Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 10:58

Potrefenáhusa Chodí k vám obdivovat stromeček, to je hezký... Oskara zas tak nebere, jen občas si shodil nějakou baňku (ehm) a trochu si s ní pohrál. A taky se mi nechtělo, hlavně to není jen stromek ale spousta dalších serepetiček jinde...

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 11:02

Zina No, jak píšu, je to docela blbost, ale je roztomilý, jak v tom ňuchá a snaží se k tomu dostat buď čumákem nebo packou. Byl  to dost impulzivní nákup, vůbec jsem to nepromýšlela. 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 11:04

jinx Děkuju!

Offline Allania
Avatar
172 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 11:15

Potrefenáhusa jj, buxus. Mame tri fakt obri a z jednoho je udelany zivy plot a zatim jsou vsechny krasne. Pokud je roztomilous Milous nezahubi ochcavanim, tak uz preziji vse.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33809 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 11:17

Allania ale vod takovýho roztomilouše bych si nechala ochcávat i keře...

já teď viděla tři velký u někoho na zahradě u mělníka a byly všechny uplně obalený těma šedýma pavučinama a už nejspíš po smrti :-(

Offline Zina
Avatar
5859 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 11:18

moonlight Mně se to právě líbí, i že je to dřevěný, ty plastový jsou možná taky dobrý, ale nějak mě neoslovují. A spontánní nákup bych u sebe jenom ocenila, protože už jsem o hlavolamech přemýšlela kolikrát, a vždycky si nakonec řeknu, že by to měli za minutu vyřešený, takže výsledek je, že nemáme nic :-).

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 11:21

Potrefenáhusa My máme jen jeden malej buxus, ale má zvláštní zlatavou barvu, nerada bych ho vyhodila. Po napadení housenkama jsem ho brutálně (se zaťatými zuby, housenky ble) ostříhala a zatím se zdá dobrý a obrůstá.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33809 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 11:30

Zina já dřevěnej pro psy mám, ale má nevýhodu, že ty špalíčky jsou dřevěný a ty bestie to kradou a žerou

kočičí mám taky, z tchiba. Vlastně i ten psí je asi z tchiba

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 11:30

Zina No však to je správný, podle mě to je většina zbytečných krámů. Dobrá je možná taková ta laserová tečka, i když to teda není hlavolam. To Oskara vůbec ale nefascinuje.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 11:32

Potrefenáhusa Hm, to vypadá o dost sofistikovaněji... Ten náš taky z Tchiba, před Vánocema jsem tam okouněla a přihodila do košíku.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33809 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 11:43

moonlight u těch psů jsou ty čmuchací hry docela dobrý, že se tim pak dá odměňovat, Rufíka hodně baví vyčmuchávat odměny, ale nejvíc se nám osvědčila stará forma na muffiny přikrytá tenisákama, ponožkama a tak.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 12:04

Potrefenáhusa Přikrytá tenisákama? To je zajímavý  No přesně, myslím, že se to dá z domácích prostředků krásně vymyslet.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33809 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 12:08

moonlight no jakože do těch děr na muffiny se daj nějaký odměny a něčim se to zakreje a on si to pak musí vyčmuchat a čumákem odsunout. Takový hovadiny, některý psi maj radši, když si to musej víc zasloužit :-)) (Rufík teda ne, ale čmuchá rád)

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 12:27

Potrefenáhusa Aha, já jsem si představila, že je pod těma formama něco přiklopenýho a na tom balancuje tenisák  No nemám zkušenosti.

Já když jsem byla malá, tak jsem si se psem strašně ráda hrála všelijak (naším jediným jezevčíkem u babičky a dědy), ale nejvíc tak, že jsem se schovala a ona mě hledal. Což je ale asi zcela běžná forma hry se psem, že. Pak jsme ji vždy s bratrem mátli (byl to norník), na zahradě stačilo na místě na zemi naznačit, že je tam kostička a už hrabala šíleně hluboký díry, babička s dědou byli nadšení.

