Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 03. února 2019 15:11

Potrefenáhusa no drobátko si klepeme  

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 03. února 2019 15:13

máte někdo taky tak blbýho psa jako já?

on je zpátečník. doteď jsem měla psy, kteří šlo ven stylem "jdu kupředu, čuchám, označkuju, přesouvám se kupředu k dalšímu cíli".

pupek: "jdu kupředu, najednou udělám čelem vzad, o dva metry zpět čuchám, označkuju, jdu kupředu, čelem vzad, čuchám...".

ono mu snad nějak pomalu dochází, co před chvílí zacítil, nebo co 

Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 03. února 2019 15:53

Konecne se oteplilo!!! Zaplatbanbu, se psem to doma uz nebylo k vydrzeni. Vcera jsem ho vzala na psi hriste. Na hristi pro male psy tradicne ani noha, vedle asi sest psu. Koukam pres plot, ze je mezi nimi takovej malej legracni jezevcik. Tak jsem se dala do reci s jeho panickou, ze jako jestli nechteji prejit k nam, neb jezevcik vypada jako idealni "playdate" pro Chica, a ze mi je Chica lito, ze si nema s kym hrat. A najednou se objevili vsichni zbyvajici panicci a zacali me povzbuzovat, at se nebojim a jdu k nim, ze vsichni psi jsou vyborne socializovani a zvykli na psy vsech velikosti. Zadnej irskej vlkodav tam nebyl, tak jsem se odvazila. Chico se bal asi minutu, nez si ho vsichni ocuchali, ale brzy mu otrnulo a zacal se se smeckou prohanet, jako by je znal odjakziva  Ironie byla, ze si s nim chteli hrat vsichni KROME toho jezevcika - z toho se vyklubala takova nervozni fenka, ktera si venku moc nehraje a psu se boji. Chico byl kolektivne chvalen za vyborne socializacni chovani, a doma potom usnul jako spalek a prospal celou noc (namisto aby se v noci poflakoval po loznici a pusobil ruzne skody, jako tomu bylo v par poslednich dnech, kdy nemel zadny pohyb).

Dneska pujdeme zase 

Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 03. února 2019 15:57

Jiná Realita 

Ma proste svuj system!!!

Ja jsem ted o inteligenci sveho psa taky pochybovala, kdyz jsem v poslednich par dnech vyhrnovala vecer zaluzie, abych mohla z postele pozorovat venku snih. Chico pozoroval se mnou, ale propadal zachvatum ze sveho vlastniho odrazu v okne, ktery se zurivym stekotem pokousel zahnat 

Offline continuity
Avatar
33703 příspěvků moje polička 03. února 2019 16:31

MP Marge poznat sam sebe v zrcadle je uz dost vysoky stpen inteligence - davaji to nekteri primati, sloni, delfini. Psy a kocky ne. I malinke deti se to musi naucit.  

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 03. února 2019 16:37

continuity ale prej to kupodivu davaj některý ptáci a mravenci, nesouvisí to snad jen čistě s inteligenci, poznávaj to hodne ti, co musí kooperovat v hejnu

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 03. února 2019 16:41

Potrefenáhusa technická: jak se pozná, jestli se mravenec pozná v zrcadle? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 03. února 2019 16:45

Jiná Realita voni jim snad malujou nekam tečku, na kterou si bez zrcadla nevidej

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 03. února 2019 16:51

Potrefenáhusa to vím, že se dělá u opic a ptáků, ale u mravenců si to vůbec neumím představit :) jak se pak ten mravenec (asi) prohlíží v zrcadle :)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. února 2019 17:25

Jiná Realita tak jestli mu tu tečku malujou na zadeček, tak to poznáš podle toho, jak se před tím zrcadlem nakrucuje, aby na ní viděl 

Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 03. února 2019 17:45

Ounz 

Ja si to tady barvite predstavuju...

