Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 22:17

prďola 

No dyk řikám že musíme eště potrénovat. Poppy to dá, já jí věřím! 

Hele s tím na volno chováním je mi to jasný od začátku, to dá rozum! Ale prostě nemůžu ji pouštět, nejde to. Já si to nevemu na svědomí kdyby vlítla pod auto... a prostě jsme v zástavbě, furt přes silnici. To nedám. 

Jinak se zdá, že by i domů už trefila. Neni tak tupá jak (s tím věčně vyplazeným jazykem) vypadá  Ale i to by moh bejt kapku problém anžto máme dva vchody... tak před kterým by pak vartovala, že jo. 

První Otík jak byl u nás od štěněte, tak ten lítal na volno bez problémů, věděl co a jak, mizera (když nepřišel na první zavolání tak stačilo se mu schovat za roh - to byl pak fofr! ). Druhej Otíček se taky ale z vodítka nedostal, hrozně jsem se o něj bála, i když by asi daleko neutek... Tomuhle poděsovi musim dát ještě čas, je to fakt tryskomyš.

Offline MP Marge
Avatar
5833 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 22:50

barbucha Ja mam s Chicem ten samej problem - a on by tak rad behal!!! Jenze dokud se nenauci pribehnout na zavolani a naopak neodnauci se mit blbe napady, tak navolno muze jen na psim hristi, to je oplocene. Tady je taky zastavba a velkej provoz, protoze jsme hned vedle univerzity. O blok dal je zdravotni skola a vedle louka, takova velka, tam jsme ho kdysi pousteli. Uz jsme meli takovej ritual: Bezime k prvnimu stromu, honime se okolo stromu, bezime k druhymu stromu, zase se honime, bezime k zahradam - tam ho u plotu chytim a dam zase na voditko. Jenze jednou mu ruplo v bedne, na ritual se vy..., rozbehl se ke skole, trikrat obehl budovu, pokazde na rohu, kam jsem se ritila uricena jako masina, zapanackoval - a nakonec jsem ho chytla UPROSTRED ulice, kde usoudil, ze si potrebuje odpocinout, takze si sedl a se zajmem pozoroval cvrkot. Nastesti nic nejelo. Dodnes se mi dela zle 

Offline MP Marge
Avatar
5833 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 22:51

barbucha A byla to jedna z mala situaci, kdy jsem mu fakt chtela jednu flaknout! Ale jak jsem ho popadla do naruce a byla vdecna, ze ho neporazilo auto, tak uz to neslo 

Offline prďola
Avatar
3752 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 22:54

barbucha tryskomyš  

Je mi jasný, že silnice je největší ohrožení... ale tak s ní ty silnice trénuj zatím na vodítku. V úterý na srazu případně poradím jak. On i tenhle jednoduchý trénink jí zaměstná a naučí spolupracovat.

Hele, já věřím ne jen že Poppy to dá, ale že i ty to s ní zvládneš  

Offline prďola
Avatar
3752 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 23:09

MP Marge taky jako Poppy, prostě s Chicem musíš trénovat "silnice"... tj. jdeš s Chicem (máš ho na vodítku) a před jakýmkoliv přechodem přes silnici zastavíš, ať auto jede nebo nejede a řekneš jednoduchý příkaz určený přesně pro "silnici" (může to být "silnice" nebo "auto" nebo jakákoliv jiná blbost, protože význam tomu příkazu vtiskneš ty svým chováním... lepší je vyhnout se příkazu "stůj", protože ten by měl platit i tam, kde silnice není). počkáš chvíli, až to Chicovi doteče, odměníš ho a řekneš "můžeš" a přecházíte... důležité je, tohle dělat POŘÁD při přecházení silnice. pokud náhodou do silnice vleze mimoděk, tak ho jen upozornit tím zvoleným příkazem, vrátit ho zpátky na chodník, zařadit si ho k noze a chvíli počkat... jako že u silnice se fakt vždycky stojí a nediskutuje se o tom! 

my jsme to se psem, který přišel v pěti letech z vesnického útulku (tj. auto do té doby skoro neviděl), dávali i při nočním venčení, kdy široko daleko nebylo žádné auto. dnes mi do silnice nevleze ani když vidí na protějším chodníku kočku, kterou by sakra rád prohnal...

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 23:20

prďola 

No jasně. Já chodím venčit večer - a i když není provoz, nic nejede... tak trénuju před každičkým přechodem. Na tý flexině je jakože na volno, ale vydám rozkaz (čekej) a někdy poslechne  a když ne, můžu ji včas zarazit. Ovšem když poslechne, jásání a chválení se rozléhá vůkol  a celkem se to lepší bych řekla. Spíš víckrát už se zastaví než ne... Pak jdeme na "hodná holka, super šikulka, jdem!"  

