník, pes navolno... vždy když je v dohledu dítě, cyklista nebo jiný pejsek, tak si ho volám k noze a u nohy jde dokud dítě/cyklistu/pejska nemineme.

v tu dobu, kdy jsme se vraceli, venku nikdo nebyl, jen dostatečně daleko byla maminka s dvěma malými dětmi. pes přede mnou těch svých 3 - 5 m a jak jsme se blížili, tak se zastavil, ohlídl se na mě a v těch očích měl naprosto čitelnou otázku "k noze, viď?"... tak jsem jen přikývla hlavou, on přiběhl, maminku a děti jsme spořádaně minuli a já na něj byla neskutečně pyšná.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 01. února 2019 18:29
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 01. února 2019 19:04

prďola tohle jedna kamaradka i psa cíleně učila s klikrem.je to fakt hrozne hezky, když se povede se psem komunikace. Já třeba strasne miluju u novyho cviku ten moment, kdy to psovi sepne a úplně viditelné udela ah só, vo todle de!!!!

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 01. února 2019 19:07
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 01. února 2019 19:08

Potrefenáhusa a vubec! mas na svedomi vetsinu mych vysoce sofistikovanych prispevku v tomto vlakne