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 03. února 2019 19:57

Potrefenáhusa ja vam sneh doprajem. Tu bolo vcera a dnes do 6 vecer plus a zo striech padali laviny snehu. Trochu mame zniceny zivy plot ako obrovska masa snehu hupsla zo strechy fakt s velkym hukotom. Dnes poobede zacalo prsat a dve tretiny snehu fuc. Teraz ako pisem pada sneh a uz nevidim svoje auto z okna co je zapadane. Tak uvidim ako bude rano

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 03. února 2019 20:21

MP Marge Já už jsem ti to chtěla onehdy napsat, že majitelé velkých psů proti Chicově přítomnosti určitě protestovat nebudou :-). A super, že se takhle můžete socializovat, smečku velkých zvládnutých psů docela závidím.
Jinak vlkodava se bát nemusíš, oni moc konfliktní nejsou, jedinej pes, na kterýho kdy moje fena vrčela, byla druhá vlkodavka, a malý psy z mojí zkušenosti tak ani moc neregistrujou.

Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 03. února 2019 23:20

Zina Hele, u me jde vylozene o pocit, ja na psy nejsem zvykla, na ty velke uz vubec ne, a kdyz se proti me vyvali takove dve bestie, tak proste nevim, co od nich cekat! Ale to se urcite zlepsi - s takovym velkym hunatym vlcakem jsem vcera uz byla jedna ruka 

Tech velkych psu je nekdy na tom hristi treba patnact, a vsichni si hraji a prohaneji se v dokonale harmonii! I panicci spolu vychazeji skvele, je videt, ze se uz nejakou dobu znaji. Tak se tesim, ze se treba zaradi do smecky nejen Chico, ale i ja! 

Jsem tady v tom DeKalbu jako kul v plote, tak by neuskodilo poznat nejake prima lidi, i kdyz treba jen na tom hristi. 

Offline MP Marge
Avatar
5752 příspěvků moje polička 03. února 2019 23:22
Reakce na Jiná Realita:

Potrefenáhusa to vím, že se dělá u opic a ptáků, ale u mravenců si to vůbec neumím představit :) jak se pak ten mravenec (asi) prohlíží v zrcadle :)

​A uplne nejvic me fascinuje (v dobrem!), ze toto ma nekdo jako pracovni (zivotni!?) napln a je za to placen - malovat tecky mravencum na prdele 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. února 2019 00:02

Janulik03  já jsem byla ve zlíně. protože prší, že. šla jsem do kina. před kinem ještě pršelo. o hodinu a půl později jsem měla na autě fakt nekecám asi 5 cm sněhu.

a poprvé jsem zažila, co je to bílá tma. cestou domů to totiž nebylo protažené, přede mnou clona sněhu, všechny značky, směrovky, všechno zalepené sněhem. jela jsem těch cca 40 km asi hodinu a půl krokem v podstatě poslepu. od patníku k patníku. doma už je tak 8 cm, které napadly zhruba za dvě hodiny. co bude do rána, to se ani neodvažuju hádat.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 04. února 2019 00:29

MP Marge Velcí psi jsou většinou pohodari. A je vtipné jak takový malý cvrček dokáže srovnat toho velkého. Mám jedno telatko (novofundlandak) doma a malé psy miluje :-) Ono mu teda nic jiného nezbývá, v jeho váhové kategorii teď psu moc nepotkame. Jinak si psík sníh pochvalujeme, konečně teplotní optimum...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 04. února 2019 06:37

MP Marge voni si ale někdy velký psi neumej s malejma hrát, tam teda hodne zalezi na Chicove naturelu, Rufik jak je takovej dost statickej, tak moc nemá rad, když do nej někdo furt bourá, šlape na nej, strká ho, ty velký stenata bejvaj někdy dost nevohrabany. I když on na rozdíl od rufika jim asi uteče a bude se u toho dobre bavit

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 04. února 2019 06:40

MP Marge jo a na socializaci v novým bydlišti je pes k nezaplacení a dobra psi a lidská parta by se fakt měla pomalu vyvažovat zlatem, jen teda upozornuju, ze někdy se to nedá ani s chlebem...

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 04. února 2019 07:13

Jiná Realita taky mam zpatecnickeho psa