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 23:28

MP Marge 

My jsme tady taky měli psí hřiště, chodívala jsem tam s Otíčkem I. a bylo to fajn, různý prolejzačky a atrakce a hlavně celý oplocený. A teď to jak na potvoru zrušili, nevím proč... že by lukrativní stavební pozemek?  Zrovna kdy by se mi to tak hodilo  Jiný "psí" louky v dosahu máme, ale to je jen volnej prostor, pro nás úplně na prd páč mezi silnicema. Chjo.

Offline prďola
Avatar
3752 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 23:47

barbucha to jste skvělí!  na to chválení oni hodně slyší! já dnes už za zastavení před silnicí psa neodměňuju, ale pochválím vždy 

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 01. února 2019 06:08

MP Marge chudak, pritom takovej sympatak :( ale sedmiletej neni jeste moc starej, toho se nekdo ujme urcite. Ja bych ho mohla jen kdyby rad jezdil autem :)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33854 příspěvků moje polička 01. února 2019 07:41

razorblade Ruficek se poprvy zeblil jako Amina a teď jezdí jako pán!

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 01. února 2019 11:41

Potrefenáhusa je to pasak :) ale vracej pak do utulku psa, kterej se ti zeblije i podesaty :(

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 01. února 2019 12:37

Před supermarketem....

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 01. února 2019 12:51

Maureen Za kolik?  

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:15

Bledule Ta je zdarma k náplni do ostřikovače 

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:17

prďola Jednou jsem pozorovala pejska, který asi byl takhle cvičený. Běhal sám kolem ulice, vždycky doběhl k přechodu, zastavil, přešel, chvíli běhal a zpátky - pečlivě na přechod, zastavit, rozhlídnout a repete :) nevím, jestli hledal pána nebo si jen tak krátil dlouhou chvíli, ale byl super.

Offline MP Marge
Avatar
5833 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:22
Reakce na razorblade:

MP Marge chudak, pritom takovej sympatak :( ale sedmiletej neni jeste moc starej, toho se nekdo ujme urcite. Ja bych ho mohla jen kdyby rad jezdil autem :)

​Vid, mne je taky sympatickej  Ja myslela, ze uz je mu deset, ale to jsem se asi spatne podivala... Pokusila jsem se odkaz nenapadne poslat tatinkovi, jestli by ho treba neinspirovala shoda jmena, ale s tatinkem je potiz, ze ma kocoura, ktereho zboznuje, a hrozne se boji, ze kdyby do domacnosti pribylo dalsi zvire, tak by se kocour urazil a odesel z domu 

Offline prďola
Avatar
3752 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:30

Kokoska jj, oni jsou ti čoklíci chytrý a učenliví jak vopice!  všichni moji psi byli zvyklí dojít k přechodu, zastavit a rozhlídnout se na obě strany  což je samozřejmě nikdo neučil, jen to okoukali... 

Offline MP Marge
Avatar
5833 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:30
Reakce na barbucha:

MP Marge 

My jsme tady taky měli psí hřiště, chodívala jsem tam s Otíčkem I. a bylo to fajn, různý prolejzačky a atrakce a hlavně celý oplocený

​To tady presne mame a je to super  Uz se nemuzu dockat, az se trochu otepli, abychom mohli vyrazit! Ten pes uz musi byt z nedostatku pohybu uplne deprimovanej... Akorat me mrzi, ze my to hriste mame rozdelene na dve casti, jedna je pro velke psy a jedna pro male. A v DeKalbu zrejme moc malych psu nebydli, protoze Chico je tam casto sam, zatimco vedle se prohani treba deset (velkych) psu. A on, narozdil od Poppy, miluje psi spolecnost a rad si hraje, tak je mi ho vzdycky lito. Jednou me jedna pani lakala, at ho vezmu k velkym, ze vsechny pritomne psy zna, a ze jsou pratelsti a s malymi nemaji problem. Tak jsem byla nalomena, kdyz najednou se objevila mlada pani s dvema irskymi vlkodavy, nebo co to bylo - no ti byli tak obrovsti, ze me a Chica vydesili, tak jsme nikam nesli 

Offline MP Marge
Avatar
5833 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:34
Reakce na prďola:

Kokoska jj, oni jsou ti čoklíci chytrý a učenliví jak vopice!  všichni moji psi byli zvyklí dojít k přechodu, zastavit a rozhlídnout se na obě strany  což je samozřejmě nikdo neučil, jen to okoukali... 

​Vida, a proto je dulezite Parfumanii pozorne procitat, neb clovek se tu porad neco noveho uci  Ja vim, ze to zni, jako ze jsem uplne blba, ale me treba vubec nenapadlo, ze prechody pres silnici je neco, co by se ten pes mohl ucit  Kockarka, no... 

Offline Samantha
Avatar
1822 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:34

MP Marge 

Ale vlkodavové jsou vůči malým psům velmi tolerantní :)