Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 04. října 2018 15:17

Jiná Realita 

U nás abnormální línání u kočky bylo předzvěstí autoimunitního onemocnění, které způsobilo těžkou anémii a léčit se nedalo. Ale krevní obraz asi u Pupíka dělali, že? Kočku jsem vyčesávala po pramenech, ale teda na hustotě srsti to stejně znát nebylo.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. října 2018 15:53

Potrefenáhusa To poznám, akurát že ku mne sa tisnú z oboch strán. Ak si idem sadnúť na dlhšiu dobu, beriem si všetko potrebné sebou pretože mi je ľúto ich budiť :D #crazydoglady

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. října 2018 15:56

Gellnerova Držím palce. Dúfam, že sa z toho Jerry dostane. Nešlo by jej vyhradiť miesto na záhrade tak aby sa nedostala k autu a iným nebezpečným veciam? 

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 04. října 2018 16:33

paktofonika U nás je Cid vtěrka hrozná, byť vydrží v klidu jen chvilku. Naopak Terk, když už si přilehne, tak to je pomalu na šampaňský a bojím se o dýchat, abych ho neodehnala :-).

Offline Sweet Potato
Avatar
34866 příspěvků moje polička 04. října 2018 16:37

Gellnerova Držíme palce i všechny tlapky! A to už je nějaká síla.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 04. října 2018 18:03

Gellnerova

Fridex byl tak trochu muj tip - jak se motá kolem těch aut a kabelů... on je totiž sladkej a psi po něm jdou - přesně jak tu někdo psal: kaluže pod autama... no a jako protijed při první pomoci doporučujou myslim panáka alkoholu (to je asi podobný jak u těch metanolovejch otrav, nejspíš stejná látka...)

tak to by bylo fajn! ať už je jen líp!

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 04. října 2018 18:45

RoSa Mno, a další teorie jednoho z veterinářů je leptospiróza - který by prej odpovídalo postižení obou orgánů i ta únavová předehra. Říkal, že než začne účinkovat očkování, je tam nějaká ta prodleva, během který k nákaze mohlo dojít. 

Pak teda jsem úplně dojatá (jako doopravdy) - dneska jsem shodou okolností potkala dvě paní, co se mnou seděly v čekárně na veterině, obě za námi hned šly, vyptávaly se, povzbuzovaly. Tyhle zvířecí komunity jsou hrozně fajn. 

Všem vám tady zase a znova moc děkujem. 

paktofonika teď potřebujeme holku pod dozorem - i za cenu, že bude okolo aut, na dvorku máme přehled o čurání, zvracení - je tam beton, všechno je vidět. Pak to nějak zkusíme vymyslet. 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 04. října 2018 19:06

Gellnerova 

Fridex je takovej strašák, to je fakt, ale zase si myslím, že u vlastních aut byste asi věděli, že vám teče, nebo to můžete rychle zjistit. Horší je uhlídat všechno při venčení. 

Já sem chodím pořád fandit, aby to dobře dopadlo. My zažili kolaps u zvířat dvakrát a jednou z toho to nakonec dopadlo nejlíp, jak mohlo, ze všech uvažovaných diagnóz to byla ta jediná dobře léčitelná, někdy to prostě může mít šťastný konec. 

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 04. října 2018 19:14

Gellnerova To vypadá dobře,držím palce dál.

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 04. října 2018 21:21

Gellnerova fridex by byl jeste dobry.,  kamaradovi uz 2x otravili psa. Nejdriv si mysleli, ze psice neco sezrala v lese, ale pak nasel nejakou otravenou navnadu doma na zahrade. Ale priznaky byly uplne jine nez u vas. A to maji plemeno vhodne na canisterapii, zadneho agresivniho obranare.

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 04. října 2018 21:39

continuity Pes to pokaždý přežil nebo to byl 2x jinej pes? 

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 04. října 2018 22:03

Gellnerova prezil, tyden na JIPce a lizal se z toho nekolik mesicu. 

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 04. října 2018 22:05

continuity to je děsný. Některý lidi jsou fakt monstra. 
Pes je statečnej a majitelé taky. 

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 04. října 2018 22:14

Jít na veterinu s kocourem, jehož druhé jméno je ďábel a kočárkem s batoletem je opravdu k nezaplacení a měly by se na to dávat lázně. 

Dítě dostalo hysterák už doma, když jsem kocoura rvala do přepravky. Vůbec nechápu, jak se mi to povedlo. Na veterině bylo třeba kocoura zrentgenovat, aby se vyloučilo, že ho někdo postřelil. Musela jsem s ním odejít do vedlejší místnosti a dítě dostalo druhý hysterák. Diabolku ani zlomeninu nenašli, zato při manipulaci doktor objevil klíště a požádal sestřičku, aby ho zatím vytáhla. Při hledání klíštěte kocour vystartoval a bylo z toho krvavé zranění sestřičky. Moje výkřiky Miminko, klid, nic se neděje a Kocourku, klid a chovej se slušně nepomahaly vůbec ničemu. Dítě sípělo, kocour temně vrčel a doktor pochopil moje tvrzení "tabletu do něj nedostaneme". Aby bylo možné aplikovat injekci, musel si doktor navléci tlusté rukavice.

Jsem lehčí o slušnou sumičku a verdikt je, že se na něco nabodl a buď to bude dobré, anebo ne. 

Takže teď ležím na gauči a piju víno a kocour leží opodál a jeho pohled praví Jsi mrtvá!!! 

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 04. října 2018 22:20

Mohučanka  super! (dobré to bude)

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 04. října 2018 23:08

Mohučanka 

Jak já ti rozumím. Teda naše dítě by asi bylo víc v pohodě, možná úplně v pohodě, na veterině už s námi byl, ale taky jsme měli jednu takovou expertku, která na sebe nenechala sáhnout. Do přepravky jsme to zatím zvládli s každou kočkou. Hlavní je, cpát je tam pozadu. Ale co se pak dělo na veterině! Hrozný. Krvácející personál taky proběhl. Odběr krve jsme nezvládli ve třech. Když jí měli v narkóze vytrhnout zub, nešla jim uspat, prej s tím pořád bojovala. Nejhorší bylo, že když už byla fakt nemocná, tak jsme s doktorkou normálně zvažovaly, co ještě dělat a co už ne, protože hrozilo, že nepřežije stres z vyšetření.

Držím palce, ať se z toho kocour vylíže, ale to oni dovedou! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33785 příspěvků moje polička 05. října 2018 06:07

Mohučanka lol, potlapkavam moc!!!

nebyl tam Jíša? Ten verdikt by mi na nej sedel :-) my s nim vyzirame pravidelně všechny nepříjemnosti, napr. 2x prasklou žlázu na zadku apod....ale prijde mi vtipnej a tak hezky na ty zvířata mluví...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33785 příspěvků moje polička 05. října 2018 07:21

Offline moora
Avatar
7563 příspěvků moje polička 05. října 2018 07:46

Potrefenáhusa vpravo ti nechali misto, hodny jsou. polstar je ten vybuchlej nebo je to novej zasek?

Offline Magráta
Avatar
7777 příspěvků moje polička 05. října 2018 08:18

Potrefenáhusa nádherná smečka

Gellnerova to jsou dobré zprávy, držím palce