Trochu mě mrzí, že syn nechce vůbec psa, naopak se jich bojí, nevím, kde k tomu přišel. Se psem je sranda, s kočkama taky, ale taková jiná 

Offline Zina
Avatar
5859 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 12:34

moonlight Na laserovou tečku nám běhal i pes, akorát přece jen jim to tu trochu klouže (nemáme koberce) a oni mívají ke stáru problémy s nohama, tak jsem ji zase vrátili segřinýmu kocourovi

Potrefenáhusa Na něco takovýho jsem právě koukala. Špalíčky by kradli a žrali taky, to by se muselo pod dozorem, navíc jim to asi i držet, jinak by to vzaly do tlamy a ty pamlsky z toho vytřepali. Ony ty ukázkový videa vypadají slibně, ale vždycky je n nich jen nějaká bordera nebo max. australák, ty flatí pazoury jsou docela velký, už to vidím, jak Cid hrábne a hlavolam přeletí půl pokoje.

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 12:43

Zina 

Bonnie taky hraje hlavolamy, moc ráda, a to bych řekla, že má k flatovi blíž, než borderkolie Ony se dají vymyslet různé, my máme čuchací dečku - což je v našem podání elastické prostěradlo na jednolůžko, které různě zmuchlám a do těch záhybů schovávám pamlsky, pak máme brčka na pití v krabici od bot, lornu na vajíčka, ramínka - ty napevno v tom závěsném krčku svážu a mezi jednotlivá ramínka vkládám plátky nějakého sušeného masa, to se pak musí snažit, aby je z toho dokázala vydolovat, a teď jsme na cvičáku hrály skořápky, to ji zaujalo hodně. Záleží asi na tom, jak moc je ten který pes zvyklý a ochotný nadšeně používat čumák, ale za zkoušku nic nedáš, a ty domácí stojí vlastně nula nula nic.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33809 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 12:46

moonlight Zina Z laserový tečky se mohl pominout čenda, ale vůbec se to s nim nedalo praktikovat (teda při hře s kočkou), protože čenda z toho byl uplně běsnej a pak tu tečku v infarktovým stavu třeba ještě dvě hodiny hledal. Rufíkovi zas je tečka ukradená, ale honí u toho tu kočku, takže taky hra leda se zavřít někam s kočkou.

A vono se teda doporučujue to moc nepřehánět a na konci jim dát nějakou kořist, že prej některý jedince (i kočky) může ten marnej lov dost frustrovat

Online Potrefenáhusa
Avatar
33809 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 12:48

dzizisketa vono totiž nejsou vůbec zvyklí ty čumáky používat, furt jenom koukaj a najednou maj čuchat.....jako první pokus s Trnkou a starým pekáčem skončil uplným fiaskem, vůbec nevěděla, co si s tim počít! že by jako ten nos k něčemu použila, tak to ani náhodou :-))

Offline prďola
Avatar
3746 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:00

dzizisketa jo, presne, skorapky pes miluje!  teda nerikame tomu tak, ale je to presne ono. a na rozdil od zacatku, ted uz vynuchava na prvni pokus 

Offline Zina
Avatar
5859 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:21

dzizisketa Tak jestli je to prověřeno Boniinou prackou, tak je to dobrý! :-D Skořápky hrajete jak? Že do toho drcne čumákem, nebo musí ukázat packou?

Čuchací hry moji pakoňové umí, ty jsme hráli s Terkem odmala, bo jsme potřebovali zabavit a unavit bez fyzický zátěže, na to je to fak pecka. Občas hrajeme i doma, vykopnu je z místnosti, různě poschovávám pidi pamlsky, pak je vpustím. Nehraje se jenom na zemi, takže kus piškotu může být i na židli, prostě kam bezpečně dosáhnou a smějí, hodně je to baví. Nebo je venku odložím a do vyšší uschlý trávy rozhodím čtvrtky piškotů, pak vypustím a taky je o zábavu postaráno. V tý trávě to nevidí, tak musí čmuchat. 

Potrefenáhusa Některý psi jsou zvyklí spíš koukat než čmuchat, hodně takoví, co to neměli původně v popisu práce - nebo že se to po nich nechtělo. Ale většinou se to rychle naučí právě tím, že se jim to před jejich očima dá někam, kde to dohledání jde nosem snáz.