Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline prďola
Avatar
3746 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:30

Zina my skořápky hrajeme tak, že mám asi 5-6 různých předmětů, které překlápím přes pamlsek. máme je rozložené na podlaze a pod jeden šoupnu pamlsek a zamíchám s nimi. pes musí vyňuchat a čumákem ukázat, kde je pamlsek, když se splete, 2. šanci nedostává a míchá se znovu. takže fakt echt skořápky! 

taky byl ze začátku zvyklý spíš koukat než čuchat, teď se splete jen málokdy...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33813 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:42

prďola můžete dát další level, vyhledávání jinýho pachu než pamlsku

(Rufík čmuchal černej čaj, standardně se čmuchá kus skořice, ale na tu se tvářil, že v životě necejtil horší smrad)

Offline prďola
Avatar
3746 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:44

Potrefenáhusa skvele, diky! rada to s nim zkusim  jsem zvedava, jak se na to bude tvarit... 

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:49

Potrefenáhusa 

Jj, skořice je zlo, možná zkusím zavázat nějaký hřebíček do pytlíčku

Zina 

My škořápky zkusily zatím jen jednou, na tom cvičáku, a bylo to, jak popisuje prďola. čumáčkem poťukat na nádobku, pod níž je pamlsek. My tam měli silikonové formičky na pečení a to bylo naprd, při pohybu se zadrhávaly o koberec a kroutily se, domů si pořídím něco tvrdého. A fakt byl vidět pokrok, za ty tři přestávky ve cvičení, kdy na začátku nevěděla, co si s nimi počít, a pak už šla čumákem a několikrát přímo na jistotu.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33813 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:52

našla jsem video, kde Rufík označuje čaj v hrnku, má do toho víckrát ťuknout, akorát mu u toho někdo pomáhá

Online Potrefenáhusa
Avatar
33813 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:53

akorát už si vůbec nepamatuju, proč jsem to dělala takhle, to jsme se asi učili něco novýho

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:54
Reakce na Zina:

dzizisketa Tak jestli je to prověřeno Boniinou prackou, tak je to dobrý! :-D Skořápky hrajete jak? Že do toho drcne čumákem, nebo musí ukázat packou?

Čuchací hry moji pakoňové umí, ty jsme hráli s Terkem odmala, bo jsme potřebovali zabavit a unavit bez fyzický zátěže, na to je to fak pecka. Občas hrajeme i doma, vykopnu je z místnosti, různě poschovávám pidi pamlsky, pak je vpustím. Nehraje se jenom na zemi, takže kus piškotu může být i na židli, prostě kam bezpečně dosáhnou a smějí, hodně je to baví. Nebo je venku odložím a do vyšší uschlý trávy rozhodím čtvrtky piškotů, pak vypustím a taky je o zábavu postaráno. V tý trávě to nevidí, tak musí čmuchat. 

Potrefenáhusa Některý psi jsou zvyklí spíš koukat než čmuchat, hodně takoví, co to neměli původně v popisu práce - nebo že se to po nich nechtělo. Ale většinou se to rychle naučí právě tím, že se jim to před jejich očima dá někam, kde to dohledání jde nosem snáz.

​Tohle Ronny taky miluje, i Sára předtím ráda hledala pamlsky. Dám povel lehni a nečum, a pak to různě poschovávám po bytě - za kytku, na židli, na gauč, pod gauč... uplně se klepe nedočkavostí, než zavelim hledej

sleduju dneska krmítko: tahle hltna se do něj nasáčkovala uplně celá a min. 10minut odháněla ostatní

Offline prďola
Avatar
3746 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 14:03

Potrefenáhusa ten zrzavy navigator je bozi! 

Offline MP Marge
Avatar
5819 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 16:48

Damy, kdyz uz je rec o uceni, vcera jsem videla na FB neco, co me trochu rozhodilo. Vite, jak jsem clenkou te krabi skupiny? Ja tam moc nechodim, jen kdyz potrebuju s necim konkretnim poradit, protoze mi pripada, ze vetsina clenu jsou, slusne receno, trochu magori. Projevuje se to mimo jine tim, ze svym krabum prisuzuji vlastnosti, ktere krab v zadnem pripade nemuze mit ("krabi zarli na meho pritele"). Vcera tam ale jedna divcina dala video, jako dukaz, ze fakt nekeca, takze jsem to videla na vlastni oci: Jeji krab ji z teraria fakt maval! Ona se postavi pred terarko, zacne mavat rukou, krab vykoukne ze skeble a zacne ve stejnem rytmu mavat klepitkem 

Par clenu tvrdilo, ze nekteri jejich krabi se to naucili taky! 

Takze ted trpim komplexem menecennosti; jako by nestacilo, ze mam psisko, ktere obcas porad jeste cura na koberec, nepribehne na zavolani, a co najde, to sezere - a k tomu jeste kraby, kteri vubec nic neumi 

Online Sweet Potato
Avatar
34878 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 17:03

MP Marge Jen jestli jí spíš nehrozil

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 17:47
Reakce na Allania:

Potrefenáhusa jj, buxus. Mame tri fakt obri a z jednoho je udelany zivy plot a zatim jsou vsechny krasne. Pokud je roztomilous Milous nezahubi ochcavanim, tak uz preziji vse.

​no to ale teda je milouš 

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 17:47

OK, ode dneška zařazuju do pamlskovníku bílou ředkev  Kdybyste viděli ty vzorové poklony, které (mi) teď kvůli ní skládala 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 17:49

já ode dneška přezdívám panu kocourovi bachor 

jen žere.

dnes tři kapsy a šest kuřecích krků a byl viděn, jak nese myš  nesmím ani vyjít z domu, protože před barákem obchází kočka s vyčítavým pohledem.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 17:50

Jiná Realita hmmm, asi nás ještě čeká tuhá zima

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 17:55

RoSa taky to tak vidím. přijde mi neuvěřitelný, že toho sežere snad polovinu toho, co váží. ještě si určitě dá pozdě večer kus psího masa  a kdovíco sežral u sousedů. 

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 18:09

Záchranné akce břeclavských (srna) a zlínských hasičů (pes), naštěstí se zdárným koncem.

Jako ten pes?!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 18:11

dzizisketa srnečka  a psa nechápu 

Online ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 18:13

dzizisketa Jak se tam ten pes dostal?!

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 18:17

barbucha uzenyho lososa by mohla nahradit susena strivka. Smrdi to taky priserne a maj to v kazdym zverimexu i supermarketu. Sestrini psi se po tom muzou umlatit, udelaj pro to cokoliv :)

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 18:33

razorblade 

Ty jsem koupila jednou - a již nikdy více!